Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dla twojego bezpieczeństwa nie wchodź na nie znaną Ci stronke internetową, którą zobaczysz lub gdy ktoś Ci poleci. Ponieważ może to być strona hakerska,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dla twojego bezpieczeństwa nie wchodź na nie znaną Ci stronke internetową, którą zobaczysz lub gdy ktoś Ci poleci. Ponieważ może to być strona hakerska,"— Zapis prezentacji:

1 Dla twojego bezpieczeństwa nie wchodź na nie znaną Ci stronke internetową, którą zobaczysz lub gdy ktoś Ci poleci. Ponieważ może to być strona hakerska, nie dozwolana dla dzieci (od lat 18) lub nawet zagrażająca waszemu życiu np. stronka pedofilska. Dozwolone są dla Ciebie stronki dostosowane do Twojego wieku. Wiedz że każdą wiadomość, którą napisała do Ciebie nie znana Ci osoba musisz pokazać rodzicowi. Niebezpieczeństwa, które czekają na Ciebie w internecie jak i poza nim.

2 Przykład nieumyślnego zalogowania się na stronke internetową. ( pisanie z obcą osobą i podanie Swoich danych osobistych ) Intymne pytania, Intymne pytania, grożenie, grożenie, zadawanie trudnych pytań, zadawanie trudnych pytań, zjawianie się pod szkołą lub pod domem nieznanych Ci osób, zjawianie się pod szkołą lub pod domem nieznanych Ci osób, oraz innych nieprzyjemnych dla Ciebie rzeczy. oraz innych nieprzyjemnych dla Ciebie rzeczy.

3 Od czasu do czasu poproś najlepiej informatyka lub kogoś kto się zna na komputerach o skontrolowanie jego całej zawartości. Nie ści@gaj na siebie kłopotów. Dokładnie dowiedz się czego unikać w sieci. Najważniejsza jest pamięć o nie wchodzeniu na stronki Najważniejsza jest pamięć o nie wchodzeniu na stronki nie zgodnych z prawem.

4 Nie zapoznawaj się z kimś przez internet. Musisz też pamiętać,że spotkanie z osobą zapoznaną przez internet jest złym pomysłem. Ponieważ może to być człowiek, który kandluje dziećmi dla pieniędzy, pedofil, bandyta, morderca i wiele innych złych ludzi. Nie narażaj swojego życia!!! Gdy poznałeś osobe przez internet musisz pamiętać w jakich okolicznościach możesz to zrealizować : w jakich okolicznościach możesz to zrealizować : w miejscu, którym jest dużo osób, iść z kimś dorosłym, gdy jest mało przechodniów możesz przyjść z kimś kto by był schowany w krzakach lub za czymś, by w razie czego mógł zadzwonić po kogoś starszego, musisz również o tym spotkaniu pogadać z rodzicami czy się zgadzają.

5 Przykłady rozmowy przez portal taki jak nasza klasa lub gadu gadu -Fajna laska -Fajna laska : Cześć znamy się że mnie przyjołeś do znajomych? -Donioo -Donioo : Siema nie znamy się ale możemy jak chcesz ? -Fajna laska -Fajna laska : No pewnie. -Donioo -Donioo : Ile masz lat ? -Fajna laska -Fajna laska : 12 a ty? -Donioo -Donioo : 15 to nara. -Fajna laska -Fajna laska : Dlaczego nara? Przeciesz chciałeś się poznać ze mną. -Donioo -Donioo : Ale już nie! jesteś na młoda dziecino. Spadaj !! Nara. Uważaj !!! Nie używaj Nie używaj NICKów takch jak w przedstawionej rozmowie Fajna laska mogą być prowokujące. Możesz użyć nicków : imienia, ksywki lub jekieś postaci. Jeżeli ktoś Cie gnębi zadzwoń lub wejdz na strone Helpline.org.pl

6 Komputer może być naszym przyjacielem, jeżeli umiemy się z nim zaprzyjazinić. Pamiętaj najważniejsze jest twoje Pamiętaj najważniejsze jest twoje życie! Podobała Ci się prezentacja ? Diana Hourani Dziękuję !


Pobierz ppt "Dla twojego bezpieczeństwa nie wchodź na nie znaną Ci stronke internetową, którą zobaczysz lub gdy ktoś Ci poleci. Ponieważ może to być strona hakerska,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google