Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Psy rasowe Sławek Pawlak.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Psy rasowe Sławek Pawlak."— Zapis prezentacji:

1 Psy rasowe Sławek Pawlak

2 Umaszczenie czarne , czarno - brązowe , wilczaste.
Owczarek Niemiecki Wysokośc - 62,5 cm. Umaszczenie czarne , czarno - brązowe , wilczaste. Pochodzenie : pod koniec XIX w. wyhodowano go w wyniku krzyżowania różnych gatunków owczarka podobnego najbardziej do wilka. Nadaje się do wszelkiej działalności sportowej. Na całym świecie rasa ta jest preferowana w policji , służbach celnych i w wojsku. Charakter: Pełen temperamentu , przywiązany do właściciela , spostrzegawczy , pojętny , łatwy do tresury . Czujny o wybitnym popędzie do obrony. Utrzymanie: Wymagający pies pracujący , potrzebne jest mu porządne szkolenie , ruch i konkretne zadania.

3 Yorkshire terrier Pochodzenie: Mały piesek wyhodowany w hrabstwie Yorkshire , na północy Wielkiej Brytanii , w wyniku krzyżowań ras terierów ; dawniej służył do łowienia szczurów. Charakter: Typowy ostry terier o dużej śmiałości . Łatwo dostosowujący się , mądry , bardzo pojętny. Drobny pełen temperamentu domownik . Czujny. Utrzymanie: Idealny piesek do trzymania w mieście. Długi do ziemi włos trzeba przed wystawą naciera oliwą i zawija na lokówki. Wymaga regularnych spacerów i konsekwentnego wychowania (inaczej staje się jazgotliwy). Masa ciała do 3,5 kg.

4 Pinczer karłowaty (ratlerek)
Wysokośc – 30 cm. Umaszczenie rude , czarne podpalane (patrz zdjęcie). Pochodzenie: Już na przełomie wieku eleganckie damy chętnie brały do towarzystwa możliwie małe psy , będące kuzynami silnych psów gospodarskich. Obecnie hodowla ma na celu wyhodowanie go w „formacie kieszonkowym”. Nie może on jednak by zbyt „kruchy” i nie może miec skarłowacenia. Charakter: Piesek do towarzystwa , do trzymania w domu i gospodarstwie. Łatwo przywiązuje się , starszym samotnym ludziom dotrzymuje towarzystwa i odwzajemnia uczucia. Lubi zabawę , jest wesoły , delikatny i odważny. Utrzymanie: Niewymagający , idealny piesek do trzymania w mieszkaniu , czysty i łatwy do pielęgnacji. Pinczer karłowaty (ratlerek)

5 Jamnik Pochodzenie: Jamnik pochodzi od krótkonożnego psa gończego. Krótkonożne psy łatwiej przebijają się przez gęste zarośla , są powolniejsze i dlatego łatwiej mogą iśc przy nodze myśliwego. Charakter: Jamnik jest psem wrażliwym i uważnym lub agresywnym i zawadniackim , jeżeli wymaga tego sytuacja. Jest czujny a nawet zdolny do obrony. Utrzymanie: Do pracy niezbędna jest jamnikowi odwaga i niezależnośc. A to wymaga od nas konsekwentnego z nim postępowania. Jamnik jest mądry i pojętny.

6 Buldożek francuski Pochodzenie: Buldożek francuski jest potomkiem angielskiego buldoga miniaturowego. Był on psem hodowanym pod koniec XIX w. we Francji przez rzemieślników , kramarzy i dziewki uliczne. Charakter: Inteligentny , dający się lubic , delikatny i łaszący się pies rodzinny. Mało szczeka . Lubi zwrócic na siebie uwagę i skory do zabawy. Utrzymanie: Ze względu na dużą głowę i wąską miednicę hodowla buldożka francuskiego jest problematyczna. Buldożki mają krótki oddech , są wrazliwe na upał i chrapią . Chętnie chodzą na spacery , nie są jednak psami do towarzystwa lubiącymi bieganie.

7 Basset Wysokośc- 35,5 cm. Pochodzenie: Nazwa „Basset” (franc.- nisko) obejmuje wszystkie krótkonożne psy gończe. Poczynając od francuskich bassetów ten pies myśliwski został wyhodowany w Anglii w wyniku krzyżowań z bloodhoundem. Charakter: Samowolny , mało chętny do nauki , spokojny towarzysz w domu. Utrzymanie: Opadająca dolna powieka , co jest cechą pożądaną , sprzyja zapaleniu spojówek. Oczy i uszy należy starannie czyścic.

