Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja Przygotowana przez uczniów klas drugich Szkoły Podstawowej nr 4 w Skawinie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja Przygotowana przez uczniów klas drugich Szkoły Podstawowej nr 4 w Skawinie."— Zapis prezentacji:

1 Prezentacja Przygotowana przez uczniów klas drugich Szkoły Podstawowej nr 4 w Skawinie.

2 Jan Grabowski Urodził się 16 marca 1882 roku w Rawie Mazowieckiej. Po ukończeniu studiów na Politechnice Warszawskiej, pracował w warszawskich szkołach jako nauczyciel matematyki. Podczas I wojny walczył w armii Józefa Hallera. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości piastował różne stanowiska w Ministerstwie Oświaty. Był człowiekiem o wszechstronnych zainteresowaniach. Wśród jego dzieł wymienia się m.in. serię podręczników dla młodzieży szkolnej z zakresu matematyki. Najbardziej znana była jednak jego twórczość dla dzieci i młodzieży. Zmarł 19 lipca 1950 roku w Warszawie. Miał 68 lat.

3 Książki dla dzieci. Puc, Bursztyn i goście
Czarna owieczka Finek Kochany zwierzyniec Opowiadania Puch kot nad koty Zyskały one popularność ze względu na pełne ciepła i humoru opowiadania o zwierzętach żyjących wśród życzliwych ludzi.

4 Postacie występujące w lekturze
„Puc, Bursztyn i goście”

5 Katarzyna Surowa i oschła. Uważa, że zwierzętom nie należy pobłażać.
Łatwo wypada w gniew i lepiej trzymać się od niej z daleka.

6 Katarzyna

7 Krysia Serdeczna, odważna. Kocha zwierzęta. Potrafi wzbudzić w nich zaufanie i przywiązanie. W każdej sytuacji mogą liczyć na jej pomoc i opiekę.

8 Krysia

9 panna Agata Nerwowa i strachliwa. Rozpieszcza swoje psy, lecz gdy wpadną w tarapaty, mdleje, zamiast je ratować.

10 panna Agata

11 Puc Jest bardzo mądry i dobrze wychowany. Umie służyć, chodzić na tylnich łapach, tańczyć psie oberki, podawać łapę, myć się, otwierać drzwi na rozkaz.

12 Puc

13 Bursztyn To leń i nieuk. Nie potrafi się nauczyć najprostszych rzeczy. Jest źle wychowany, ale za to przebiegły, uparty i bardzo sympatyczny.

14 Bursztyn

15 Mikado Pochodzi z japońskiej rasy. Jego imię – to tytuł japońskiego cesarza. Jest bardzo dumny i nieprzystępny.

16 Mikado

17 Tuesday Jego imię pochodzi od angielskiej nazwy wtorku. Ma długie nogi, jest bardzo chudy i wybredny. Jada tylko kotleciki z wątróbek. Strasznie się mazgai.

18 Tuesday

19 Pies przyjacielem człowieka

20 Psy ratownicze Psy wykorzystuje się w ratownictwie głównie ze względu na znakomity węch. Dzięki wykorzystaniu nosa pies znakomicie radzi sobie zarówno w terenie otwartym, jak i na gruzach. Z bezbłędną dokładnością lokalizuje zapach poszukiwanego człowieka, zastępując niekiedy pracę kilkudziesięciu ludzi i najdokładniejszych urządzeń elektronicznych.

21

22 Psy ratownicze Każdy pies wraz z przewodnikiem tworzy nierozłączny zespół. Wspólnie pracują, szkolą się, zdają kolejne egzaminy, ale również – wypoczywają i bawią się pogłębiając łączącą ich więź i wzajemnie ucząc swoich zachowań. Dzięki temu pies ma całkowite zaufanie do przewodnika, a ten potrafi tak pokierować swoim czworonogiem, aby osiągnąć pożądany rezultat i dobrze wykonać każde powierzone im zadanie.

23

24 Psy ratownicze Owczarek niemiecki Labrador

25 Psy ratownicze Bernardyn Sznaucer

26 Psy ratownicze Foxterier

27 Psy gończe Grupa psów wykorzystywanych głównie do tropienia
Gończy polski Grupa psów wykorzystywanych głównie do tropienia i pogoni za zwierzyną, posługujących się przede wszystkim węchem. Przeważnie z długimi obwisłymi uszami. Ogar polski

28 Psy gończe Posokowiec bawarski Dalmatyńczyk

29 Pies przewodnik (Labrador)
Jest dla osoby niewidomej cenną pomocą rehabilitacyjną. Pozwala na bezpieczne i szybkie tempo przemieszczania się w terenie. Może ułatwić kontakty z innymi ludźmi, umożliwić prowadzenie aktywnego trybu życia. Niejednokrotnie staje się wiernym, oddanym przyjacielem.

