Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WYSZKOWSKI UNIWERSYTET DLA DZIECI I MŁODZIEŻY PROJEKT WYKŁADY POPROWADZĄ PROFESOROWIE UNIWERSYTETU KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO W WARSZAWIE.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WYSZKOWSKI UNIWERSYTET DLA DZIECI I MŁODZIEŻY PROJEKT WYKŁADY POPROWADZĄ PROFESOROWIE UNIWERSYTETU KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO W WARSZAWIE."— Zapis prezentacji:

1 WYSZKOWSKI UNIWERSYTET DLA DZIECI I MŁODZIEŻY PROJEKT WYKŁADY POPROWADZĄ PROFESOROWIE UNIWERSYTETU KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO W WARSZAWIE.

2 INAUGURACJA Misją Uniwersytetów Dziecięcych...jest rozbudzenie w dzieciach naukowej pasji poprzez pokazanie, że nauka to fascynująca przygoda, która może trwać przez całe życie...

3 MISJA rozbudzenie w dzieciach naturalnej ciekawości nauką uświadomienie im, poprzez prezentację różnych dyscyplin naukowych, ich talentów i predyspozycji, co może ułatwić dokonanie wyboru przyszłego kierunku studiów przybliżenie dzieciom środowiska akademickiego oraz zachęcanie ich do własnych poszukiwań i badań

4 WYKŁADY Prawdziwi profesorowie tłumaczą dzieciom w dostępnej i dostosowanej dla ich wieku formie bardzo skomplikowane na pozór rzeczy: Dlaczego samolot lata? Dlaczego wyginęły dinozaury? Dlaczego jedni są biedni a drudzy bogaci?

5 WYKŁADY Wykłady dotyczą wielu dyscyplin naukowych m.in. astronomii, fizyki, matematyki, medycyny, archeologii, chemii, psychologii, sztuki. Forma przekazu: język, czas trwania, użyte narzędzia multimedialne będą w pełni dostosowane do wieku dziecka.

6 ZAPISY Słuchaczem może zostać każde dziecko od 6-12 lat, 13 – 15 lat którego rodzic wypełni formularz zgłoszeniowy. Po otrzymaniu informacji zwrotnej mailem o przyjęciu dziecka na listę studentów, należy uiścić opłatę za czesne. Opłaty są semestralne, zależne od liczby słuchaczy, nie przekroczą jednak 200 zł za semestr.

7 WYKŁADY W czasie wykładów dzieci zostają same na auli, bez rodziców, tak jak prawdziwi studenci. W tym czasie rodzice mogą wziąć udział w wykładach z psychologii rozwoju dziecka, obejrzeć (w zależności od możliwości technicznych danego ośrodka, transmisję z wykładów w innej sali) lub poczekać na swoje pociechy w kawiarence lub poczekalni.

8 Zobacz przykładowe tematy: Co dobrze jest wiedzieć o złości własnej i dziecka? Czy naprawdę chcesz mieć asertywne dziecko? Gdzie znaleźć potencjał dziecka w wieku szkolnym? Jak motywować dziecko do działania? Jak rozciągnąć czas i czy możemy nim zarządzać? Jak spędzać czas wolny z dzieckiem? Jak sprawić, by dzieciom chciało się uczyć? Jak zwiększyć efektywność nauki poprzez inteligentne notatki? Kto to taki "zdolny leń"? Współpraca czy rywalizacja? Czy grupa rówieśnicza jest konkurencją dla rodziny?

9 WYKŁADY Przed pierwszym wykładem dzieci otrzymują indeksy. Za uczestnictwo w wykładach zdobywa się pieczątki. Zaliczenie semestru odbywa się automatycznie, po uzyskaniu ustalonej liczby pieczątek w indeksie.

10 WARSZTATY Warsztaty, ze względu na swoją specyfikę, odbywają się w rożnych miejscach np. w banku, w laboratorium, zakładzie fotograficznym, jubilerskim, sklepie, aptece, lub w siedzibie organizatora.

11 WARSZTATY Warsztaty dotyczą, podobnie jak wykłady wielu dyscyplin naukowych. Mają charakter ćwiczeń i są prowadzone z reguły w grupach 10 osobowych

12 PRZYKŁADOWE WARSZTATY Eksperymenty fizyczne

13 WARSZTATY chemiczne

14 WARSZTATY Warsztaty archeologiczne

15 WARSZTATY Słodkie bryły

16 WARSZTATY W WYSZKOWIE. Co matematyka ma wspólnego z plastyką? Czy te figury są symetryczne?

17 WARSZTATY W WYSZKOWIE CIASTECZKA MATEMATYCZNE

18 WARSZTATY W WYSZKOWIE Rzeźbienie ( tworzenie rzeźb z mydła lub masy solnej - ewentualnie malowanie obrazów ) zajęcia artystyczne ; Sesje fotograficzne dla większych dzieci ( Dzieci przebierają się w dowolne ciuszki lub nasze stroje i przeprowadzamy sesje zdjęciową dla całej grupy ; Wspólne Gotowanie - ( możemy nauczyć dzieci jak wspólnie przyrządzić sałatki owocowe lub zwykłe, słodkie jeżyki, czekoladowe dżdżownice, kotek z wafli, biedronki.

19 WARSZTATY GEOMETRYCZNE

20 WARSZTATY Z ARCHITEKTURY

21 TURNIEJ GIER I ZABAW

22 WARSZTATY KULINARNE

23 WARSZTATY W SKLEPIE MEBLOWYM

24 MŁODZIEŻ Młodzież w tym wieku do pewnego stopnia rozpoznała już swoje talenty i predyspozycje. Jednak wiele osób wciąż nie ma sprecyzowanych zainteresowań i deklaruje, że interesuje się wszystkim. Obie grupy potrzebują kontaktu z kompetentnymi prowadzącymi, którzy zachęcą do zadawania nurtujących pytań. Studenci mają możliwość pogłębić wiedzę w interesującej ich dziedzinie lub przekonać się, czy dana dyscyplina nauki rzeczywiście jest ich naukową pasją. Zajęcia mają na celu przekazanie akademickiej wiedzy z danej dziedziny na poziomie rozszerzonym, lecz dostosowanym do wieku studentów.

25 DLA MŁODZIEŻY UNIWERSYTET OBYWATELSKI UNIWERSYTET EKONOMICZNY EKSPERYMENTY I BADANIA AKADEMIA ARTYSTY

26 SŁUCHACZE

27 Słuchacze w czasie zajęć.

28 Twoje dziecko może myć studentem. Masz dziecko które chce rozwijać swoje zainteresowania.Chcesz aby nauczyło się więcej.To i wiele innych rzeczy może zapewnić Ci uczelnia – Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Profesjonalni wykładowcy, miła atmosfera, dodatkowe zajęcia dla rodziców. Twoje dziecko poczuje się jak na prawdziwych studiach.

29 ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ! Zapisy przyszłych studentów do końca lutego 2013 r. Kontakt : Renata Karsznia rkarszniawyszkow@o2.pl tel: 506093003, 513186333


Pobierz ppt "WYSZKOWSKI UNIWERSYTET DLA DZIECI I MŁODZIEŻY PROJEKT WYKŁADY POPROWADZĄ PROFESOROWIE UNIWERSYTETU KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO W WARSZAWIE."

Podobne prezentacje


Reklamy Google