Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Na całym świecie coraz większe znaczenie mają elektrownie zasilane Odnawialnymi Zasobami Energii Wiatr, Słońce, Wnętrze Ziemi, Woda.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Na całym świecie coraz większe znaczenie mają elektrownie zasilane Odnawialnymi Zasobami Energii Wiatr, Słońce, Wnętrze Ziemi, Woda."— Zapis prezentacji:

1 Na całym świecie coraz większe znaczenie mają elektrownie zasilane Odnawialnymi Zasobami Energii Wiatr, Słońce, Wnętrze Ziemi, Woda

2 Energię płynącej rzeki przetwarza się zazwyczaj na energię elektryczną lub bezpośrednio do napędu maszyn: turbiny lub koła wodnego. Energię płynącej rzeki przetwarza się zazwyczaj na energię elektryczną lub bezpośrednio do napędu maszyn: turbiny lub koła wodnego. Elektrownie wodne dzieli się na małe i duże, przy czym podział ten jest umowny. Elektrownie wodne dzieli się na małe i duże, przy czym podział ten jest umowny.

3 Ocenia się, że z energii wiatru można uzyskać moc 40 TW. Jest to nikły procent mocy wszystkich wiatrów na kuli ziemskiej, ale nie wszędzie można postawić wiatraki np. wysoko w górach, czy na otwartym morzu

4 Możemy bezpośrednio wykorzystywać energię słoneczną do ogrzewania, czyli zamieniając ją na energię cieplną, tak jak to robimy od wieków, bądź zamieniać ją na inne rodzaje energii. W każdej sekundzie dociera do Ziemi 2x1017 J energii słonecznej (200x1012 kW). Blisko połowa tej energii ulega odbiciu, rozproszeniu i pochłonięciu w atmosferze ziemskiej. Resztę można by wykorzystywać i wykorzystuje się ją ostatnio coraz częściej i na coraz większą skalę. W każdej sekundzie dociera do Ziemi 2x1017 J energii słonecznej (200x1012 kW). Blisko połowa tej energii ulega odbiciu, rozproszeniu i pochłonięciu w atmosferze ziemskiej. Resztę można by wykorzystywać i wykorzystuje się ją ostatnio coraz częściej i na coraz większą skalę.

5 W tej technologii wykorzystuje się energię cieplną wód geotermalnych. Wykonuje się specjalne odwierty do głębokości zalegania tych wód, wypompowuje się wodę, odbiera od niej ciepło i ochłodzoną wtłacza z powrotem do złoża. Gorącą wodę przeważnie wykorzystuje się bezpośrednio w układach centralnego ogrzewania. Można również stosować ją do produkcji energii elektrycznej.

6 Wyszkowski Wojciech Dziękuję za obejrzenie prezentacji.


Pobierz ppt "Na całym świecie coraz większe znaczenie mają elektrownie zasilane Odnawialnymi Zasobami Energii Wiatr, Słońce, Wnętrze Ziemi, Woda."

Podobne prezentacje


Reklamy Google