30 Psy dla osób niewidomych są starannie dobierane pod względem budowy fizycznej (muszą być odpowiednio duże) oraz cech psychicznych (spokojne, opanowane, przyjazne dla ludzi, chętnie uczące się) W trakcie szkolenia uczone są posłuszeństwa, reagowania na rozkazy: naprzód, prowadź prosto, w lewo, w prawo, prowadź sam, szukaj przejścia, szukaj drzwi Przygotowywane są do bezpiecznego prowadzenia osoby niewidomej po chodniku lub jezdni, w ruchu ulicznym, zatrzymywania się przed krawężnikiem, prowadzenia przez przejścia na ulicy, zatrzymywania się przed przeszkodami i ich omijania, lokalizowania drzwi, wsiadania i wysiadania oraz odpowiedniego zachowania się w środkach lokomocji, prowadzenia po schodach.

31 Psy obronne Owczarek niemiecki
To jedna z najpopularniejszych ras na świecie. Wierny przyjaciel, wzorowy pies policyjny i wojskowy, świetny stróż i obrońca, bardzo inteligentny. Silny, stanowczy i bardzo żywotny. Osobnik tej rasy jest bardzo pewny siebie, odważny, wręcz nieustraszony. Gotów bronić swego pana za wszelką cenę.

32 Rottweiler Jest psem średnim lub dużym. Posiada harmonijną budowę. Sprawia wrażenie silnego, wytrzymałego i zwinnego. Główną cechą charakteru tej rasy psów jest pewność siebie, upór, samodzielność i skłonność do dominacji. Psy tej rasy nie są z  natury  agresywne. Jednak groźnie spoglądają na wszelakich intruzów, w których widzą zagrożenie. Rottweiler musi być dobrze wychowany, aby nie zachowywał się agresywnie wobec napotkanych psów. W domu respektuje swoją rodzinę i otacza ją opieką. Lubi  dzieci  i czuwa nad nimi. Rottweiler potrzebuje sporej dawki codziennego ruchu.

33 Dog niemiecki To bardzo duży pies o doskonale proporcjonalnej sylwetce. Bardzo zwinny, szybki, opanowany, zrównoważony, odważny i karny. Doskonały pies rodzinny, świetny opiekun dzieci, pozbawiony agresywnych reakcji. Przebywając w bliskim i stałym kontakcie z człowiekiem przywiązuje się do swoich właścicieli. Zachowuje się jak przystało na rasę, z dużym spokojem i opanowaniem. Mało szczeka, przez co nie jest hałaśliwy i nie stanowi problemu dla sąsiadów.

34 Doberman Oddany, wierny, pewny siebie, nieustraszony i bardzo przywiązany do swojego właściciela i jego rodziny. Chętnie wykonuje polecenia. Czujny, uważnie obserwuje wszystko, co się wokół niego dzieje. Jest to rasa bardzo silna i dynamiczna, potrzebująca dużo ruchu i zdecydowanego prowadzenia. Z psem tej rasy należy ćwiczyć od szczeniaka, uczyć go prawidłowych zachowań, zapoznawać z wszelkimi sytuacjami dnia codziennego.

35 Bokser Jest psem rodzinnym, łagodnym i towarzyskim wobec domowników, ale nieufny w stosunku do obcych. Łatwy w szkoleniu ze względu na swoją karność, rezolutność, wrodzoną odwagę, naturalną ostrość i rozwinięty zmysł węchu. Cierpliwy w kontaktach z dziećmi, dla których jest wyśmienitym opiekunem i towarzyszem zabaw.

36 Psy ozdobne Pekińczyk Jest psem niezależnym i nieufnym wobec obcych. Lubi spokój. Wierny i oddany swojemu opiekunowi. W kontaktach z większymi psami, zaatakowany, potrafi walczyć w swej obronie. Zaliczany jest do psów odważnych i walecznych. Jest świetnym kompanem dla dzieci i starszych ludzi. Bywa czasami uparty i złośliwy. Potrafi głośnym szczekaniem odstraszyć intruza, na przykład złodzieja.

37 Toy terier Jest miniaturowym psem o delikatnej i lekkiej budowie ciała.   Żywy i zwinny, nieufny wobec obcych. Czujny i ciekawy otoczenia, dobrze znosi warunki miejskie.


Pobierz ppt "Prezentacja Przygotowana przez uczniów klas drugich Szkoły Podstawowej nr 4 w Skawinie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google