Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Comenius - Mobilność szkolnej kadry edukacyjnej Program Uczenie się przez całe życie Sprawozdanie z udziału w szkoleniu nauczyciela j. angielskiego – Anny.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Comenius - Mobilność szkolnej kadry edukacyjnej Program Uczenie się przez całe życie Sprawozdanie z udziału w szkoleniu nauczyciela j. angielskiego – Anny."— Zapis prezentacji:

1 Comenius - Mobilność szkolnej kadry edukacyjnej Program Uczenie się przez całe życie Sprawozdanie z udziału w szkoleniu nauczyciela j. angielskiego – Anny Sojczyńskiej

2 W dniach r. miałam możliwość uczestniczenia w kursie metodycznym p.t. Developing Oral Fluency in the English Language Classroom (Primary), który odbył się w International Projects Centre w Exeter, w Anglii i był w pełni finansowany przez Komisję Europejską w ramach Programu Uczenie się przez całe życie.

3 Kurs był skierowany do nauczycieli szkoły podstawowej i dotyczył metodologii nauczania języka angielskiego młodszych uczniów. Posiadał bogaty program szkoleniowy oraz opierał się na praktycznych ćwiczeniach. Głównym jego założeniem było doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim poprzez zajęcia z fonologii, zapoznanie uczestników z technikami i czynnościami zwiększającymi płynność językową uczniów, a także wspólne tworzenie materiałów dydaktycznych, przedstawienie różnych form motywowania dzieci do nauki języka obcego, wymiana nauczycielskich doświadczeń oraz nawiązanie między uczestnikami kontaktów i utrzymywanie ich po zakończeniu kursu.

4 Oprócz zajęć praktycznych kurs również zapewniał wycieczki krajoznawcze, w czasie których poznawaliśmy naturalne piękno Anglii, jej dziedzictwo kulturowe oraz historyczne.

5 Nie bez znaczenia była też możliwość przebywania na kursie z nauczycielami o różnej narodowości. Pozwoliło mi to na wymianę doświadczeń, na dyskusję o organizacji oświaty w innych krajach, oraz na uzupełnienie metod nauczania nowymi pomysłami i formami pracy.

6 Udział w tym szkoleniu wzbogacił mój warsztat pracy, dostarczył mi wrażeń kulturalnych i pomógł mi rozwinąć kompetencje językowe. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał certyfikat ukończenia kursu.


Pobierz ppt "Comenius - Mobilność szkolnej kadry edukacyjnej Program Uczenie się przez całe życie Sprawozdanie z udziału w szkoleniu nauczyciela j. angielskiego – Anny."

Podobne prezentacje


Reklamy Google