Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Cztery żywioły – czym są i co nam dają? Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Cztery żywioły – czym są i co nam dają? Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego."— Zapis prezentacji:

1 Cztery żywioły – czym są i co nam dają? Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

2 Cztery żywioły – czym są i co nam dają? Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

3 Wyróżniamy cztery najważniejsze i podstawowe żywioły – są to powietrze, woda, ogień i ziemia. Każdy z nich jest potrzebny i odgrywa ważną rolę na świecie. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

4 Dzięki ziemi mamy wiele bogactw, daje nam ona dar życia. W ziemi lub na ziemi rosną rośliny, które możemy jeść. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

5 Niektóre zwierzęta żyją pod ziemią, np. krety. Obecnie wymyślono nawet sposób pozyskiwania ciepła z wnętrza ziemi, to tak zwane geotermy. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

6 Powietrze jest nam niezbędne do życia, gdyż w nim jest tlen, którym oddychamy. Wiatr pomaga przenosić nasiona niektórych roślin, dzięki czemu mogą się one rozmnażać. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

7 Wiatr jest wykorzystywany do transportu, np. przy żaglówkach. Pomaga on również zwierzętom latać. Ludzie nauczyli się wykorzystywać wiatr do produkcji energii za pomocą wiatraków. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

8 Woda jest niezbędna do życia dla zwierząt, roślin i ludzi. Stanowi ona element ich organizmów. Wszyscy muszą pić wodę, inaczej nie przeżyją. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

9 Woda również jest wykorzystywana do transportu. Ludzie przewożą wiele towarów za pomocą rzek czy na morzach. Woda świetnie się nadaje do produkcji energii. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

10 Ogień daje nam ciepło i energię. Pozwolił ludziom oświetlać ciemności oraz gotować i piec jedzenie. Pozwolił on również na wynalezienie wielu nowych rzeczy. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

11 Życie nie byłoby możliwe bez istnienia wszystkich czterech żywiołów. Szanujmy je i wykorzystujmy rozsądnie! Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Pobierz ppt "Cztery żywioły – czym są i co nam dają? Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google