Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt Wyp ł y ń na g łę bi ę - staż zagraniczny szansą na karierę zawodową

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt Wyp ł y ń na g łę bi ę - staż zagraniczny szansą na karierę zawodową"— Zapis prezentacji:

1 Projekt Wyp ł y ń na g łę bi ę - staż zagraniczny szansą na karierę zawodową

2 W projekcie brało udział 16 osób z 3 klas: pierwszej, drugiej i trzeciej kształcących się w zawodzie technik ekonomista: Kosek Sylwia Kozak Sylwia Pakłos Agnieszka Szczepanek Paulina Magda Anna Mazur Małgorzata Marszałek Barbara Gazda Przemysław Drżał Kamil Rzeszutek Krzysztof Ozga Magdalena Konefał Agata Paśko Joanna Wojdyło Monika Ziętek Bernadetta Skiba Agnieszka.

3 Kurs i staż odbył się w jednym z biur rachunkowych znajdujących się w Londynie. Zajęcia trwały 6 godz. od 10.30 do 15.30. Kurs księgowości komputerowej prowadziła pani Nina. W pierwszym tygodniu kursu zajmowaliśmy się między innymi poznawaniem: roli rachunkowości w środowisku biznesowym, systemu podatkowego w Wielkiej Brytanii, zasad zakładania własnej firmy, dokumentacji finansowej związanej ze sprzedażą i zakupem, systemu wynagrodzeń dla pracowników, zasad sporządzania bilansu oraz rachunku zysków i strat, analizy wyników firmy.

4 Na początku drugiego tygodnia kursu pisaliśmy test sprawdzający zdobytą wiedzę. Wraz z doradcą zawodowym prowadziliśmy rozmowy na temat swoich umiejętności, doświadczenia oraz planów na przyszłość.

5 Podczas zajęć z doradcą zawodowym miała miejsce rozmowa kwalifikacyjna, w czasie której każda osoba miała wcielić się w jedną z trzech postaci: potencjalnego kandydata na pracownika, pracodawcę oraz obserwatora. Kurs zakończył się egzaminem na programie komputerowym polegającym na bezbłędnym wprowadzeniu danych personalnych i liczbowych klientów i dostawców oraz sporządzeniem m.in. faktur.

6 W ramach kursu mięliśmy możliwość poznania i zobaczenia na własne oczy miejsc związanych ze środowiskiem biznesowym m.in.. Londyńską Giełdę Papierów Wartościowych (London Stock Exchange)

7 Londyńską Giełdę Metali (London Metal Exchange) Bank Centralny (Bank of England)

8 Po dwutygodniowym kursie przyszedł czas na tygodniowy staż w biurze rachunkowym w Ilford. Cała grupa została podzielona na mniejsze podgrupy dwu lub trzy osobowe. Każdego dnia mięliśmy przydzielone nowe zadania, które musieliśmy rzetelnie wykonywać z odpowiednią precyzją.

9 Do zada ń wykonywanych podczas sta ż u wchodzi ł y m.in. Praca w recepcji (poznanie stanowiska pracy, odbieranie telefonów, rozmowa z klientami) Tworzenie stron internetowych, Segregacja dokumentów, a następnie wprowadzanie danych do programu komputerowego

10 Niezapomniane wra ż enia dostarczy ł y nam wycieczki. Jedną z nich był weekend spędzony w Walii. Mogliśmy zobaczyć: Ocean Atlantycki, spacerować po jego brzegu, robić pamiątkowe zdjęcia,

11 Ruiny zamku w Walii

12 W czasie pobytu w Londynie mieli ś my okazj ę zobaczy ć : Brytyjski Parlament wraz z Big Benem

13 Rezydencję brytyjskich monarchów (Buckingham Palace)

14 Tower of London Tower Bright

15 Właśnie tam mogliśmy wykonać zdjęcia ze swoimi ulubionymi gwiazdami filmu, przeżyć chwile grozy w pokoju strachów oraz oglądnąć film w kinie 4D. Czas wolny sp ę dzali ś my w:

16

17 Mogliśmy w nim zarówno odpoczywać jak również spotykać się z przyjaciółmi, rozmawiać, robić pamiątkowe zdjęcia jak i poznawać nowych ludzi.

18 Staż zakończył się uroczystą kolacją pożegnalną w angielskiej restauracji, w czasie której otrzymaliśmy certyfikaty. Oprócz certyfikatu otrzymaliśmy również referencje.

19 Według mnie cały wyjazd był bardzo dobrze zorganizowany. Dał mi możliwość poznania Wielkiej Brytanii, odmiennych kultur, religii, zdobycia doświadczenia oraz udoskonalenia języka angielskiego. Tego typu projekty są szansą dla młodzieży w rozwijaniu swojego doświadczenia. Dlatego też uważam, że warto się uczyć i korzystać z tego typu projektów. Dziekuje za uwage! Sylwia Kosek


Pobierz ppt "Projekt Wyp ł y ń na g łę bi ę - staż zagraniczny szansą na karierę zawodową"

Podobne prezentacje


Reklamy Google