Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Tydzień dla oszczędzania 2012r.. Temat 1 : Zakładanie konta bankowego. 1.Co to jest konto bankowe ? 2.Jaki jest najkorzystniejszy bank? 3.Czy trzeba być

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Tydzień dla oszczędzania 2012r.. Temat 1 : Zakładanie konta bankowego. 1.Co to jest konto bankowe ? 2.Jaki jest najkorzystniejszy bank? 3.Czy trzeba być"— Zapis prezentacji:

1 Tydzień dla oszczędzania 2012r.

2 Temat 1 : Zakładanie konta bankowego. 1.Co to jest konto bankowe ? 2.Jaki jest najkorzystniejszy bank? 3.Czy trzeba być pełnoletnim by posiadać takie konto?

3 Konto bankowe – jest to rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy.

4 Ja mam konto w i jestem zadowolona. Nie ma z nimi jakichkolwiek problemów. Również są inne dobre banki np.:

5 W tych bankach które wymieniłam w poprzednim slajdzie to niektóre z nich mają darmowe przelewy przez internet, za prowadzenie konta internetowego nic się nie płaci i zero oprocentowania.

6 Wracając do pytania 3 w temacie pierwszym odpowiem tak: Aby mieć konto w banku nie trzeba mieć 18 lat, chociażby w niektórych. Są takie banki, które udostępniają konta dla młodych. Akurat ci co są niepełnoletni korzystają z takiego jakby pod konta tzn. jeśli rodzic ma konto w banku, bank za zezwoleniem rodziców może takie konto stworzyć.

7 Jak założyć konto w banku? Wielu z nas zadaje sobie pytanie Jak założyć konto w banku?. Odpowiedź na to pytanie jest proste, a nawet możemy się pokusić o dwie odpowiedzi. Zakładanie konta bankowego może się odbyć na dwa, proste, ale całkowicie odmienne sposoby.

8 Otwarcie konta bankowego w tradycyjny sposób polega tylko i wyłącznie na tym, że my odwiedzimy siedzibę konkretnego banku i udamy się z taką właśnie sprawą do odpowiedniej osoby w banku. Wypełnimy formularz założenia konta bankowego i to praktycznie wszystko. Konto bankowe będzie założone automatycznie lub z kilkudniowym opóźnieniem.

9 Zakładanie konta w banku może mieć jednak również bardziej nowoczesny i nie ma co ukrywać prostszy charakter. Obecnie cieszący się największą popularnością. Założenie konta bankowego może się bowiem odbyć przez Internet. Czas trwania takiego procesu to zazwyczaj kilka minut, jeśli jesteśmy już zdecydowani na konkretną ofertę licznych kont bankowych. Cała nasza praca polega tylko i wyłącznie na wypełnieniu elektronicznego formularza, podobnego do tego, jaki możemy wypełnić w banku.

10 Po wypełnieniu takiego właśnie formularza czekamy kilka dni na kuriera, który dostarczy nam regulamin konta bankowego (należy go podpisać oraz odesłać w załączonej kopercie) oraz inne informacje na temat tak zwanej aktywacji konta bankowego oraz dotyczących opłat, karty debetowej itp. Znamy więc już odpowiedź na pytanie Jak założyć konto bankowe, tak więc nie mamy już na co czekać, to tylko chwilka, a takie konto potrzebuje obecnie prawie każdy z nas.

11 Pamiętaj, że PIN powinien być znany tylko tobie. Pracownik banku czy inne osoby nie mają prawa o niego pytać.

12 Temat 2: Zarządzanie domowym budżetem

13 Budżet Domowy to program dla tych wszystkich zainteresowanych równoważeniem budżetu i finansów rodziny. Jeżeli masz wrażenie, że Twoje pieniądze przeciekają Tobie przez palce, teraz możesz odzyskać kontrolę nad finansami.

14

15

16 Zaczynasz już odczuwać skutki Światowego Kryzysu Finansowego i masz obawy, że musisz zacząć oszczędzać? A może jesteś oszczędną osobą, która ceni sobie trzymanie w ryzach finansów domowych?

17 Budżet Domowy to aplikacja pod Windows, która pozwoli Ci trzymać pełną kontrolę nad wszystkimi wydatkami domowymi i nie tylko. Już nie będziesz musiał zastanawiać się dlaczego i na co tak szybko rozchodzą się pieniądze. Za pomocą kilku kliknięć sprawdzisz na co, ile wydajesz. Będziesz mógł lepiej planować wydatki co sprawi, że zaoszczędzisz więcej pieniędzy na dodatkowe przyjemności... Można pobrać ją ze strony: http://www.pakietprzedsiebiorcy.pl/budzet-domowy

18 Na co wydajesz pieniądze?

19 Świadomość tego gdzie i na co wydajesz pieniądze może Tobie pomóc je oszczędzać. Dzięki oszczędnościom możesz z kolei zapłacić niespodziewane rachunki i robić plany na okazje takie jak urlop czy Boże Narodzenie.

20 W celu stworzenia Planu Budżetu Domowego, zgromadź wszelkie niezbędne papiery. Na przykład: rachunki za elektryczność, telefon i gaz, paragony ze sklepu spożywczego, wyciągi z konta bankowego lub karty kredytowej, a także inne rachunki. Aby plan budżetu funkcjonował, musisz obliczyć tygodniowy lub miesięczny bilans wszystkich rachunków, wydatków i dochodów – rób obliczenia na taki sam okres czasu w całym ćwiczeniu.

21 Oto sposób obliczania budżetu: (obliczanie na miesiąc) Rachunki miesięczne Wpisz sumę w kolumnie co miesiąc Rachunki kwartalne(np. za telefon) : 3 Rachunki roczne (np. Boże Narodzenie) : 12 Rachunki tygodniowe (np. telefon) x 52, a potem :12

22 Rachunki tygodniowe Wpisz sumę w kolumnie cotydzień Rachunki kwartalne(np.za telefon) : 13 Rachunki roczne(np.Boże Narodzenie) : 52 Rachunki miesięczne(np. za telefon) x 12, a potem :52 Obliczanie na tydzień:

23

24 Koniec. Wykonała Aneta Topczewska kl II a TG


Pobierz ppt "Tydzień dla oszczędzania 2012r.. Temat 1 : Zakładanie konta bankowego. 1.Co to jest konto bankowe ? 2.Jaki jest najkorzystniejszy bank? 3.Czy trzeba być"

Podobne prezentacje


Reklamy Google