8 Terier walijski Wysokosc-38,5 cm. Masa ciała-9,5 kg.
Pochodzenie: Bardzo podobny do lakeland terriera. Pochodzi z Walii , Wielka Brytania . Ten terrier miał za zadanie w czasie „sportowego” polowania na lisy wypędzanie ich z nor w stanie nie uszkodzonym , bo polowanie nie mogło byc przerwane. Charakter: O wiele bardziej towarzyski , mniej zaczepny , spokojniejszy i łatwiejszy do prowadzenia niż Lakeland terrier. Wesoły i miły domownik. Utrzymanie: Przy dostatecznej ilości ruchu i zajęcia nadaje się do trzymania w domu. Jego szorstką sierśc należy systematycznie trymowac.

9 Foksterier Wysokośc-39 cm. Masa ciała – 8 , 25 kg.
Pochodzenie: Polowanie na lisa uchodzi w Wielkiej Brytanii za sport. Na koniach ze sforą psów goni się lisy aż padną z wyczerpania. … Foksterier kiedyś gładkowłosy z czasem szorstkowłosy _zdjęcie) stał się popularny jako pies rodzinny. Charakter: Te teriery są odważne , o mocnym chwycie i skłonne do bójki , zawsze wesołe , chętne do zabawy , czujne ale nie agresywne. Lubią dzieci. Utrzymanie: Pasja do polowania i temperament wymagają konsekwentnego postępowania. Pies bez wymagań , nadaje się do trzymania w domu, potrzebuje jednak ruchu i zajęcia.

10 Amerykański cocker spaniel
Pochodzenie: Amerykańskiego cocker spaniela wyhodowano w Stanach Zjednoczonych z angielskiego cocker spaniela. Charakter: Wrażliwy , wesoły pies rodzinny , łagodny i łatwy do ułożenia. Jest czujny , ale nie głośny. Utrzymanie: Przy układaniu można jego popęd łowiecki utrzymac w ryzach. Pielęgnowac włosy i strzyc nadając sylwetce odpowiedniego kształtu.

11 Beagle Wysokośc-43 cm. Pochodzenie: Najmniejszy brytyjski pies gończy do polowań na zające , chodzący przy nodze myśliwego. Prastara rasa występująca w średniowieczu. Charakter: łagodny , wesoły , inteligentny i sprytny , cierpliwy w kontaktach z dziecmi. Pojętny ale często samowolny. Nie nadaje się na psa pilnującego i obronnego. Utrzymanie: Zapalony myśliwy , chętnie działa samodzielnie. Niezbędne jest konsekwentne postępowanie od szczenięcia. Łatwy do pielęgnacji.

12 Pinczer Wysokośc- 50 cm. Pochodzenie: Ten rzadki pies stał stale w cieniu sznaucera i w latach 50 prawie by wyginął. Pinczer był dawniej psem stajenno-oborowym , tępiącym szczury i myszy. Charakter: O żywym temperamencie , spostrzegawczy , łagodny , wesoły , przywiązany do właściciela i czujny , nie szczeka . Zawsze chętny do zabawy. Utrzymanie: łatwy do pielęgnacji i układania. Ten służbowy pies jest jednocześnie idealnym psem do trzymania w mieszkaniu i towarzyszącym .

13 Bullterrier Pochodzenie: Potomek białego angielskiego teriera starego typu i buldoga. Niegdyś był hodowany do walk z dzikimi zwierzętami i innymi psami. Chętnie wdaje się w bójki i jest odporny na ból. Charakter: W warunkach normalnych jest to pies odważny , przyjazny w stosunku do ludzi , mający dużo cierpliwości dla dzieci ; nieustraszony pies obronny. Utrzymanie: Jeśli pochodzi z pewnej i renomowanej hodowli , jest miłym towarzyszem w domu. Wymaga konsekwencji w postępowaniu , gdyż nie jest to pies łatwo podporządkowujący się.

14 Chow-chow Pochodzenie: Prastary pies myśliwski , obronny i wojenny , przywieziony przez Mongołów do Chin. Antyczne chińskie figurki gliniane pokazują ciężki typ tego szpica. Charakter: Spokojny , mało ruchliwy pies do towarzystwa , wobec obcych nieufnych. Czujny. Utrzymanie: Z chow-chow trzeba postępowac konsekwentnie , ale z cierpliwością. Wrażliwy na upały.

