Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Animacja rosyjska. Władysław Starewicz Pionier animacji, pochodzący z polskiej rodziny urodzony w Moskwie. W 1919 roku przenosi się do Francji. Jego filmy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Animacja rosyjska. Władysław Starewicz Pionier animacji, pochodzący z polskiej rodziny urodzony w Moskwie. W 1919 roku przenosi się do Francji. Jego filmy."— Zapis prezentacji:

1 Animacja rosyjska

2 Władysław Starewicz Pionier animacji, pochodzący z polskiej rodziny urodzony w Moskwie. W 1919 roku przenosi się do Francji. Jego filmy powstawały w koprodukcji polskiej, litewskiej, rosyjskiej, francuskiej i niemieckiej.

3 Le Roman de Renard

4 Wytwórnia Soyuzmultfilm Powstała w 1936 r. Instytucja państwowa skupiająca najwybitniejszych artystów tworzących filmy animowane.

5 Aleksandr Ptuszko Nowy Guliwer z 1935 roku – pierwsza w dziejach pełnometrażowa produkcja animowana. Początkowo tworzył filmy kukiełkowe, później skupił się na reżyserowaniu aktorskich baśni filmowych. Nazywany sowieckim Waltem Disney'em.

6 Новый Гулливер

7 Iwan Iwanow - Wano Twórca jednego z pierwszych filmów animowanych satyrycznego Biały i Czarny z 1932 r. Tworzył filmy o tematyce zaczerpniętej z folkloru oraz produkcje dla dzieci

8 Се́ча при Ке́рженце

9 Lew Atamanow Pochodzenia Ormiańskiego, tworzył dla Soyuzmultfilm, później wrócił do Armenii, gdzie zapoczątkował produkcję rodzimych animacji. Opowieść o małym białym byczku 1933r. (satyra antywojenna) Seria Z kałamarza Królowa Śniegu 1957r.

10 Снежная королева

11 Siostry Brumberg Animacje edukacyjne, instruktażowe, dydaktyczne piętnujące próżniactwo i złe zachowanie.

12 Fiodor Chitruk Jeden z czołowych rosyjskich twórców filmów animowanych, seriali telewizyjnych min. Twórca Vinni Puha. (Soyuzmultfilm) 1969r. Człowiek w ramce 1966r. Film,film, film 1962r.

13 Винни-Пух

14 Jurij Norstein Jeden z najwybitniejszych rysowników rosyjskich, również pracujących w wytwórni Sojuzmultfilm doceniany na całym świecie. Twórca filmów o sennej, magicznej niemalże mistycznej aurze. Jeżyk we mgle 1975r. Bajka nad bajkami 1979r.

15 Ёжик в тумане

16 Roman Kacanow i Anatolij Karanowicz Twórcy m.in. Czeburaszki i Krokodyla Gieny

17 Чебурашка u Крокодил Гена

18 Wiaczesław Kotienoczkin Twórca Wilka i Zająca, który był nieco łagodniejszą wersją/odpowiedzią na amerykańskiego Strusia Pędziwiatra uciekającego przed Kojotem.

19 "Ну, погоди!"


Pobierz ppt "Animacja rosyjska. Władysław Starewicz Pionier animacji, pochodzący z polskiej rodziny urodzony w Moskwie. W 1919 roku przenosi się do Francji. Jego filmy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google