Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

OSZCZĘDZANIE I INWESTOWANIE

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "OSZCZĘDZANIE I INWESTOWANIE"— Zapis prezentacji:

1 OSZCZĘDZANIE I INWESTOWANIE

2 Tutaj ryzyko w ogóle nie występuje.
Oszczędzanie Inwestowanie Zbieranie, lokowanie swoich pieniędzy mające na celu przyniesienie dla nas zysku. Tutaj ryzyko w ogóle nie występuje. W przypadku oszczędzania przychód jest niewielki. Najczęściej wynosi on tyle co oprocentowanie. Działania, które mają na celu powiększenie posiadanego kapitału. Tu występuje małe lub wysokie ryzyko. Podczas inwestowania nasz przychód może wynieść znacznie więcej niż w przypadku oszczędzania, jednak możemy też bardzo dużo stracić.

3 Jeśli, inwestuje systematycznie to coś zyskuje?
To dobry sposób, aby systematycznie oszczędzać, tak zwaną by w długim okresie zebrać jak największą sumę, jednorazowo wpłacając pieniądze nie obciążające domowego budżetu. Dzięki comiesięcznemu inwestowaniu nawet małej kwoty można zgromadzić duże środki, a im więcej pieniędzy zainwestowanych, tym zysk jest coraz wyższy. Warto wiedzieć: im dłuższy będzie czas oszczędzania, tym silniej swoją inwestycje możesz oprzeć na akcjach (wybierając na przykład: akcje lub fundusz zrównoważony). Warto wiedzieć: wpłaty pieniędzy nie musisz dokonywać dokładnie co miesiąc. Mogą być ona wpłacane w różnym okresie i w różnych wysokościach.

4 Zakładanie konta w banku
Tradycyjnie Przez Internet - odwiedzamy siedzibę konkretnego banku. Za pomocą osoby pracującej w nim, wypełnimy formularz założenia konta bankowego i to praktycznie wszystko. Konto bankowe będzie założone automatycznie lub z kilkudniowym opóźnieniem. - jest to nowoczesny i bardzo szybki sposób zakładania konta w banku. Jeśli jesteśmy już zdecydowani na konkretną ofertę wypełniamy elektroniczny formularz. Następnie czekamy na kuriera z umową o założeniu konta, którą podpisujemy i odsyłamy do nadawcy.

5 Konsekwencje zadłużania się
monity - pisemne, telefoniczne, wizyty windykatorów bankowych. w sytuacji, gdy opóźnienie wynosi min, 2 raty, bank wzywa do uregulowania zaległości w terminie min. 7 dni, pod rygorem rozwiązania umowy kredytowej. wypowiedzenia umowy kredytowej: ma pan 30 dni na uregulowanie całości zobowiązania. bank wystawia tzw. Bankowy Tytuł Egzekucyjny, któremu sąd nadaje klauzulę wykonalności. Procedura prosta i krótka.  klauzulę bank przesyła do komornika, wskazując np. pańskie źródła dochodu. Komornik powiadamia pana o dokonanym zajęciu wynagrodzenia, praktycznie w tym samym czasie, gdy to samo info trafia do pańskiego pracodawcy.

6 Co to są konta oszczędnościowe?????
Konta oszczędnościowe to połączenie lokaty i konta osobistego - zapewnia atrakcyjne oprocentowanie charakterystyczne dla lokat i swobodę korzystania z oszczędności będącą zaleta kont- możesz wpłacać i wypłacać oszczędności, w dowolnym momencie, bez utraty odsetek. Konto prowadzone jest bezpłatnie. Należy pamiętać, że zwykle tylko pierwsza wypłata w miesiącu jest bezpłatna za kolejną, w zależności od banku, trzeba zapłacić kilka a nawet kilkanaście złotych. Aby wybrać odpowiednie dla siebie konto oszczędnościowe najpierw poszukaj rankingów i wtedy zdecyduj, które z kont będzie najlepsze dla ciebie.

7 Cechy Młodzieżowe Konta Oszczędnościowego (w zależności od banków):
1. Możesz sam założyć konto oszczędnościowe, jeśli ukończyłeś 13 rok życia 2. Po złożeniu konta (w Internecie lub Banku) dostajesz kartę płatniczą, którą będziesz mógł się posługiwać w każdym miejscu gdzie jest to dozwolone. 3. Konta bankowego dla młodzieży należy też dostęp do rachunku 24h na dobę 4. Bezpłatne prowadzenie oraz założenie konta 5. Atrakcyjne oprocentowanie

8 Sposoby inwestowania na giełdzie
Inwestowanie na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i giełdach światowych Inwestowanie na rynku pierwotnym dzięki czemu możesz nabyć papiery wartościowe w ramach ofert publicznych. Serwisy internetowe Domów Maklerskich dają możliwość inwestowania na giełdzie w każdej chwili, bez względu na to, gdzie się znajdujemy. Wystarczy do tego komputer, telefon lub inne urządzenie przenośne z dostępem do Internetu. - za pośrednictwem Domu Maklerskiego możesz inwestować w różne instrumenty finansowe - np. akcje, obligacje, kontrakty terminowe czy opcje - notowań na giełdzie warszawskiej i giełdach np. w Londynie, Frankfurcie, Paryżu itd. w zależności od Domu Maklerskiego.

9 Koniec Prezentacje-artykuły przygotowały: Katarzyna Sobecka
Klaudia Jakubowska Weronika Wolniczak


Pobierz ppt "OSZCZĘDZANIE I INWESTOWANIE"

Podobne prezentacje


Reklamy Google