Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

MALTA 2013 Kurs metodyczny Methodology Revisited, Revitalised and Re-energised. Practical Ideas and Materials in Language Teaching.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "MALTA 2013 Kurs metodyczny Methodology Revisited, Revitalised and Re-energised. Practical Ideas and Materials in Language Teaching."— Zapis prezentacji:

1

2 MALTA 2013 Kurs metodyczny Methodology Revisited, Revitalised and Re-energised. Practical Ideas and Materials in Language Teaching

3 W dniach 08-19 lipca 2013r. nauczycielki naszej szkoły p. Anna Kąkolewska i p. Agnieszka Stanio wzięły udział w kursie metodycznym Methodology Revisited, Revitalised and Re-energised. Practical Ideas and Materials in Language Teaching." w ramach Mobliności Szkolnej Kadry Edukacyjnej programu Comenius, który odbył się w St. Julian's na Malcie.

4 Celem programu jest podnoszenie kwalifikacji kadry oświatowej poprzez dofinansowanie wyjazdów do krajów europejskich. Beneficjenci mogą brać udział w kursach szkoleniowych, konferencjach lub seminariach oraz praktykach typu job-shadowing/ work placement.

5 Program kursu obejmował metodykę z zakresu nauczania języków obcych. Był to kurs obejmujący szeroki zakres tematyczny oparty na zastosowaniu nowoczesnych, praktycznych metod i technik nauczania języka angielskiego. Kurs opierał się również na wymianie doświadczeń zarówno prowadzących jak i uczestników pochodzących z różnych krajów Europy.

6 Przykładowa tematyka kolejnych sesji przedstawia się następująco: Jak motywować współczesnego ucznia, Jak zachęcić uczniów do mówienia, Style uczenia się, Teoria wielorakich inteligencji i rodzaje inteligencji, Piosenki i ich potencjał w nauczaniu, Użycie Cuisenaire Rods w nauce języka angielskiego, Nauczanie metodą projektu, Używanie bajek w nauce języka, Korzystanie z video i DVD, tablicy interaktywnej, komputera, Praktyczne nauczanie gramatyki, Korzystanie z zasobów Internetu. Nauczanie języka potocznego i idiomów, Jak uczyć słownictwa, Radzenie sobie z błędami popełnianymi przez uczniów.

7 A także: Korzystanie z videoklipów, zasobów You Tube, Projektowanie różnego rodzaju krzyżówek i quizów, blogi, Viki, Woki, Nauka wymowy przez zabawę, Korzystanie ze słowników, Odgrywanie scenek, dialogów, używanie pacynek, rymowanek, kart obrazkowych itp.

8 Kolejną korzyścią płynącą ze szkolenia są pomoce naukowe w postaci różnorodnych materiałów do wykorzystania podczas lekcji. Zajęcia były prowadzone w formie praktycznych warsztatów. Formy i metody pracy były różnorodne: praca w grupach, praca w parach z rotacją uczestników, prezentacje wideo, prezentacje przy użyciu tablicy interaktywnej, burze mózgów, analizy, rozwiązywanie problemów, odgrywanie ról zarówno w parach, jak i w grupie.

9 Kurs pozwolił nam też poznać kraj i jego kulturę, ponieważ kolejną formą były wycieczki, zarówno te wliczone w kurs (dwie wycieczki) jak również wycieczki fakultatywne. Była to okazja do poznania bogatej historii i kultury Malty oraz jej mieszkańców. Największe wrażenie na uczestniczkach zrobiły Megalityczne Świątynie Malty, które zaliczają się do najstarszych wolno stojących budowli na świecie oraz stolice Malty ( obecna i dawna), Valetta i Mdina.

10

11 Kurs pozwolił poznać, zmodyfikować i unowocześnić metody nauczania języka angielskiego w dobie zmieniających się potrzeb edukacyjnych uczniów. Uczestnictwo w kursie umożliwiło również zdobycie cennego doświadczenia zawodowego oraz pozwoliło na kontakt z żywym językiem na co dzień. Nieocenionym aspektem była możliwość poznania wielu ciekawych ludzi z różnych państw europejskich, wymiana doświadczeń i nawiązanie kontaktów.

12 Wybrane szkolenie dostarczyło wiele pomysłów i możliwych działań dydaktycznych, które przez swoją różnorodność i atrakcyjność pomogą urozmaicić lekcje i jeszcze bardziej zmotywować uczniów do nauki języka angielskiego. Udział w kursie zagranicznym nada bardziej innowacyjny i europejski charakter naszej szkole i zachęci uczniów do wzmożonego wysiłku nakierowanego na własne kształcenie się, przez co uczniowie osiągną lepsze wyniki w przyszłości.

13

14 Szkolenia są dostępne nie tylko dla nauczycieli języka angielskiego, ale również dla nauczycieli innych przedmiotów znających język obcy na poziomie komunikatywnym. Korzyści dla własnego rozwoju zawodowego, swojej placówki oświatowej i uczniów są bardzo znaczne. Dlatego też zachęcamy wszystkich nauczycieli do korzystania z programów i wyjazdów w ramach różnorodnych projektów unijnych. Wszelkie informacje znajdziecie Państwo na stronach: Comenius: http://www.comenius.org.pl/http://www.comenius.org.pl/ Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji: http://www.frse.org.pl/.http://www.frse.org.pl/

15


Pobierz ppt "MALTA 2013 Kurs metodyczny Methodology Revisited, Revitalised and Re-energised. Practical Ideas and Materials in Language Teaching."

Podobne prezentacje


Reklamy Google