Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ŚWIAT PSÓW Yorkshire Terrier Westie Chihuahua Golden Retriver

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ŚWIAT PSÓW Yorkshire Terrier Westie Chihuahua Golden Retriver"— Zapis prezentacji:

1 ŚWIAT PSÓW Yorkshire Terrier Westie Chihuahua Golden Retriver
Dog niemiecki Rotweiler

2 Yorkshire terrier Wymiary - waga: 2 - 3 kilogramy, Szata i umaszczenie
- bardzo długi, jedwabisty włos; złoto-brązowy lub stalowo-szary . Charakter - Yorkshire Terriery bardzo przywiązują się do swych rodzin. Temperament - tolerancyjne wobec dzieci pod warunkiem, że będą szanować jego terytorium; trochę zbyt odważne wobec większych psów, doskonale współżyją z kotami i innymi domowymi zwierzętami. Pielęgnacja - intensywne szczotkowanie i czesanie wymagane codziennie; długa grzywka nie powinna opadać na oczy - winna być przytrzymywana np. przez gumkę; uszy winny być często być kontrolowane, należy usuwać luźny włos z okolic uszu. Szkolenie - jeżeli trening jest konsekwentny, pies będzie uczyć się szybko.

3 Yorki widziane w obiektywie 

4 Westie West Highland White Terrier - jedna z ras psów. Pies o nieskazitelnie białej sierści - ulubiony obiekt kampanii reklamowych. Uwieczniony na etykiecie whisky "Black and White", był także maskotką koncernu Renault. Ulubiony odtwórca psich ról w filmach reklamujących karmę dla psów firmy Cesar. Jego pysk zdobi opakowanie karmy tej firmy. Cechy charakterystyczne: Wzrost: cm (idealny 28 cm) Głowa: czaszka lekko wypukła i stosunkowo szeroka, stop zaznaczony. Kufa dość krótka, w żadnym wypadku nie powinna być zbyt spiczasta. Szczęki mocne, zgryz idealny nożycowy. Uszy małe, trójkątne, u dorosłych psów bezwzględnie stojące. (Może się zdarzyć, że szceniak w momencie zakupu nie ma jeszcze stojących uszu. Jednak najpóźniej podczas wymiany zębów powinny stanąć.) Tułów:mocno zbudowany (pies-bardziej krępy, suka-delikatniejsza). Grzbiet prosty, zad solidny. Ogon:jak najbardziej prosty, nie cięty. Noszony dumnie (jak antenka!!). Powinien mierzyć 12-15cm. Szata: włos szorstki, podszerstek obfity. Umaszczenie: czysto białe. Nos, powieki i fafle muszą być dobrze pigmentowane tzn. w kolorze czarnym. Małżowina ucha i brzuszek lekko szare. Pożądane są także czarne opuszki i pazury. Ruch: Wydajny i swobodny. Kończyny powinny być stawiane prosto przed siebie. Tylne kończyny powinny poruszać się sprężyście i być elastyczne w stawach skokowych i kolanowych. Chód sztywny lub krowi (zarzucanie łapami) są niepożądane

5 Westie widziane w obiektywie 

6 Chihuahua Chihuahua to rasa najmniejszych psów świata o bardzo długiej historii. Nazwa jej pochodzi od meksykańskiego stanu Chihuahua. Powstała ona w Meksyku w okresie kultury Majów. Najmniejszy znany pies tej rasy ważył zaledwie 283 g! Chihuahua jest psem bardzo odważnym, inteligentnym, wrażliwym na niskie temperatury. Występuje w dwóch odmianach, krótko- i długowłosej. Na wystawach obie te  odmiany traktowane są jako odrębne rasy.

