Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja z informatyki z techniką

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja z informatyki z techniką"— Zapis prezentacji:

1 Prezentacja z informatyki z techniką
GOSPODARSTWO DOMOWE Prezentacja z informatyki z techniką

2 Jak możemy zaoszczędzić w gospodarstwie domowym?
Oszczędność papieru Oszczędność energii elektrycznej Oszczędność wody Oszczędność ciepła Troska o własne zdrowie

3 OSZCZĘDNOŚĆ PAPIERU Papier produkuje się z drzewa. Jest on niezbędny w codziennym życiu. Trzeba go oszczędzać, aby przetrwało dużo drzew. Zaoszczędzić papier możemy poprzez nie wyrywanie kartek z zeszytów, bezmyślnie „mazanie” i wyrzucanie, zbierać makulaturę i oddawać ją do przetwarzania.

4 OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII ELEKTRYCZNEJ
Jest ona największą instalacją w gospodarstwie domowym. Dzięki energii elektrycznej dostarczanej do naszych domów możemy skorzystać z wielu urządzeń elektrycznych. Aby ją zaoszczędzić trzeba wyłączać niepotrzebne w danej chwili urządzenia elektryczne, kupować żarówki z mniejszą ilością mocy.

5 OSZCZĘDNOŚĆ WODY Woda dostarczana jest naszych domów przez instalację wodociągową. Jest ona niezbędna w naszym codziennym życiu. Woda dostarczana jest siecią rur do wszystkich urządzeń, a między innymi do kranów. Aby ją zaoszczędzić trzeba uszczelniać krany i hydranty, nie myć samochodu gdy jest czysty.

6 OSZCZĘDNOŚĆ CIEPŁA Dzięki instalacji CO do naszych domów dostarczane jest ciepło oraz ciepła woda, za pomocą sieci rur. Aby zaoszczędzić ciepło trzeba uszczelniać okna, sterować dopływ ciepła według liczników oraz zwracać uwagę na temperaturę w pomieszczeniach, budować budynki z odpowiednim ociepleniem ścian.

7 TROSKA O WŁASNE ZDROWIE
W trosce o własne zdrowie powinniśmy o nie szczególnie dbać i przestrzegać kilku ważnych zasad, a między innymi nie przejadać się. Aby nasze zdrowie długo nam służyło powinniśmy szczególnie dbać o higienę osobistą , jeść umyte owoce i warzywa, uprawiać sport, przebywać na świeżym powietrzu, regularnie spożywać posiłki.

8 Ta prezentacja miała nam unaocznić jaki udział dzieci może być w oszczędzaniu w gospodarstwie domowym. Szanujmy własne zdrowie, papier, wodę, prąd oraz ciepło! Wykonała: Ewelina Korzeniowska kl.6b


Pobierz ppt "Prezentacja z informatyki z techniką"

Podobne prezentacje


Reklamy Google