Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Polska stanęła na czele Rady Unii Europejskiej. Jest to pierwsza polska prezydencja. Przez sześć miesięcy Polska przewodniczy pracom Rady UE jako pierwsze.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Polska stanęła na czele Rady Unii Europejskiej. Jest to pierwsza polska prezydencja. Przez sześć miesięcy Polska przewodniczy pracom Rady UE jako pierwsze."— Zapis prezentacji:

1

2 Polska stanęła na czele Rady Unii Europejskiej. Jest to pierwsza polska prezydencja. Przez sześć miesięcy Polska przewodniczy pracom Rady UE jako pierwsze państwo tria: Rzeczpospolita Polska – Królestwo Danii –Republika Cypryjska.

3 Sprawowanie prezydencji w UE jest naturalną konsekwencją przystąpienia Polski do UE w 2004 roku, wynikającą ze statusu państwa członkowskiego. Prezydencja jest pełniona przez okres półroczny, rotacyjnie przez wszystkich członków UE w ustalonej wcześniej kolejności. Na mocy przyjętego w 2009 r. traktatu lizbońskiego, prezydencja ma w znacznej mierze znaczenie honorowe.

4 Logiem prezydencji jest sześć kolorowych, skierowanych w górę strzałek oraz polska flaga. Całości towarzyszy napis PL2011.eu. Logo nawiązuje symboliką do Solidarności.

5 Przewodniczenie pracom Rady i jej organów pomocniczych (komitety i grupy robocze) Reprezentowanie Rady wobec innych instytucji UE Reprezentowanie Unii w stosunkach z państwami trzecimi i organizacjami międzynarodowymi, przy współpracy z wysokim przedstawicielem ds. polityki zagranicznej i bezpieczeństwa

6 zakończenie negocjacji członkowskich z Chorwacją zakończenie negocjacji stowarzyszeniowych z Ukrainą rozwój Partnerstwa Wschodniego oraz polityki sąsiedztwa przyspieszenie negocjacji członkowskich z Turcją nadanie Serbii statusu kandydata i rozpoczęcie negocjacji członkowskich negocjacje budżetowe na lata 2014–2020 walka z nielegalną imigracją rozwój jednolitego rynku wspólna polityka energetyczna, wymiar bezpieczeństwa energetyki.

7 inauguracja prezydencji w Warszawie wystąpienie Jerzego Buzka przed Zgromadzeniem Narodowym spotkanie Prezydenta Polski z Przewodniczącym Rady UE wystąpienie polskiego premiera w Parlamencie Europejskim wspólne obrady Rady Ministrów RP i Komisji Europejskiej w Warszawie spotkanie wyższych urzędników UE – USA w Krakowie wystawa Złote Czasy Rzeczypospolitej w Madrycie Europejski Kongres Kultury we Wrocławiu IV Forum Inwestycyjne w Tarnowie

8 Eurofi Financial Forum we Wrocławiu szczyt Partnerstwa Wschodniego w Warszawie Forum Rynku Wewnętrznego w Krakowie Europejskie Forum Turystyki w Krakowie Europejskie Forum Dziedzictwa we Wrocławiu Konferencja Europejskiej Sieci Migracyjnej w Warszawie Konferencja nt. europejskiego prawa umów w Warszawie Europejski Dzień Konkurencji i Konsumentów w Poznaniu szczyt Unia Europejska – Indie w Dehli szczyt Unia Europejska – Brazylia szczyt Unia Europejska – Republika Południowej Afryki Europejskie Dni Rozwoju w Warszawie

9 Wykonały ją uczennice z klasy 3a. Paulina Bernat oraz Angelika Gabryś.


Pobierz ppt "Polska stanęła na czele Rady Unii Europejskiej. Jest to pierwsza polska prezydencja. Przez sześć miesięcy Polska przewodniczy pracom Rady UE jako pierwsze."

Podobne prezentacje


Reklamy Google