Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

NASZ PROJEKT EDUKACYJNY. T EMAT Przez cały rok niektórzy uczniowie klasy II a przygotowywali projekt z języka angielskiego. Jego temat to : Oswajamy języki.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "NASZ PROJEKT EDUKACYJNY. T EMAT Przez cały rok niektórzy uczniowie klasy II a przygotowywali projekt z języka angielskiego. Jego temat to : Oswajamy języki."— Zapis prezentacji:

1 NASZ PROJEKT EDUKACYJNY

2 T EMAT Przez cały rok niektórzy uczniowie klasy II a przygotowywali projekt z języka angielskiego. Jego temat to : Oswajamy języki obce – język angielski w życiu codziennym

3 N A CZYM POLEGAŁ NASZ PROJEKT ? Uczestnicy tego projektu mieli za zadanie ułożyć scenariusz – oczywiście w języku angielskim – do różnych sytuacji. Była to np. sytuacja w sklepie, restauracji, czy też wskazywanie drogi. Następnym etapem było nakręcenie filmików do wcześniej przygotowanych scenariuszy. Ostatnim krokiem było opracowanie krótkich zadań, które w oparciu o filmiki będą rozwiązywane przez wszystkich tu obecnych.

4 U CZESTNICY Aleksandra Jeż Zuzanna Krzywonos Justyna Kubas Radek Drabiec Kinga Krzyśko Joanna Nowińska Magdalena Borycka Filip Kurjański Damian Zdeb Agnieszka Zając Blanka Borkowska Joanna Drozd

5 O PIEKUNOWIE Dużą rolę w projekcie odgrywały też pani Katarzyna Tupaj i pani Bożena Kozubal. Nasza współpraca polegała głównie na tym, że panie dawały nam wskazówki do naszej pracy oraz poprawiały błędy. W razie problemu też chętnie służyły pomocą.

6 C ELE PROJEKTU a) Poszerzenie oraz usystematyzowanie słownictwa i funkcji językowych Wykorzystanie słownictwa w życiu codziennym (np. w sklepie, restauracji itp.)

7 b) Rozwijanie pracy w grupie i indywidualnej Samodzielne zdobywanie i przetwarzanie informacji Rozwijanie umiejętności planowania i organizacji pracy oraz prezentowania i interpretowania efektów pracy własnej i zespołowej.

8 R ESTAURACJA Scenariusz, filmik oraz ćwiczenia do sytuacji w restauracji przygotowały: Aleksandra Jeż, Zuzanna Krzywonos oraz Justyna Kubas.

9 S KLEP Sytuacją w sklepie odzieżowym zajęły się Kinga Krzyśko, Joanna Nowińska i Magdalena Borycka. Jak każdy uczestnik projektu ułożyły scenariusz, nakręciły filmik oraz opracowały zadania.

10 WSKAZYWANIE DROGI Damian Zdeb wraz z Filipem Kurjańskim nakręcili filmik oraz przygotowali scenariusz i zadania związane z tematem wskazywanie drogi.

11 POZNAWANIE PRZYJACIÓŁ Do przygotowania filmiku i zadań do tego ciekawego tematu o nawiązywaniu przyjaźni przyczynili się Justyna Kubas i Radek Drabiec.

12 U LEKARZA Przedstawieniem sytuacji u lekarza zajęły się Blanka Borkowska, Agnieszka Zając i Joanna Drozd.

13 Ć WICZENIA Po napisaniu scenariusza i nakręceniu filmików uczestnicy mieli za zadanie opracowanie ćwiczeń w oparciu o scenariusz. Najczęściej było to uzupełnianie luk lub test wyboru ( prawda/fałsz, odpowiedzi a,b,c). Zdarzały się jednak też trudniejsze zadania jak np. pytania na które trzeba było odpowiedzieć pełnym zdaniem. Zapraszamy do obejrzenia przykładowych zadań.

14 N A KONIEC NASZA OPINIA … Myślę, że przy pracy nad projektem było wiele zabawy, zwłaszcza w trakcie kręcenia filmików. Nauczyliśmy się między innymi współpracy ze sobą. Wszyscy uczestnicy włożyli w projekt dużo pracy oraz zaangażowania. Uważam, że jako klasa językowa bardzo dobrze poradziliśmy sobie z tym zadaniem, a zdobytą wiedzę wykorzystamy w czasie podróży wakacyjnych.

15 PODZIĘKOWANIA W imieniu wszystkich uczestników projektu chciałabym podziękować pani Katarzynie Tupaj i pani Bożenie Kozubal, które czuwały nad poszczególnymi etapami naszej pracy, udzielały wskazówek, dbały o poprawne wykonanie zadania.

16 D ZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ ! Z APRASZAM DO OBEJRZENIA DALSZEJ PREZENTACJI - EFEKTÓW NASZEJ CAŁOROCZNEJ PRACY. Magdalena Borycka


Pobierz ppt "NASZ PROJEKT EDUKACYJNY. T EMAT Przez cały rok niektórzy uczniowie klasy II a przygotowywali projekt z języka angielskiego. Jego temat to : Oswajamy języki."

Podobne prezentacje


Reklamy Google