Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt AS KOMPETENCJI jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt AS KOMPETENCJI jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki."— Zapis prezentacji:

1 Projekt AS KOMPETENCJI jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie

2 DANE INFORMACYJNE Nazwa szkoły: Zespół Szkół Ekonomiczno- Usługowych im. F. Chopina w Żychlinie ID grupy: 97/28_P_G1 Opiekun: Magdalena Garus-Galęba Kompetencja: przedsiębiorczość Temat projektowy: Tworzenie profilu zawodowego w Internecie Semestr/rok szkolny:IV/2011/2012 …………………………………………………….

3 PROFIL ZAWODOWY Profil zawodowy to prezentacja kompetencji kandydata, które są ważne z punktu widzenia stanowiska, o które się stara. Podkreślenie dotychczasowych doświadczeń i umiejętności, przedstawienie predyspozycji i aspiracji. Profil zawodowy może zachęcić pracodawcę do zapoznania się z CV kandydata.

4 PROFIL ZAWODOWY W INTERNECIE Profil zawodowy w internecie umożliwia nawiązanie kontaktów zawodowych oraz zwiększa szanse na znalezienie pracy.

5 PROFIL ZAWODOWY NA PORTALACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH W Internecie można stworzyć ogłoszenia na różnych portalach internetowych. Portale społecznościowe ułatwiają agencjom dotarcie do potencjalnych pracowników. Dzięki takim portalom kandydat może przedstawić swoje predyspozycje, natomiast pracodawca może wybrać kandydatów, którzy spełniają kryteria zawarte w ofercie pracy, a następnie zapraszają ich na rozmowę kwalifikacyjną.

6 PROFIL ZAWODOWY CORAZ CZĘŚCIEJ ZASTĘPUJE TRADYCYJNE CV, PONIEWAŻ ZAWIERA NAJBARDZIEJ POTRZEBNE INFORMACJE Profil zawodowy na portalu internetowym powinien zawierać: wyczerpująco opisane doświadczenie zawodowe informacje o przebytych kursach, uzyskanych certyfikatach wszystkie istotne informacje o przebiegu kariery. powinien on zachęcić czytających do poznania danej osoby

7 PRZYKŁADY SERWISÓW, W KTÓRYCH MOŻNA STWORZYĆ PROFIL ZAWODOWY www.goldenline.pl www.linkedin.com www.otopraca.pl www.profeo.pl www.link2u.pl

8 INNĄ METODĄ MOŻE BYĆ STWORZENIE WŁASNEJ STRONY INTERNETOWEJ Tworząc własną stronę internetową możemy zaprezentować: swoje zainteresowania doświadczenie w danej branży zamieszczamy informacje o naszych umiejętnościach oraz nasz profil zawodowy

9 WARTO WIEDZIEĆ: Umieć określić swoje predyspozycje zawodowe (np. test predyspozycji zawodowych): http://twojepredyspozycje.pl/index/1 http://zawodowe.info/ http://zainteresowaniazawodowe.pl/ Przydatna okazuje się konsultacja z doradcą zawodowym.

10 Projekt AS KOMPETENCJI jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie


Pobierz ppt "Projekt AS KOMPETENCJI jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki."

Podobne prezentacje


Reklamy Google