Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pan Ksawery Chachulski wraz z synami Karolem i Wincentym założyli Zakład Mięsny Kawiks w 1993 roku. Nazwa powstała od pierwszych liter ich imion.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pan Ksawery Chachulski wraz z synami Karolem i Wincentym założyli Zakład Mięsny Kawiks w 1993 roku. Nazwa powstała od pierwszych liter ich imion."— Zapis prezentacji:

1

2 Pan Ksawery Chachulski wraz z synami Karolem i Wincentym założyli Zakład Mięsny Kawiks w 1993 roku. Nazwa powstała od pierwszych liter ich imion.

3 Wielka ambicja i upór w dążeniu do celu sprawiły, że zwykłe gospodarstwo rolne zostało przekształcone w kwiaciarnię, a następnie, dzięki podpowiedziom znajomego rodziny, została założona firma Kawiks. Szybki jej rozwój zadecydował o zamknięciu kwiaciarni i skupieniu się na rozwoju zakładu mięsnego. Gospodarstwo rolne do 1985 r. Kwiaciarnia Lilia r. Zakład mięsny Kawiks od 1993 r.

4 Kawiks to obecnie: sklepów (w tym 20 franczyzowych) - Zatrudnienie dla ponad 400 osób Firma ta stale dynamicznie się rozwija inwestując niemal wszystkie wypracowane zyski.

5 Firma jest regularnie nagradzana w konkursach wędliniarskich. Stanowi wzór zarówno pod względem jakości wyrobów jak i efektywności zarządzania, czego wyrazem są liczne nagrody m.in: Najlepsza firma w woj. łódzkim w rankingu Newsweek Firmy Rodzinne Roku 2011 Wyróżnienie w rankingu Diamenty Forbesa 2009 i 2013

6 W ofercie znajduje się 150 gatunków wędlin oraz pełen asortyment mięsa. Tegorocznym hitem sprzedaży są Kiełbasi Patockie, z których słynie ta firma.

7 Pan Wincenty i Pan Karol, obecnie jedyni właściciele firmy, dokonali poniższego podziału obowiązków: Pan Wincenty Zapewnienie bazy surowcowejKupno i renowacja maszynPrzeprowadzanie remontów Pan Karol Produkcja przetworów mięsnychMarketingZarządzanie kapitałem ludzkim

8 Pomimo podziału bieżących obowiązków, strategiczne decyzje bracia zawsze podejmują wspólnie. Taka strategia sprzyja optymalizacji procesu decyzyjnego.

9 Małżonki właścicieli również zaangażowane są w działalność firmy. Panie są dyrektorami regionalnymi. Kolejne pokolenie rodziny stopniowo zapoznaje się z arkanami prowadzenia firmy.

10 Źródła : - wywiad z właścicielem firmy KAWIKS Panem Wincentym Chachulskim i z głównym ekonomistą Panem Robertem Malągiem z dnia r.;


Pobierz ppt "Pan Ksawery Chachulski wraz z synami Karolem i Wincentym założyli Zakład Mięsny Kawiks w 1993 roku. Nazwa powstała od pierwszych liter ich imion."

Podobne prezentacje


Reklamy Google