15 Syberyjski husky Pochodzenie: Myśliwski pies zaprzęgowy pochodzący z Syberii. W 1908 r. przywieziony do USA i tam ze względu na swą szybkośc wyhodowany specjalnie do wyścigów psich zaprzęgów. Od lat 70 hodowany także w Europie. Charakter: Niezależny , samowolny , o silnym popędzie łowieckim. Wykazuje mało gotowości do podporządkowania się , przy tym inteligentny i pojętny. Utrzymanie: TRUDNE !!! Prawie nie możliwe wyszkolenie na posłusznego psa . Husky potrzebuje wiele ruchu i wykazuje bardzo dużą skłonnośc do kłusownictwa.

16 Golden retriever Pochodzenie: Ten pies do aportowania został wyhodowany z końcem XIX wieku w Szkocji w wyniku krzyżowania labradora retrievera , irlandzkiego setera i wymarłego tweed water spaniela. Dzisiaj w krajach anglosaskich jest to jedna z najbardziej ulubionych ras. Charakter: Przyjacielski , spokojny ale nie flegmatyczny pies myśliwski . Jest wielkim przyjacielem dzieci , cierpliwy i nieagresywny. Utrzymanie: Łatwy do tresury , nie mający tendencji do kłusownictwa i włóczęgostwa. Potrzebuje dużo ruchu i zajęc oraz ścisłego kontaktu z domownikami.

17 Pochodzenie: Przybył on z południa Nowej Fundlandii do Anglii na początku XIX wieku razem z rybakami. Używany wszechstronnie jako pies przewodnik niewidomych , pies szukający narkotyków, pies ratownik itp.. ; także może być szkolony do polowań. Charakter: Wesoły przywiązany do właściciela pieszczoch ; skłonnośc do kłusowania i włóczęgostwa. Czujny ale nie agresywny ; nie jest psem obronnym. Jest dobrym pływakiem i aporterem. Utrzymanie: Idealny dla początkujących hodowców , ponieważ jest nie kłopotliwy przy układaniu i pielęgnacji. Potrzebny jest mu kontakt z domownikami i zajęcie. Labrador retriever

18 Pochodzenie: Największy i najsilniejszy pies pociągowy
Pochodzenie: Największy i najsilniejszy pies pociągowy. Jako pies pociągowy do sań wykazuje olbrzymią siłę mięśni. Wyhodowany został przez eskimosów na zachodniej Alasce. Oni też nadali mu nazwę . Popularnośc zyskał dzięki ekspedycjom polarnym. Charakter: Pełen ufności do obcych , przyjacielski , nie przywiązuje się do jednej osoby. Opanowany , spokojny. Utrzymanie: Inteligentny , silny , odważny. Od szczenięcia potrzebuje konsekwentnego postępowania , nigdy nie jest całkowicie posłuszny. Alaskan malamute

19 Rottweiller Pochodzenie: Już za czasów rzymskich Rottweil było miejscem spotkań handlarzy bydłem z bliska i daleka , którzy przywozili ze sobą swoje silne , wytrwałe , agresywne psy zaganiające. Charakter: Pełen temperamentu , spostrzegawczy , nieustraszony, odporny , silny pies o wybitnym popędzie do obrony. Utrzymanie: Chętny do pracy , inteligentny , stworzony do szkolenia dla policji , służb celnych i wojska.

20 Doberman Pochodzenie: W połowie XIX w. rakarz i poborca podatkowy Dobermann hodował ostre psy, broniące go niezawodnie przy transporcie pieniędzy podatników. Charakter: Ostry , pełen temperamentu , pojętny pies w domu i w gospodarstwie, wykazuje skłonnośc do kłusowania. Lubi szczekac ; zawadiaka. Utrzymanie: Nie jest to pies dla początkujących hodowców. Od małego szczenięcia potrzebuje konsekwentnego postępowania i przywyknięcia do ludzi i innych psów.

21 Dog niemiecki Pochodzenie: Dawny pies gończy średniowiecznych książąt , używany do polowań na grubego zwierza. Później stał się psem stróżującym. Charakter: Pełen temperamentu , silny pies dogowaty, Będący jednak łagodnym i potulnym psem. Czujny , ale mało szczekający. Utrzymanie: Już od małego szczenięcia wymaga konsekwentnego postępowania i cierpliwości , co wtedy nie jest trudne.

22 Dziękuję za uwagę !!! .


Pobierz ppt "Psy rasowe Sławek Pawlak."

Podobne prezentacje


Reklamy Google