Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zanim stażyści wyjechali na zagraniczną praktykę uczestniczyli w szkoleniach : - z języka angielskiego ogólnego i zawodowego, - prawa Unii Europejskiej,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zanim stażyści wyjechali na zagraniczną praktykę uczestniczyli w szkoleniach : - z języka angielskiego ogólnego i zawodowego, - prawa Unii Europejskiej,"— Zapis prezentacji:

1

2 Zanim stażyści wyjechali na zagraniczną praktykę uczestniczyli w szkoleniach : - z języka angielskiego ogólnego i zawodowego, - prawa Unii Europejskiej, - kultury Hiszpanii, - psychologicznym, - zawodowym. Wszyscy uczestnicy otrzymali niezbędne materiały do nauki.

3 Agnieszka Wienczek Magdalena Pędrak Aleksandra Czypionka Dominika Koczor Adrianna Kuwałek Izabela Nowak Natalia Rzytka Patrycja Marczok Damian Mandla

4

5

6 Celem zagranicznych praktyk było zdobycie nowych umiejętności i doświadczenia oraz poznanie zasad i organizacji pracy w firmach w Granadzie. Oprócz tego stworzenie możliwości porozumiewania się w języku angielskim w pracy i na gruncie prywatnym, także poznanie miejsc związanych z historią i kulturą Hiszpanii, Zagadnienia, które realizowaliśmy w trakcie stażu: Obsługa klienta, Wsparcie administracyjne, Sortowanie dokumentacji, skanowanie, Zamówienia i sortowanie przyrządów biurowych, Rozporządzanie pocztą, Zajmowanie się odbieraniem telefonów i maili, Ogólne wsparcie w biurze, Przygotowanie faktur/rachunków, Zarządzanie danymi, sortowanie danych, wprowadzanie danych w systemy komputerowe, Promocja i dystrybucja produktów, Wsparcie w projektach marketingowych i badaniu rynku Produkowanie raportów z badań rynku Poznawanie struktury firmy i poszczególnych oddziałów Zapoznanie się ze stroną marketingową, finansową i kadrami w firmie. Programem praktyk zawodowych dla zawodu: technik ekonomista oscylował wokół IV JEDNOSTEK : I. SEKRETARIAT, II. DZIAŁ PERSONALNY, III. DZIAŁ FINANSOWO – KSIĘGOWY, IV. MARKETINGU.

7 Agnieszka Wienczek i Adrianna Kuwałek doskonaliły swoje umiejętności z marketingu. Wypełniały karty meldunkowe, przygotowały reklamy hotelu, wdrażały się do wykonywania zadań w sekretariacie, poznały strukturę organizacyjną hotelu.

8 Magdalena Pędrak doskonaliła swoje umiejętności posługiwania się programem Excel Szukała w fakturach produktów i doliczała do nich podatek. Przygotowywała rachunki i pomagała w promocji min.: występów flamenco. Pracowała nad public relations restauracji, wysyłała do klientów maile w różnych językach. Nauczyła się pracować w hiszpańskim Excelu i lepiej poznała język angielski.

9 Aleksandra Czypionka, Dominika Koczor i Izabela Nowak - pracowały w biurze EUROPROYECTOS LdV, które znajdowało się w typowej andaluzyjskiej jaskini. Do ich zadań należało przyjmowanie i rozdział korespondencji, rejestracja zdarzeń w sekretariacie. Zapoznały się z obiegiem dokumentów zwłaszcza związanych z projektami unijnymi i zasadami ich archiwizowania. Dziewczyny podszkoliły również język angielski i hiszpański.

10 Natalka pracowała sama - robiła sprawozdania, sprawdzała bilanse hotelu. Zapoznała się ze stroną marketingową, finansową i kadrami. Dzięki pracy w hotelu i kontaktom z wieloma klientami - świetnie podszkoliła język angielski.

11 Patrycja Marczok i Damian Mandla pracowali w firmie Sonytel – sortowali dokumentację, sporządzali bilanse, zamawiali i rozprowadzali towary zgodnie ze specyfikacją. Pracowali najczęściej na komputerze w programie Excelu. Dzięki zagranicznym praktykom zdobyli doświadczenie, podszkolili język i nauczyli się współpracy.

12 UCZESTNICY PROJEKTU Perspektywy Twojej przyszłej kariery zawodowej _______________________________ OSIĄGNIĘCIA UCZESTNIKÓW 1.Stali się bardziej kreatywni, odpowiedzialni i otwarci na innych. 2.Pokonali bariery językowe i udoskonalili język angielski ogólny oraz zawodowy. 3.Przełamali obawy przed podjęciem pracy w innym kraju. 4.Wzrosła samoocena każdego uczestnika projektu. 5.Zaliczyli obowiązkowe praktyki zawodowe. 6.Otrzymali certyfikaty językowe, potwierdzające odbycie praktyk za granicą a przede wszystkim dokumenty Europass- Mobilność.

13 … wszystko sfotografować … …zadzwonić do domu… …kogoś poznać… …coś wyprać… …coś zjeść … … ugotować coś smacznego …

14 … na opalaniu lub na na wspinaniu …. …na całowaniu lub przymiarkach… … na wolności i w zamknięciu …

15

16

17 Adiós amigos !

18 NA REALIZACJĘ PROJEKTÓW OTRZYMALIŚMY WSPARCIE FINANSOWE PRZYZNANE PRZEZ FUNDACJĘ ROZWOJU SYSTEMU EDUKACJI W RAMACH PROGRAMU LEONARDO DA VINCI "UCZENIE SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE". "UCZENIE SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE". DZIĘKUJEMY NARODOWEJ AGENCJI


Pobierz ppt "Zanim stażyści wyjechali na zagraniczną praktykę uczestniczyli w szkoleniach : - z języka angielskiego ogólnego i zawodowego, - prawa Unii Europejskiej,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google