7 Chihuahua widziane w obiektywie 

8 Golden Retriver Golden Retrievery to doskonałe psy myśliwskie i "rodzinne". Statystyczny przedstawiciel tej rasy jest pojętny, chętny do pracy, ma zrównoważoną psychikę i lubi dzieci. Jeśli jednak ktoś szuka psa do stróżowania, dzwonka alarmowego lub obrońcy domu powinien raczej rozejrzeć się za inną rasą. Golden może zalizać na śmierć złodzieja, a włamanie do domu po prostu przespać. Psy te uwielbiają pracować i przebywać z człowiekiem - właściwie prowadzone zrobią wszystko, aby spełnić jego oczekiwania. Niezbędne do ich prawidłowego rozwoju jest towarzystwo i spora ilość bodźców psychicznych, absolutnie nie nadają się do trzymania na łańcuchu z dala od ludzi. Bardzo łatwo się uczą i chętnie powtarzają te same ćwiczenia, są urodzonymi aporterami, co jest wykorzystywane m.in. w rehabilitacji niepełnosprawnych; psy przynoszą zakupy, podnoszą telefony itp. Goldeny uwielbiają wodę, jeszcze bardziej bagna i błota. Są to psy myśliwskie, w czasie polowania ich zadaniem jest przynoszenie ustrzelonej zwierzyny wprost pod nogi właściciela. Energiczne i aktywne lubią długie spacery, ale także wylegiwanie się na kanapie. Łatwo godzą się z sytuacjami życiowymi narzuconymi przez człowieka. Nie przyniosą wstydu w czasie wizyty u znajomych i mogą nam towarzyszyć na zakupach. Goldeny to psy bardzo wrażliwe, łatwo je złamać i zniechęcić do pracy nieumiejętnym traktowaniem, czyli np biciem. Jak większość ras, linieją dwa razy do roku, wtedy niestety trzeba oswoić się z myślą, o walce z jasnymi obłoczkami kłaków. Zwykle trwa to od tygodnia do dwóch, u psów trzymanych w mocno ogrzewanych mieszkaniach - nieco dłużej. Nie jest to zjawisko bardziej uciążliwe niż u innych ras o podobnej szacie.

9 Goldeny widziane w obiektywie 

10 Dog niemiecki Za protoplastów dzisiejszego doga niemieckiego uważa się stare bullenbeissery, oraz psy myśliwskie, które były czymś pośrednim pomiędzy silnym mastifem angielskiego typu, a szybkim, zwrotnym i zwinnym chartem. Pod nazwą "dog" rozumiano niegdyś dużego, mocnego psa, który nie musiał należeć do żadnej konkretnej rasy. Później stosowano takie-nazwy jak: dog uimski, angielski, duński, dzikarz, pies naganiający, lub Wielki Dog, rozróżniając ich typy w zależności od wielkości i umaszczenia. W roku 1878 siedmioosobowy komitet złożony z ówczesnych hodowców i sędziów pod przewodnictwem dr Bodinusa, uchwalił, że wszystkie wymienione wyżej nazwy odmian rozumiane będą od tej pory jako "dog niemiecki". To wydarzenie przyczyniło się do stworzenia podwalin niezależnej, niemieckiej rasy. W roku 1880, z okazji wystawy w Berlinie, po raz pierwszy został sformułowany oficjalny wzorzec rasy. Od roku 1888 przyjęty on został przez nowopowstały Klub Doga Niemieckiego "Deutschen Doggen - Ciub 1888 e.V." i ulegał na przestrzeni lat wielokrotnym zmianom. Jego dzisiejsza forma odpowiada wytycznym FCI. Dog niemiecki łączy w swoim pięknym, szlachetnym wyglądzie potężną, mocną i zwartą budowę ciała z dumą i elegancją. Poprzez połączenie masywności, szlachetności i harmonii sylwetki ze szczególnie wyrazistą, pełną ekspresji głową, sprawia na obserwatorach wrażenie wspanialej rzeźby. Jest on Apollem wśród psich ras.

11 Dogi widziane w obiektywie 

12 Rotweiler Połączenie siły i odwagi z opanowaniem i życzliwością na co dzień - to zalety zjednujące rottweilerowi wielu zwolenników. To właśnie do zachowania tych cech zmierza hodowla zapoczątkowana prawie wiek temu. Wówczas miała ona przede wszystkim na względzie uzyskanie psa wszechstronnie użytkowego. Rottweilera nie określa się jako nieufnego lecz "reagującego z uwagą na wszystko go otacza". Standard precyzuje: "Usposobienie miłe i spokojne; lubi dzieci. hardo przywiązany . posłuszny, cierpliwy, chętny do pracy. Pewny siebie, doskonale zrównoważony, niełatwo daje się ponieść nerwom". Ten pies ma wysoki próg reakcji, a więc niską pobudliwość, sprawiającą, że atakuje napastnika dopiero w sytuacji rzeczywistego zagrożenia. Wynik testów psychicznych, które stwierdzają zrównoważenie psychiczne, stanowi jedno z kryteriów dopuszczenia do hodowli. Dzięki tym cechom rottweiler jest dobrym psem rodzinnym, pod warunkiem odpowiedniej socjalizacji.

13 Rotweilery widziane w obiektywie 

14 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ ! PREZENTACJĘ WYKONAŁA: Mariola Samoń II B POCZĄTEK
WYJŚCIE


Pobierz ppt "ŚWIAT PSÓW Yorkshire Terrier Westie Chihuahua Golden Retriver"

Podobne prezentacje


Reklamy Google