Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dzień przedsiębiorczości 2012. Spis treści Co, gdzie, jak, dlaczego ? Co, gdzie, jak, dlaczego ? Co, gdzie, jak, dlaczego ? Co, gdzie, jak, dlaczego ?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dzień przedsiębiorczości 2012. Spis treści Co, gdzie, jak, dlaczego ? Co, gdzie, jak, dlaczego ? Co, gdzie, jak, dlaczego ? Co, gdzie, jak, dlaczego ?"— Zapis prezentacji:

1 Dzień przedsiębiorczości 2012

2 Spis treści Co, gdzie, jak, dlaczego ? Co, gdzie, jak, dlaczego ? Co, gdzie, jak, dlaczego ? Co, gdzie, jak, dlaczego ? Sprawozdanie Sprawozdanie Sprawozdanie Pierwsze kroki Pierwsze kroki Pierwsze kroki Pierwsze kroki Spotkanie z opiekunem Spotkanie z opiekunem Spotkanie z opiekunem Spotkanie z opiekunem Stanowisko I – prezenter handlowy Stanowisko I – prezenter handlowy Stanowisko I – prezenter handlowy Stanowisko I – prezenter handlowy Stanowisko II – magazynier Stanowisko II – magazynier Stanowisko II – magazynier Stanowisko II – magazynier Stanowisko III - kasjer Stanowisko III - kasjer Stanowisko III - kasjer Stanowisko III - kasjer Stanowisko IV - IT Stanowisko IV - IT Stanowisko IV - IT Stanowisko IV - IT POK czyli stanowisko V POK czyli stanowisko V POK czyli stanowisko V POK czyli stanowisko V A po odbyciu praktyk, relax! A po odbyciu praktyk, relax! A po odbyciu praktyk, relax! A po odbyciu praktyk, relax! Czy było warto ? Czy było warto ? Czy było warto ? Czy było warto ? Prezentacje czas skończyć. Prezentacje czas skończyć. Prezentacje czas skończyć. Prezentacje czas skończyć.

3 Co, gdzie, jak, dlaczego ? Dnia 22 Marca moja szkoła wzięła udział w projekcie,,Dzień Przedsiębiorczości, w którym każdy chętny uczeń zamiast w szkole spędza czas na wybranym przez siebie stanowisku pracy. Dzień ten jest pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. To już IX edycja tego konkursu i mam nadzieję, że nie ostatnia ponieważ takie dni bardzo przydają się uczniom szkół średnich gdyż właśnie przez te kilka godzin mogą zobaczyć jak będzie wyglądać przyszłe życie i prawdziwa praca! P.S Nie będę więcej się rozpisywał gdyż nie chcę nikogo zanudzić ;-) Tak więc zapraszam do obejrzenia relacji z mojego dnia przedsiębiorczości!

