Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Janusz Kamiński Janusz Kamiński - pochodzący z Polski artysta uważany obecnie za jednego z najlepszych operatorów na świecie. W ciągu zaledwie kilku lat.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Janusz Kamiński Janusz Kamiński - pochodzący z Polski artysta uważany obecnie za jednego z najlepszych operatorów na świecie. W ciągu zaledwie kilku lat."— Zapis prezentacji:

1

2 Janusz Kamiński Janusz Kamiński - pochodzący z Polski artysta uważany obecnie za jednego z najlepszych operatorów na świecie. W ciągu zaledwie kilku lat udało mu się sławę, popularność i uznanie krytyków po obu stronach oceanu. Swój sukces w dużej mierze zawdzięcza pracy z wybitnym reżyserem Stevenem Spielbergiem. To właśnie za zdjęcia zrobione do jego filmów "Lista Schindlera", "Amistad" i "Szeregowiec Ryan" Kamiński otrzymał statuetki Oscara i nominację do nagrody Akademii.

3 Szeregowiec Ryan Raport Mniejszości Dzieła Janusza Kamińskiego

4 Dariusz Wolski urodził się w 1956 roku w Warszawie. Studiował w Szkole Filmowej w Łodzi. Po przybyciu do Nowego Jorku, w 1979 r., pracował przy filmach dokumentalnych i niskobudżetowych niezależnych produkcjach filmowych. Przełom w jego karierze nastąpił w 1986 r., kiedy zastąpił operatora filmu "Heart". Po zakończeniu pracy na planie tego filmu, Wolski przeniósł się do Los Angeles. W 2009 roku otrzymał Nagrodę dla Polskiego Autora Zdjęć Filmowych za Szczególny Wkład w Sztukę Filmową na Festiwalu Plus Camerimage. Dariusz Wolski

5 Kruk Piraci z Karaibów Dzieła Dariusza Wolskiego

6 Sławomir Idziak Sławomir Idziak jest autorem zdjęć do ponad 50 filmów fabularnych, za które otrzymał liczne wyróżnienia. Przez lata współpracował jako operator z reżyserami takimi jak Krzysztof Kieślowski, Krzysztof Zanussi i Andrzej Wajda. W latach 90. zaczął także realizować filmy w USA.

7 Helikopter w OgniuHarry Potter i Zakon Feniksa Dzieła Sławomira Idziaka

8 Andrzej Sekuła Andrzej Sekuła urodził się w 1954 roku we Wrocławiu, z Polski wyjechał w 1980 roku. Nasz słynny operator sześć razy próbował się dostać do łódzkiej filmówki na wydział operatorski, ale wykształcenie zdobył dopiero w Londynie. Dziś mieszka w Los Angeles. Najbardziej znane jego filmy to: "Wściekłe psy" i "Pulp Fiction". O jego współpracy z Quentinem Tarantino krążą legendy.

9 Pulp Fiction Wściekłe Psy Dzieła Andrzeja Sekuły

10 Andrzej Bartkowiak Jeden z bardziej cenionych polskich operatorów na stałe pracujących w Hollywood. Z tajnikami sztuki filmowej zapoznawał się na Wydziale Operatorskim PWSFTViT w Łodzi. W 1972 r. wyjechał do Stanów Zjednoczonych.

11 Speed: Niebezpieczna Prędkość Adwokat Diabła Dzieła Andrzeja Bartkowiaka

12 Zbigniew Rybczyński Reżyser filmów eksperymentalnych, autor zdjęć do filmów dokumentalnych, oświatowych i fabularnych. Jest absolwentem Wydziału Operatorskiego łódzkiej PWSFTviT. W 1983 roku wyjechał do USA gdzie zajął się realizacją filmów krótkometrażowych oraz wideo- klipów do muzyki światowej sławy muzyków.

13 John Lennon - ImagineMick Jagger – Lets Work Dzieła Zbigniewa Rybczyńskiego

14 Piotr Sobociński Syn operatora Witolda Sobocińskiego. W 1981 roku ukończył Wydział Operatorski w PWSFTviT w Łodzi, dyplom otrzymał w 1998 r. Początkowo współpracował z polskimi reżyserami. Po nominacji do Oscara za zdjęcia do filmu "Trzy kolory. Czerwony" rozpoczął karierę w USA.

15 24 GodzinyMarvins Room Dzieła Piotra Sobocińskiego

16 Adam Holender Adam Holender to polski operator filmowy, od lat pracujący zagranicą, głównie w Hollywood. Studiował architekturę, a w 1964 r. ukończył wydział operatorski w łódzkiej filmówce. W 1966 r. opuścił Polskę i przez Kanadę udał się do Stanów Zjednoczonych. Pracuje także jako autor zdjęć do filmów reklamowych.

17 Brooklyn Boogie Dym Dzieła Adama Holendra

18 Borys Skrzypiński Filip Nowacki Kamil Czarnecki Damian Kalinowski Dariusz Groblewski


Pobierz ppt "Janusz Kamiński Janusz Kamiński - pochodzący z Polski artysta uważany obecnie za jednego z najlepszych operatorów na świecie. W ciągu zaledwie kilku lat."

Podobne prezentacje


Reklamy Google