Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W świecie fantastycznych współczesnych herosów

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W świecie fantastycznych współczesnych herosów"— Zapis prezentacji:

1 W świecie fantastycznych współczesnych herosów
Witamy! W świecie fantastycznych współczesnych herosów

2 Maciek Jurkowski i Damian Kieliszek Wykonawcy Wykonawcy

3 Kamil Sierpień- Kacper Jurkowski- Alan Drozd- Karol Bonach-
Spiderman Kamil Sierpień- Kacper Jurkowski- Alan Drozd- Karol Bonach- Batman Aktorzy Aktorzy Padawan Superman

4 Padawan Tytuł Padawana otrzymywał uczeń, podejmujący u Rycerza lub Mistrza Jedi szkolenie, które miało doprowadzić go do rangi Rycerza. Padawani nosili krótko obcięte włosy i charakterystyczny pojedynczy warkoczyk. Do swojego mentora Padawan zwracał się tytułem mistrza, nawet, jeśli nie posiadał on oficjalnie takiej rangi. Padawan niezwykle rzadko wysyłany był na samotne misje, chyba że sytuacja była naprawdę poważna. Poza nauką umiejętności praktycznych, dyplomacji i tym podobnych, Padawan musiał podczas szkolenia przede wszystkim nauczyć się, jak realizować postanowienia Kodeksu Jedi oraz radzić sobie z Ciemną Stroną Mocy. Aby stać się Rycerzem Jedi, Padawan musiał ukończyć szkolenie u swojego mistrza i przejść odpowiednią ilość prób. Kiedy opiekun i Rada Jedi uznali, że uczeń jest gotowy, mógł zostać pasowany na Jedi. Wtedy jeden Mistrz z Rady Jedi odcinał charakterystyczny dla Padawanów warkoczyk, a uczeń stawał się pełnoprawnym członkiem Zakonu.

5 Spiderman Spider-Man (Peter Benjamin Parker) to postać z komiksów Marvela stworzona przez Stana Lee i Steve'a Ditko. Spider-Man to, według jego twórców, bohater, z którym czytelnik może się utożsamiać. Mimo posiadania fantastycznych mocy Peter Parker musi się zmagać z codziennością: opiekuje się samotną ciotką, ma nieprzyjemnego szefa, choruje, nie dosypia. Nie ma odziedziczonej fortuny jak Batman czy samotni na biegunie jak Superman. Walka z przestępczością na ulicach Nowego Jorku nie jest dla niego odpowiedzią na wezwanie czy dumnym przywilejem, ale codziennym obowiązkiem, którego się podjął. Po walkach długo leczy rany i połamane żebra. Jednocześnie musi znosić podejrzenia, że wcale nie jest superbohaterem, a super przestępcą.

6 Batman Batman (ang. The Batman lub The Batmana, człowiek-nietoperz) – naprawdę Bruce Wayne, bohater wielu serii komiksowych, wydawanych przez DC Comics oraz opartych na nich seriali telewizyjnych i filmów. Batman obok Supermana należy do najbardziej znanych postaci komiksowych. Obaj należą do superbohaterów, których zadaniem jest walka ze złem i pomoc ludziom. Nie posiada żadnych nadludzkich "mocy", swoje zdolności zawdzięcza treningowi fizycznemu i unikalnym gadżetom. W świecie DC (uniwersum komiksowego, gdzie został stworzony) uchodzi za najwybitniejszego detektywa. Pilnuje porządku w mieście Gotham City.

7 Superman Superman – fikcyjna postać komiksowa, stworzona przez Joe Shustera i Jerrego Siegela. Po raz pierwszy pojawiła się w pierwszym numerze magazynu Action Comics #1 w Superman uważany jest za pierwszego superbohatera. Superman jest na pierwszym miejscu najważniejszych bohaterów komiksowych w zestawieniu magazynu Empire.

8 The End *Dziękujemy*


Pobierz ppt "W świecie fantastycznych współczesnych herosów"

Podobne prezentacje


Reklamy Google