Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

System nadzoru nad bezpieczenstwem zewnetrznych granic Unii Europejskiej i polski w aspekcie zagrożenia chorobami zakaźnymi i czynnikami szkodliwymi w.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "System nadzoru nad bezpieczenstwem zewnetrznych granic Unii Europejskiej i polski w aspekcie zagrożenia chorobami zakaźnymi i czynnikami szkodliwymi w."— Zapis prezentacji:

1 System nadzoru nad bezpieczenstwem zewnetrznych granic Unii Europejskiej i polski w aspekcie zagrożenia chorobami zakaźnymi i czynnikami szkodliwymi w żywności i paszach.

2 Instytucje globalne-światowe
WHO FAO OIE WTO

3 Instytucje Europejskie
Komisja Europejska – Stały Komitet ds. Zdrowia Zwierząt i Łańcucha Pokarmowego. Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności.

4 Organy Państwa Polskiego nadzorujące zadania w/w systemu
Inspekcja Weterynaryjna Państwowa Inspekcja Sanitarna

5 Inspekcje i służby współdziałające
Służba Celna Straż Graniczna Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych Inspekcja Handlowa Inspekcja Transportu Samochodowego

6 Główne elementy systemu bezpieczeństwa zewnętrznych granic Unii Europejskiej.
Merytorycznie przygotowani funkcjonariusze i pracownicy korpusu służby cywilnej. Odpowiednia infrastruktura i sprzęt na wyposażeniu organów kontrolnych Dobre prawo i procedury. Odpowiedni budżet i jego struktura.

7 Zadania Inspekcji Weterynaryjnej
Weterynaryjna ochrona zdrowia publicznego Ochrona zdrowia zwierząt i ich dobrostanu Weterynaryjna ochrona środowiska Kontrola i nadzór nad przepływem zwierząt objętych Konwencją Waszyngtońską (CITES) Ochrona interesów ekonomicznych państwa polskiego i pośrednio całej Unii Europejskiej

8 Główny schemat sytemu nadzoru
System wczesnego ostrzegania- oparty na systemach informatycznych i internetowych. 1.RASFF 2.ADNS 3.TRACES 4.System kontaktów telefonicznych , faxowych ,e-meil.

9 Główny schemat systemu nadzoru
Kontrola i nadzór bezpośredni na zewnętrznych granicach Unii Europejskiej realizowany w trzech etapach. 1.Kontrola dokumentów 2.Identyfikacja towaru 3.Kontrola fizyczna (organoleptyczna,laboratoryjna)

10 Główny schemat systemu nadzoru
Śledzenie przesyłek wewnątrz Unii Europejskiej (Traces) Kontrole wyrywkowe niedyskryminujące w miejscu przeznaczenia. Określanie na podstawie danych statystycznych analizy ryzyka i zrządzanie kryzysem w przypadku jego zaistnienia.

11 Dziękuję Bardzo Mówił do Państwa Wiesław Tomaszewski –Graniczny Lekarz Weterynarii.


Pobierz ppt "System nadzoru nad bezpieczenstwem zewnetrznych granic Unii Europejskiej i polski w aspekcie zagrożenia chorobami zakaźnymi i czynnikami szkodliwymi w."

Podobne prezentacje


Reklamy Google