Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Najlepszy przyjaciel człowieka *rasy *zdjęcia *opisy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Najlepszy przyjaciel człowieka *rasy *zdjęcia *opisy."— Zapis prezentacji:

1 najlepszy przyjaciel człowieka *rasy *zdjęcia *opisy

2 Psy myśliwskie

3 Długowłosy SETER IRLANDZKI,
o pięknym, mahoniowym umaszczeniu, chętnie poluje na ptactwo wodne i prawie dorównuje pointerowi w polowaniach polnych. Stójkę wykonuje często w półprzysiadzie.

4 WYŻEŁ FRANCUSKI tzw. epagneul
breton, to najbardziej popularny pies myśliwski we Francji, niezwykle pomocny w polowaniach na ptactwo wodne, a także polne. Łatwo go rozpoznać po biało- brązowym umaszczeniu, długiej sierści i krótkim ogonie.

5 BEAGLE- angielskie psy gończe.
Średniego wzrostu, silnie zbudowane, najczęściej używane do polowań w sforach.Mają znakomity węch, wytrwale tropią i gonią lisy, zające i króliki.Są jednak trudne do ułożenia, czyli właściwego wyszkolenia.

6 FOXTERIERY Są foxteriery krótko i szorstkowłose. Jedne i drugie maja wiele zalet, ale także pewne kłopotliwe cechy charakteru, są bowiem wyjątkowo zadziorne. Nie boją się nawet dużych psów, nad którymi górują często szybkością i zwrotnością.

7 Psy do towarzystwa

8 PEKIŃCZYK: pochodzi z Chin, gdzie hodowano
go kiedyś wyłącznie na cesarskim dworze.Legenda głosi, ze stworzył go Budda, krzyżując wiewiórkę z kwiatem lotosu.

9 Pieski rasy YORKSHIRE TERIER
są wspaniałymi towarzyszami dziecięcych igraszek: milutkie, wesołe, łase na pieszczoty. Chyba jedyna ich wadą jest to, ze są bardzo szczekliwe i robią dużo hałasu. Wymagają łagodnej i troskliwej opieki. Dorastając, pokrywają się długowłosa sierścią , która powinna być codziennie rozczesywana.

10 MALTAŃCZYK To typowy piesek pokojowy, bardzo starej rasy.W zamierzchłych czasach używano go nawet jako lekarstwo, przykładając do brzucha, by wyciągnął z człowieka chorobę!

11 PUDEL Ta wyszukana fryzura wygląda bardzo efektownie, ale jej pielęgnacja wymaga szczególnych zabiegów. . .

12 DALMATYŃCZYK ma śnieżnobiałą
sierść w czarne lub brązowe łaty.W średniowieczu używany był jako pies myśliwski, obecnie tylko jako pies domowy. Nie wiadomo czy pochodzi rzeczywiście z Dalmacji, czy z Indii.

13 Psy zaprzęgowe

14 SYBERYJSKI HUSKI Należy do najbardziej znanych polarnych psów pociągowych. Ma lekko skośne, błękitne oczy, koliście obrośnięte czarną sierścią. Jest bardzo sprawny, szybki i wytrzymały.

15 W ZAPRZĘGU Na Czele zaprzęgu stoi pies- -przewodnik, najbardziej pojętny i posłuszny z całej sfory. Ostatnie miejsce w zaprzęgu zajmuje pies najsilniejszy i najbardziej wytrzymały. Do jego obowiązków należy min. pilnowanie i poganianie psów biegnących przed nim

16 Psy pasterskie

17 OWCZAREK STAROANGIELSKI
Ten kudłaty pies pochodzi z Anglii, ale hoduje się go na całym świecie. Jest bardzo czujny, odważny, wierny, wspaniale opiekuje się dziećmi. Czasem rodzi się zupełnie bez ogona. Jego długowłosa sierść bywa kłopotliwa w utrzymaniu.

18 OWCZAREK FRANCUSKI-briard.
Należy on do najbardziej popularnych psów użytkowych we Francji. Jest bardzo żywy, silny i pojętny.

19 Ofiarna służba

20 PIES PRZEWODNIK Pies przeznaczony na psa przewodnika niewidomego Przechodzi specjalne szkleni, które trwa ok.. 10 mies. Pod Okiem zawodowego trenera uczy się prowadzić niewidomego po chodniku przechodzenia przez jezdnię, omijania przeszkód , wsiadania i wysiadania z autobusu itp.. Nabyte umiejętności stosuje w praktyce wówczas,gdy czuje na sobie szelki, zwane szorkami. Z roli przewodnika bardzo dobrze wywiązują się labradory.

21 PIES TROPICIEL Do pracy śledczej wykorzystuje się psy o
znakomitym węchu i dobrze wyćwiczonej pamięci węchowej. Używa się ich nie tylko do tropienia przestępców czy osób zaginionych, ale także do wyszukiwania materiałów wybuchowych i narkotyków w bagażach i ładunkach na lotniskach i przejściach granicznych.Do tej pracy świetnie nadają się owczarki niemieckie.

22 NA RATUNEK LUDZIOM Gdy zdarzy się trzęsienie ziemi,
lub z górskich zboczy zsunie się lawina, na ratunek ludziom spieszą właśnie psy . One najszybciej odnajdują miejsca, nad którymi unosi się zapach ludzkiego ciała. Niektóre rasy psów używane są także w ratownictwie wodnym, jak np. nowofunlandy.                                                                                                

23 PSY OBRONNE Pies obronny musi być silny i odważny,
Ale zarazem bardzo posłuszny. Powinien Być tak wyszkolony, aby nie lękał się Nawet uzbrojonego napastnika ale Jednocześnie- aby nikogo nie atakował Bez wyraźnego rozkazu swego pana.Do Roli obrony nadaje się szczególnie Doberman(po lewej) i rottweiler(u dołu)

24                                       PSEM OBRONNYM jest także                                      BULLTERIER ma opinię psa bardzo niebezpiecznego. Jest niezwykle ostry, bojowy i nie- ustępliwy. W przeszłości, podobnie jak buldog używany był do pojedynków z bykami, a obecnie do polowań na dziki.


Pobierz ppt "Najlepszy przyjaciel człowieka *rasy *zdjęcia *opisy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google