Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wiatr, Słońce, Wnętrze Ziemi, Woda

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wiatr, Słońce, Wnętrze Ziemi, Woda"— Zapis prezentacji:

1 Wiatr, Słońce, Wnętrze Ziemi, Woda
Odnawialne źródła energii Na całym świecie coraz większe znaczenie mają elektrownie zasilane „Odnawialnymi Zasobami Energii” Wiatr, Słońce, Wnętrze Ziemi, Woda

2 Energia Wodna Energię płynącej rzeki przetwarza się zazwyczaj na energię elektryczną lub bezpośrednio do napędu maszyn: turbiny lub koła wodnego. Elektrownie wodne dzieli się na małe i duże, przy czym podział ten jest umowny.

3 Energia Wiatrzna Ocenia się, że z energii wiatru można uzyskać moc 40 TW. Jest to nikły procent mocy wszystkich wiatrów na kuli ziemskiej, ale nie wszędzie można postawić wiatraki  np. wysoko w górach, czy na otwartym morzu

4 Możemy bezpośrednio wykorzystywać energię słoneczną do ogrzewania, czyli zamieniając ją na energię cieplną, tak jak to robimy od wieków, bądź zamieniać ją na inne rodzaje energii. Energia Słoneczna W każdej sekundzie dociera do Ziemi 2x1017 J energii słonecznej (200x1012 kW). Blisko połowa tej energii ulega odbiciu, rozproszeniu i pochłonięciu w atmosferze ziemskiej. Resztę można by wykorzystywać i wykorzystuje się ją ostatnio coraz częściej i na coraz większą skalę.

5 Energia z Wnętrza Ziemi
W tej technologii wykorzystuje się energię cieplną wód geotermalnych. Wykonuje się specjalne odwierty do głębokości zalegania tych wód, wypompowuje się wodę, odbiera od niej ciepło i ochłodzoną wtłacza z powrotem do złoża. Gorącą  wodę przeważnie wykorzystuje się bezpośrednio w układach centralnego ogrzewania. Można również stosować ją do produkcji energii elektrycznej.

6 KONIEC !! Dziękuję za obejrzenie prezentacji. Wyszkowski Wojciech


Pobierz ppt "Wiatr, Słońce, Wnętrze Ziemi, Woda"

Podobne prezentacje


Reklamy Google