4 Sprawozdanie O godzinie 8 wyjechałem z domu tak, żeby zdążyć na moje pierwsze praktyki na godzinę 9. W prawdzie droga trwała tylko 20 minut, ale nie chciałem się spóźnić, żeby nie zrobić złego wrażenia ;) O godzinie 8 wyjechałem z domu tak, żeby zdążyć na moje pierwsze praktyki na godzinę 9. W prawdzie droga trwała tylko 20 minut, ale nie chciałem się spóźnić, żeby nie zrobić złego wrażenia ;) Miejsce jakie wybrałem na praktyki to Galeria Twierdza w Kłodzku. Tam znajduje się sklep elektroniczny Media Expert, w którym miałem odbyć praktyki. Miejsce jakie wybrałem na praktyki to Galeria Twierdza w Kłodzku. Tam znajduje się sklep elektroniczny Media Expert, w którym miałem odbyć praktyki. Oczywiście odczuwałem lekki stres, ale pewnym krokiem wszedłem do sklepu i postanowiłem poszukać pana kierownika do którego zostałem przydzielony. Na szczęście nie byłem sam, ponieważ kolega z 3b również miał odbywać ze mną praktyki. Oczywiście odczuwałem lekki stres, ale pewnym krokiem wszedłem do sklepu i postanowiłem poszukać pana kierownika do którego zostałem przydzielony. Na szczęście nie byłem sam, ponieważ kolega z 3b również miał odbywać ze mną praktyki. Po chwili udało mi się odnaleźć naszego opiekuna, który był kierownikiem działu i nazywał się Leszek Kociołek. Uważam że to bardzo mądry i miły człowiek, dowiedziałem się od niego sporo ciekawych rzeczy nie tylko o firmie ale i o ważnej nauce jaką jest ekonomia. Nasz opiekun zaserwował nam 2 godzinną lekcję przedsiębiorczości, która z resztą bardzo mi się podobała. Po chwili udało mi się odnaleźć naszego opiekuna, który był kierownikiem działu i nazywał się Leszek Kociołek. Uważam że to bardzo mądry i miły człowiek, dowiedziałem się od niego sporo ciekawych rzeczy nie tylko o firmie ale i o ważnej nauce jaką jest ekonomia. Nasz opiekun zaserwował nam 2 godzinną lekcję przedsiębiorczości, która z resztą bardzo mi się podobała. Następnie obserwowałem pracę innych osób na poszczególnych stanowiskach, a także pomagałem przy układaniu towaru oraz porządkowaniu półek. Następnie obserwowałem pracę innych osób na poszczególnych stanowiskach, a także pomagałem przy układaniu towaru oraz porządkowaniu półek. Swoje praktyki zakończyłem o godzinie 14, ku mojemu zaskoczeniu otrzymałem również drobne upominki które pokaże na końcu ;) Swoje praktyki zakończyłem o godzinie 14, ku mojemu zaskoczeniu otrzymałem również drobne upominki które pokaże na końcu ;) Pojąłem wreszcie, że praca handlowca wcale nie jest taka łatwa na jaką wygląda, również wymaga stresu wysiłku i kreatywności. Pojąłem wreszcie, że praca handlowca wcale nie jest taka łatwa na jaką wygląda, również wymaga stresu wysiłku i kreatywności.

5 Pierwsze kroki Godz. 9:00 - wkraczam na pokład! Nie ukrywam że stres był, no ale co tam, w końcu w przyszłości będę miał pracę i to będzie dla mnie codzienność.

6 Spotkanie z opiekunem Następnym krokiem było spotkanie z opiekunem kierownikiem działu RTV i AGD. Zwiedziliśmy razem cały dział, słuchając informacji na temat całej firmy jak i wielu cennych i przydatnych porad w prowadzeniu firmy, a także w negocjacjach i kontaktach z klientami. Oczywiście pan kierownik wyjaśnił nam zasady rekrutacji do firmy oraz wymagania jakie powinna posiadać osoba chętna do pracy. Przyznam, że zaciekawiło mnie to bardzo gdyż już mi się zaczynało podobać Następnym krokiem było spotkanie z opiekunem kierownikiem działu RTV i AGD. Zwiedziliśmy razem cały dział, słuchając informacji na temat całej firmy jak i wielu cennych i przydatnych porad w prowadzeniu firmy, a także w negocjacjach i kontaktach z klientami. Oczywiście pan kierownik wyjaśnił nam zasady rekrutacji do firmy oraz wymagania jakie powinna posiadać osoba chętna do pracy. Przyznam, że zaciekawiło mnie to bardzo gdyż już mi się zaczynało podobać

7 Stanowisko I – prezenter handlowy Tutaj miałem okazję zaobserwować negocjacje pracownika z klientem o których wspominał pan kierownik. Rzeczywiście odgrywa to bardzo dużą rolę na tym stanowisku, pracownik był wyrozumiały i opanowany.

