Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ŻYWIOŁY.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ŻYWIOŁY."— Zapis prezentacji:

1 ŻYWIOŁY

2 W starożytności filozofowie dzielili ducha natury na cztery oddzielne części odpowiadające czterem żywiołom. Są nimi: Woda, Ogień, Ziemia i Powietrze.

3 Woda - jako żywioł, stanowi zasadę ruchu i zmiany
Woda - jako żywioł, stanowi zasadę ruchu i zmiany. Kolorem przypisywanym temu żywiołowi jest błękit. Woda pokrywa ponad ⅔ powierzchni Ziemi. 97% wody stanowią morza i oceany, 2% występuje w postaci lodowców i lądolodów, a niecały 1% to woda w rzekach, jeziorach, stawach, strumieniach i wodach podziemnych, zaś ciało ludzkie składa się w 90% z wody.

4 Woda nie tylko jest darem życia dla człowieka, ale często również jest dla nas zagrożeniem.

5 Ogień, jako żywioł, symbolizuje zasadę siły i energii, gdyż jest potężną żywiołową siła. Kolorem żywiołu Ognia jest czerwień.    W mitologii ogień, to dar bogów dany ludziom; od czasów jego odkrycia był uznawany za siłę świętą.

6 Ogień również stwarza zagrożenie dla człowieka.
                                                                                              

7 Ziemia, jest fundamentem dla żywiołów
Ziemia, jest fundamentem dla żywiołów. Jest elementem, z którym jesteśmy najbliżej, bowiem jest naszym domem. Miejsca tego żywiołu to: jaskinie, groty, kaniony, przepaście, kopalnie, wszelkiego rodzaju wykopy i dziury w ziemi.

8 Ziemia także stwarza niebezpieczeństwo dla człowieka.

9 Powietrze - jest niewidzialną, aczkolwiek realną mieszaniną gazów, którą codziennie oddychamy. Nie moglibyśmy bez niego istnieć. Kolorem powietrza jest żółty. Powietrze jako jeden z żywiołów jest niewidzialny. Symbolami powietrza jest: dym, pachnące kwiaty, poruszanie się chmur i liści drzew.                                           

10 Powietrze i związane z nim kataklizmy.

11 Koniec


Pobierz ppt "ŻYWIOŁY."

Podobne prezentacje


Reklamy Google