Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Film animowany Plejada bajkowych gwiazd. Definicja Film tworzony techniką zdjęć poklatkowych, które rejestrują na pojedynczych klatkach filmu kolejne.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Film animowany Plejada bajkowych gwiazd. Definicja Film tworzony techniką zdjęć poklatkowych, które rejestrują na pojedynczych klatkach filmu kolejne."— Zapis prezentacji:

1 Film animowany Plejada bajkowych gwiazd

2 Definicja Film tworzony techniką zdjęć poklatkowych, które rejestrują na pojedynczych klatkach filmu kolejne fazy ruchu – zwykle są to fazy rysowane, dlatego film określa się mianem kreskówki (filmu rysunkowego).

3 Plejada postaci filmów animowanych Bolek i Lolek Pszczółka Maja Miś Coralgol Kot Filemon Miś Uszatek Reksio Koziołek Matołek Myszka Miki Kaczor Donald Pies Pluto Miś Yogi Tom i Jerry Pingwin Pik-Pok Zaczarowany ołówek Baltazar Gąbka Wojownicze Żółwie Ninja Wilk i Zając Pies Huckleberry Ren & Stimpy Pixie, Dixie i Pan Jinks Sonic Smerfy

4 Walt Disney wraz z Myszką Miki (Disneyland, Paryż)

5 Myszka Miki Kto z nas nie śmiał się z niej do łez? Mickey Mouse Jej postać została zaprojektowana w studiu Walta Disneya, który na przełomie lat 1931/1932 otrzymał za jej stworzenie Oscara. Pierwszy film z myszką Miki pochodzi z 1928 r. – to Parowiec Willy, który został zaprezentowany po raz pierwszy w Nowym Jorku w kinie Colony.

6 Kaczor Donald

7 Kaczor Donald Fauntleroy Ur. w Kaczogrodzie, w stanie USA Calisota (oczywiście są to fikcyjne nazwy) Pierwszy film z tym bohaterem to: The Wise Little Hen (Mądra kurka) z cyklu Silly Symphonies – 1934 r. Charakterystyczny ubiór: marynarska czapka i koszulka Bajkowa rodzina: matka Hortensja McKwacz, ojciec Kaczor Kwaczymon

8 Miś Coralgol

9 Postać, którą wymyśliła Francuzka Olga Pouchine Projekt polski: Tadeusz Wilgosz Filmy z Coralgolem powstawały w wytwórni Se- ma-for w Łodzi. Muzykę do tych filmów skomponowali: Mireille (odc. 1-27), Jean Michel Defaye (odc. 28-53) W Polsce i Francji ten bohater filmów animowanych ma imię Coralgol; w USA i Wielkiej Brytanii – Barnaby; w Kanadzie to Jeremy.


Pobierz ppt "Film animowany Plejada bajkowych gwiazd. Definicja Film tworzony techniką zdjęć poklatkowych, które rejestrują na pojedynczych klatkach filmu kolejne."

Podobne prezentacje


Reklamy Google