Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół Szkół Zawodowych Nr 3 w Katowicach Granada, 2013

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół Szkół Zawodowych Nr 3 w Katowicach Granada, 2013"— Zapis prezentacji:

1 Zespół Szkół Zawodowych Nr 3 w Katowicach Granada, 2013
PROJEKT LdV IVT „ Perspektywy Twojej przyszłej kariery zawodowej ” Jak odbywaliśmy staż w Hiszpanii, w marcu 2013r. Zespół Szkół Zawodowych Nr 3 w Katowicach Granada, 2013

2 PROJEKT LdV IVT „Perspektywy twojej przyszłej kariery zawodowej”
Zanim stażyści wyjechali na zagraniczną praktykę uczestniczyli w szkoleniach : - z języka angielskiego ogólnego i zawodowego, - prawa Unii Europejskiej, - kultury Hiszpanii, - psychologicznym, - zawodowym. Wszyscy uczestnicy otrzymali niezbędne materiały do nauki.

3 w marcu 2013r. w Granadzie, w Hiszpanii pod opieką mgr Aleksandry Filus staż odbywali uczniowie III klasy, kształcący się w zawodzie: technik ekonomista Agnieszka Wienczek Magdalena Pędrak Aleksandra Czypionka Dominika Koczor Adrianna Kuwałek Izabela Nowak Natalia Rzytka Patrycja Marczok Damian Mandla

4 Hiszpania

5 … zaczęło się od lekcji języka hiszpańskiego:

6 … przyszedł czas na praktyki…
Celem zagranicznych praktyk było zdobycie nowych umiejętności i doświadczenia oraz poznanie zasad i organizacji pracy w firmach w Granadzie. Oprócz tego stworzenie możliwości porozumiewania się w języku angielskim w pracy i na gruncie prywatnym, także poznanie miejsc związanych z historią i kulturą Hiszpanii, Zagadnienia, które realizowaliśmy w trakcie stażu: Obsługa klienta, Wsparcie administracyjne, Sortowanie dokumentacji, skanowanie, Zamówienia i sortowanie przyrządów biurowych, Rozporządzanie pocztą, Zajmowanie się odbieraniem telefonów i maili, Ogólne wsparcie w biurze, Przygotowanie faktur/rachunków, Zarządzanie danymi, sortowanie danych, wprowadzanie danych w systemy komputerowe, Promocja i dystrybucja produktów, Wsparcie w projektach marketingowych i badaniu rynku Produkowanie raportów z badań rynku Poznawanie struktury firmy i poszczególnych oddziałów Zapoznanie się ze stroną marketingową, finansową i kadrami w firmie. Programem praktyk zawodowych dla zawodu: technik ekonomista oscylował wokół IV JEDNOSTEK : I. SEKRETARIAT, II. DZIAŁ PERSONALNY, III. DZIAŁ FINANSOWO – KSIĘGOWY, IV. MARKETINGU.

7 Hospederia el Zaquan Agnieszka Wienczek i Adrianna Kuwałek doskonaliły swoje umiejętności z marketingu. Wypełniały karty meldunkowe, przygotowały reklamy hotelu, wdrażały się do wykonywania zadań w sekretariacie , poznały strukturę organizacyjną hotelu.

8 Magdalena Pędrak doskonaliła swoje umiejętności posługiwania się programem Excel  Szukała w fakturach produktów i doliczała do nich podatek. Przygotowywała rachunki i pomagała w promocji min.: występów flamenco. Pracowała nad public relations restauracji, wysyłała do klientów maile w różnych językach. Nauczyła się pracować w hiszpańskim Excelu i lepiej poznała język angielski.

9 Dziewczyny podszkoliły również język angielski i hiszpański.
Aleksandra Czypionka, Dominika Koczor i Izabela Nowak - pracowały w biurze EUROPROYECTOS LdV, które znajdowało się w typowej andaluzyjskiej jaskini. Do ich zadań należało przyjmowanie i rozdział korespondencji, rejestracja zdarzeń w sekretariacie. Zapoznały się z obiegiem dokumentów zwłaszcza związanych z projektami unijnymi i zasadami ich archiwizowania. Dziewczyny podszkoliły również język angielski i hiszpański.

10 Funky Granada Hostel Natalka pracowała sama - robiła sprawozdania, sprawdzała bilanse hotelu. Zapoznała się ze stroną marketingową, finansową i kadrami. Dzięki pracy w hotelu i kontaktom z wieloma klientami - świetnie podszkoliła język angielski.

11 Patrycja Marczok i Damian Mandla pracowali w firmie Sonytel – sortowali dokumentację, sporządzali bilanse, zamawiali i rozprowadzali towary zgodnie ze specyfikacją. Pracowali najczęściej na komputerze w programie Excelu. Dzięki zagranicznym praktykom zdobyli doświadczenie, podszkolili język i nauczyli się współpracy.

12 OSIĄGNIĘCIA UCZESTNIKÓW
UCZESTNICY PROJEKTU „ Perspektywy Twojej przyszłej kariery zawodowej” _______________________________ OSIĄGNIĘCIA UCZESTNIKÓW Stali się bardziej kreatywni, odpowiedzialni i otwarci na innych. Pokonali bariery językowe i udoskonalili język angielski ogólny oraz zawodowy. Przełamali obawy przed podjęciem pracy w innym kraju. Wzrosła samoocena każdego uczestnika projektu. Zaliczyli obowiązkowe praktyki zawodowe. Otrzymali certyfikaty językowe, potwierdzające odbycie praktyk za granicą a przede wszystkim dokumenty Europass- Mobilność.

13 a po praktykach… TRZEBA :
…zadzwonić do domu… …coś wyprać… … wszystko sfotografować … …coś zjeść … …kogoś poznać… … ugotować coś smacznego …

14 Każdy spędzał wolny czas jak lubił …
… na opalaniu lub na na wspinaniu …. …na całowaniu lub przymiarkach… … na wolności i w zamknięciu …

15 …podziwialiśmy faunę …

16 …i florę …

17 …niestety nadszedł czas na pożegnanie…
Adiós amigos !

18 "UCZENIE SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE" .
NA REALIZACJĘ PROJEKTÓW OTRZYMALIŚMY WSPARCIE FINANSOWE PRZYZNANE PRZEZ FUNDACJĘ ROZWOJU SYSTEMU EDUKACJI W RAMACH PROGRAMU LEONARDO DA VINCI "UCZENIE SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE" . DZIĘKUJEMY NARODOWEJ AGENCJI


Pobierz ppt "Zespół Szkół Zawodowych Nr 3 w Katowicach Granada, 2013"

Podobne prezentacje


Reklamy Google