Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

- urządzenie do ozonoterapii

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "- urządzenie do ozonoterapii"— Zapis prezentacji:

1 - urządzenie do ozonoterapii
PROZONE - urządzenie do ozonoterapii O3 O3 O3 O3 O3 O3

2 Co to jest ozon? Ozon jest gazem powstającym w naturze podczas ekspozycji tlenu na promienie UV lub podczas wyładowań elektrycznych. Oxygen (O2) + Ozone (O3) = O2 O1 O3 Some O2 and re-combine Ultraviolet Light or molecules with other O2 molecules Corona Discharge break apart to form Ozone O2 + O1 = O3 Ozon używany jest od 150 lat w medycynie do leczenia chorób o podłożu bakteryjnym, wirusowym oraz grzybic.

3 Jak można wytworzyć ozon?
Jedną z metod wytworzenia ozonu jest przepuszczenie powietrza pomiędzy dwiema metalowymi płytkami, do których przyłożone jest wysokie napięcie o wielkiej częstotliwości. Jest to generator ozonu. O2 O1 O3 Tlen (O2) GEN Ozon (O3) O2 O3 O1 Bardzo istotna jest kontrola ilości produkowanego ozonu, w celu uzyskania pożądanego stężenia, które jest terapeutycznie skuteczne i bezpieczne.

4 Jak działa ozon? Organizmy prokariotyczne (nie posiadające jądra) takie jak bakterie i wirusy są podatne na działanie ozonu, natomiast organizmy eukariotyczne (posiadające jądro) są odporne na działanie ozonu ze względu na funkcję ochronną cholesterolu zawartego w błonie komórkowej. Dlatego ozon daje nam możliwość leczenia poprzez niszczenie bakterii i wirusów bez destrukcji komórek organizmu ludzkiego.

5 Jak działa ozon? 1. bakteriobójczo wirusobójczo grzybobójczo
2. poprawia metabolizm i odżywianie tkanek 3. aktywuje system immunologiczny UTLENIANIE (OKSYDACJA) NATLENIANIE (OKSYGENERACJA)

6 Działanie bakteriobójcze ozonu.
Bakterie posiadają ujemny ładunek elektryczny i przyciągają bipolarną cząsteczkę ozonu. Tlen atomowy powstały podczas rozpadu ozonu reaguje ze znajdującymi się w błonie komórkowej: nienasyconymi kwasami tłuszczowymi fosfolipidami białkami zawierającymi cysteinę, metioninę, histydynę destrukcja błony redukcja miejscowych komórkowej bakterii stanów zapalnych Reakcja trwa kilka sekund nie jest możliwe wytworzenie szczepów odpornych, nie ma alergii na ozon.

7 Brak możliwości wnikania do komórek gospodarza i replikacji wirusa.
OZON. Działanie wirusobójcze. Dezaktywacja wirusów przez nadtlenki powstające w reakcji z wielonasyconymi kwasami tłuszczowymi zawartymi w otoczkach. Nadtlenki + wolne pary elektronów azotu N-acetyloglukuroaminowego blokada receptora na powierzchni wirusa, który łączy z atakowaną komórką gospodarza Brak możliwości wnikania do komórek gospodarza i replikacji wirusa.

8 OZON OZON poprawia metabolizm, mikrokrążenie i natlenowanie tkanek
poprawia metabolizm erytrocytów i natlenowanie zwiększa elastyczność błony komórkowej erytrocytów zapobiega aglutynacji erytrocytów (mikrozakrzepy) zwiększa przepływ kapilarny OZON aktywuje system immunologiczny zwiększa się produkcja cytokin: interferonów (obrona przeciw wirusowa), interleukin (komunikacja leukocytów) i TNT – (czynnik martwicy nowotworów) bakterie są łatwiej rozpoznawane i usuwane przez granulocyty zwiększone są zdolności fagocytarne komórek

9 Zastosowanie ozonu. Skuteczność działania ozonu jest uwarunkowana zniesieniem barier przenikania: płytka bakteryjna, ślina, opiłki zębiny, biofilm bakteryjny. leczenie próchnicy w zębach mlecznych i stałych endodoncja periodontologia protetyka i stomatologia kosmetyczna implantologia chirurgia: ekstrakcje, suchy zębodół, utrudnione wyrzynanie ósemek, natychmiastowa koagulacja ortodoncja stomatologia geriatryczna choroby błon śluzowych: opryszczka, afty, zapalenie kątów ust leczenie nadwrażliwości zębiny i zapobieganie nadwrażliwości pozabiegowej

10 Urządzenia do ozonoterapii.
HealOzon KaVo Dental GmbH Niemcy Ozonytron Mymed GmbH Niemcy PROZONE W&H - Austria Jakie cechy powinno posiadać urządzenie do ozonoterapii. bezpieczeństwo pacjenta i operatora, skuteczność łatwość aplikacji

11 PROZONE - bezpieczeństwo.
PROZONE spełnia wymagania europejskich norm i jest oznakowany znakiem CE odnośnie bezpiecznego stosowania w medycynie.

12 PROZONE - bezpieczeństwo.
D [mm]

13 PROZONE – skutecznie i bezpiecznie.
PROZONE - skuteczność. Badania wykonane przez prof. Pierre Baehni Uniwersytet w Genewie – Szwajcaria, Section de Medicine Dentaire PROZONE – skutecznie i bezpiecznie.

14 PROZONE – łatwość aplikacji.

15 PROZONE – zaawansowana technologia

16 Dystrybucja: W&H Poland Sp. z o.o. ul. Leśna 1B/C
Warszawa tel.:


Pobierz ppt "- urządzenie do ozonoterapii"

Podobne prezentacje


Reklamy Google