Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nauka języków obcych z wykorzystaniem platform internetowych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nauka języków obcych z wykorzystaniem platform internetowych."— Zapis prezentacji:

1 Nauka języków obcych z wykorzystaniem platform internetowych.

2 Wiedzababel.wordpress.com

3 Wiedzababel.wordpress.com 12 serwisów, Podział na kategorie i tagi,
Odnośniki do właściwych stron, Możliwość komentowania, Opisy działania portali, Zdjęcia, filmy, porównania Pierwsze kroki w serwisie...

4 Wiedzababel.wordpress.com Pierwsza polskojęzyczna strona poświęcona ściśle temu tematowi. Perspektywy działalności długofalowej i dalszego rozbudowywania treści.

5 Przebadane portale Społecznościowe Edukacyjne Livemocha.com Italki.com
Mylanguageexchange.com Palabea.com Italki.com Busuu.com Lang-8.com Babbel.com sharedtalk.com MyHappyPlanet.com Lingopass.com Language-exchanges.org voxswap.com

6 Grupa docelowa Strony internetowe służące do nauki języków obcych są kierowane nie tylko do ludzi młodych! Autorzy omawianych przez nas serwisów nie stawiają żadnych wymagań wiekowych. Niezbędna jest znajomość obsługi komputera, w miarę sprawne poruszanie się w sieci oraz posiadanie programu typu Skype.

7 Grupa docelowa Omawiane przez nas serwisy internetowe są kierowane do osób z całego świata, które: chcą poprawić swe umiejętności językowe lub nauczyć się języka obcego od podstaw; chcą przełamać barierę językową; chcą sprawdzić swe umiejętności w praktyce; stawiają przede wszystkim na kontakt werbalny z obcokrajowcami; pragną nawiązywać nowe znajomości.

8 Grupa docelowa Ponadto użytkownikami tych serwisów są również osoby, które na co dzień zajmują się nauczaniem języków obcych. Są to nauczyciele szkolni, wykładowcy, pasjonaci, jednym słowem wszyscy, którzy mają dużą wiedzę na temat danego języka i czerpią przyjemność z tego, że mogą kogoś nauczyć, poprawić, wspomóc.

9 Funkcje Funkcje społecznościowe: wyszukiwanie partnerów językowych
komunikacja tekstowa, dźwiękowa i wideo grupy zainteresowań i fora dyskusyjne Notatki: pisanie notatek w obcym języku sprawdzanie i poprawianie notatek w własnym języku dodawanie uwag i komentarzy system oceny uwag i poprawek Interaktywne kursy: materiały audio i wideo quizy i testy slajdy gry

10 Opłaty Strony darmowe (6/12): language-exchanges.org lingopass.com
MyHappyPlanet.com mylanguageexchange.com sharedtalk.com voxswap.com Strony darmowe z opłatami za prywatne lekcje (2/12): od 10 do 170 złotych za godzinę Italki.com - nauczyciele języków Palabea.com - użytkownicy premium Strony z ograniczoną strefą bezpłatną (4/12): od 8 do 65 złotych za miesiąc Lang-8.com (5$ miesięcznie) Livemocha.com (9.95$ miesięcznie) Babbel.com (7.45$ miesięcznie) Busuu.com (17,99$ miesięcznie)

11 Za co płacimy? zniesienie limitu ilości języków
zniesienie limitu wiadomości zniesienie limitu wpisów w notatniku dostęp do bazy dialogów dostęp do kursów gramatyki dostęp do podcastów dostęp do nagrań wideo dostęp do dalszych lekcji w serwisie

12 Korzyści możliwość doskonalenia znajomości języka obcego, głównie w zakresie wypowiadania się, nowe, ciekawe znajomości, kontakty międzykulturowe, możliwość poznania innej kultury – duża liczba uczestników z różnych krajów całego świata, brak hierarchii: nie ma relacji nauczyciel - uczeń

13 Ekspert amatorem, amator ekspertem
wymienność ról nadawcy i odbiorcy, większa mobilizacja do pracy, zasada wzajemności, motywacyjna interakcyjność.

14 Zagrożenia opłaty – użytkownik może nie zdawać sobie sprawy z ich wysokości, nie wiesz, z kim rozmawiasz – fałszywe tożsamości, uważaj na to co mówisz i piszesz, szkodliwe oprogramowanie, traktowanie portali jako bardziej rozrywkowych niż edukacyjnych, brak zaangażowania.

15 Efektywność Ocena serwisów pod względem ilości udostępnionych materiałów, profesjonalnego opracowania naukowego, a co za tym idzie pod względem efektywności nauki. Najbardziej efektywne: mylanguageexchange.com - kompleksowy kurs językowy; metoda Helene Cormier; gry językowe; kontakt ze specjalistami livemocha.com – video dialogi; role play; pokazy slajdów; quizy i gry językowe; kontakt z profesjonalnymi nauczycielami; internetowe klasy (Active English Classroom).

16 Efektywność busuu.com - interaktywne kursy w formie lekcji przygotowanych przez specjalistów z firm PONS i Collin; dostęp do testów, podstawowych ćwiczeń z zakresu słownictwa, czytania i pisania; bogata baza dialogów, rozdziały do nauki gramatyki, podcasty, nagrania wideo babbel.com - całościowe kursy językowe, pakiety słownictwa, ćwiczenia w pisaniu i w mówieniu MyHappyPlanet.com - krótkie kursy w formie tekstowej, kursy przypominające rozmówki językowe dla turystów, linki do filmików na YouTube.

17 Efektywność Znacznie mniej materiałów i pomocy naukowych znajdziemy na stronach: italki.com Lang-8 palabea.com Language-exchanges lingopass.com sharedtalk.com voxswap.com służą one przede wszystkim nawiązywaniu znajomości z native-speakerami.

18 Jak się uczyć? Wybierz więcej niż jeden portal. To umożliwi bardziej kompleksową naukę. Niektóre portale typu posiadają rozbudowaną bazę słownictwa czy ćwiczeń z zakresu gramatyki, inne skupiają się raczej na odpowiedniej wymowie czy wypowiedziach pisemnych, np.

19 Wybierz jeden język (przynajmniej na początek).
Jak się uczyć? Wybierz jeden język (przynajmniej na początek). Dzięki temu będziesz mógł skupić się lepiej na jego doskonaleniu. Lepiej wybrać język, którego uczyłeś się już wcześniej, portale mają bowiem głównie na celu rozwijać i poprawiać umiejętności posługiwania się językami, nie uczyć od podstaw.

20 Traktuj portale jako dodatek a nie zamiennik tradycyjnej edukacji.
Jak się uczyć? Traktuj portale jako dodatek a nie zamiennik tradycyjnej edukacji. Serwisy edukacyjne pomagają w nauce języka, ale nie zastąpią tradycyjnych sposobów nauki. Praktycznie każdy z nich wymaga choćby minimalnej podstawy, która jest niezbędna, by móc tworzyć wypowiedzi skierowane do rozmówców.


Pobierz ppt "Nauka języków obcych z wykorzystaniem platform internetowych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google