8 Stanowisko II – magazynier Pan znajdujący się na zdjęciu to magazynier, ku mojemu zdziwieniu nie zajmował się tylko magazynem, ale i dekoracjami sklepu. Bardzo miły człowiek, pomagałem mu podając potrzebne przybory. Uważam, że praca na tym stanowisku nie należy do najłatwiejszych. Pan znajdujący się na zdjęciu to magazynier, ku mojemu zdziwieniu nie zajmował się tylko magazynem, ale i dekoracjami sklepu. Bardzo miły człowiek, pomagałem mu podając potrzebne przybory. Uważam, że praca na tym stanowisku nie należy do najłatwiejszych.

9 Stanowisko III - kasjer Jak widać w sklepie jest młoda kadra pracownicza, stąd miła i wesoła atmosfera w pracy. Trzeba pamiętać, że klient jest najważniejszy i to dla niego trzeba być miłym i wyrozumiałym. Obserwowałem również pracę przy kasie, pani kasjerka pokazała mi jak prawidłowo sprzedać produkt klientowi. Jak widać w sklepie jest młoda kadra pracownicza, stąd miła i wesoła atmosfera w pracy. Trzeba pamiętać, że klient jest najważniejszy i to dla niego trzeba być miłym i wyrozumiałym. Obserwowałem również pracę przy kasie, pani kasjerka pokazała mi jak prawidłowo sprzedać produkt klientowi.

10 Stanowisko IV - IT Jedne z moich ulubionych stanowisk czyli komputery wraz z całym osprzętowaniem, a i tu właśnie dostałem pierwsze zadanie, musiałem przetrzeć ekrany laptopów z kurzu a także wyczyścić pułki. Jedne z moich ulubionych stanowisk czyli komputery wraz z całym osprzętowaniem, a i tu właśnie dostałem pierwsze zadanie, musiałem przetrzeć ekrany laptopów z kurzu a także wyczyścić pułki.

11 POK czyli stanowisko V Wg mnie najtrudniejszym stanowiskiem, trzeba wytłumaczyć wszystko klientowi i trzeba pamiętać, że czasami zdarzy się klient niezadowolony, gdy np. składa reklamację. Zaobserwowałem, że panie, które tam pracowały, radziły sobie świetnie nawet z najbardziej uporczywymi klientami. Pani pracująca na tym stanowisku powiedziała mi, że trzeba dobrze znać obsługę komputera, żeby tu pracować.

12 A po odbyciu praktyk, relax! A tutaj widać moim zdaniem najlepsze miejsce w sklepie Do telewizora jest podłączona stacja gier razem z wgranymi już najnowszymi grami, oczywiście dla klientów, którzy są zainteresowani kupnem, gdy wykonałem wszystkie powierzone mi zadania, chętnie testowałem nowe gry, świetnie się przy tym bawiąc ;)

13 Czy było warto ? ZDECYDOWANIE TAK! Ponieważ dowiedziałem się wielu bardzo ważnych rzeczy które przydadzą mi się w dorosłym życiu. Pan kierownik działu, który był moim opiekunem opowiedział mi o firmie, ale i o sposobie jej prowadzenia, dowiedziałem się od niego, co to znaczy system premii motywacyjnej i merchandising. Jestem zadowolony i polecam każdemu spędzić taki dzień jak ja!

14 Prezentacje czas skończyć. Uważam, że takie dni jakim był 22 marca powinny być organizowane częściej, ponieważ są bardzo przydatne i naprawdę miło spędza się czas na praktykach. ;) Ja już jestem maturzystą, więc to był niestety mój pierwszy i ostatni dzień przedsiębiorczości, ale mam nadzieję, że młodsze klasy będą miały okazję częściej korzystać z tego dnia!

15 Drobne upominki, które otrzymałem od pana kierownika. Wykonał:ŁukaszKsiążek Kl. 3c


Pobierz ppt "Dzień przedsiębiorczości 2012. Spis treści Co, gdzie, jak, dlaczego ? Co, gdzie, jak, dlaczego ? Co, gdzie, jak, dlaczego ? Co, gdzie, jak, dlaczego ?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google