Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sekcja Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sekcja Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej"— Zapis prezentacji:

1 Sekcja Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej
Realizacja programu „Czyste Powietrze Wokół Nas” w roku szkolnym 2011/2012 na terenie powiatu krapkowickiego mgr Justyna Szczęsna Sekcja Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej PSSE Krapkowice Krapkowice, r.

2 „Czyste Powietrze Wokół Nas”
W związku z wdrożeniem programu na terenie powiatu krapkowickiego w roku szkolnym 2011/2012 do jego realizacji pozyskano 13 przedszkoli. Free powerpoint template:

3 „Czyste Powietrze Wokół Nas”
Program realizowany był przez: pracownika Sekcji Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej PSSE w Krapkowicach, 13 nauczycieli wychowania przedszkolnego. Free powerpoint template:

4 „Czyste Powietrze Wokół Nas”
Odbiorcami programu byli: dzieci 3-4-letnie- 149 osób, dzieci 5- letnie- 134 osób, dzieci 6- letnie- 150 osób, rodzice- 400 osób. Łącznie- 833 osoby. Free powerpoint template:

5 „Czyste Powietrze Wokół Nas”
Partnerami programu byli: Pan Andrzej Mrowiec z Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Gogolinie, Pani Mariola Markowska kierownik Oddziału Higieny Komunalnej PSSE Krapkowice. Free powerpoint template:

6 „Czyste Powietrze Wokół Nas”
W związku z realizacją programu przeprowadzono następujące działania: zorganizowano 1 szkolenie dla 6 osób (5 nauczycieli wychowania przedszkolnego, dyrektorka przedszkola z oddziałami), zorganizowano 3 narady indywidualne z 2 dyrektorami przedszkoli i 1 nauczycielką wychowania przedszkolnego dot. inauguracji programu, Free powerpoint template:

7 „Czyste Powietrze Wokół Nas”
zorganizowano 1 naradę indywidualną z pracownikiem Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Gogolinie związana z organizacją konkursu plastycznego pt. „Mamo, Tato nie pal przy mnie papierosów!”. Naradę przeprowadzono w celu określenia liczby nagradzanych miejsc, rodzaju nagród oraz sposobu ich przekazania zwycięzcom. Koszt nagród tj. 450zł pokrył Burmistrz Miasta Gogolin. Free powerpoint template:

8 „Czyste Powietrze Wokół Nas”
zorganizowano 1 naradę grupową- narada komisji konkursowej, w której wzięli udział: pracownik Sekcji OPZ PSSE Krapkowice, kierownik Oddziału Higieny Komunalnej PSSE Krapkowice, pracownik Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Gogolinie (3 osoby). W konkursie wzięło udział 10 przedszkoli realizujących program, Free powerpoint template:

9 „Czyste Powietrze Wokół Nas”
przygotowano wystawę prac konkursowych nadesłanych w ramach konkursu „Mamo, Tato nie pal przy mnie papierosów!” na terenie PSSE w Krapkowicach, opublikowano 2 informacje na stronie internetowej Stacji oraz 1 informację w „Tygodniku Krapkowickim”, Free powerpoint template:

10 „Czyste Powietrze Wokół Nas”
rozdystrybuowano: 13 poradników, 13 plakatów do realizacji programu, 33 kolorowanki, 12 płyt z piosenką o Dinku, 13 plakatów „Stokrotnie proszę”, 39 naklejek z zakazem palenia, 39 ulotek „Zdrowie dzieci a bierne palenie tytoniu”, 39 ulotek „Uwolnijmy dzieci od dymu tytoniowego”, 73 ulotek „Co grozi palaczowi?”, 60 ulotek „Dym tytoniowy szkodzi niepalącym”, 60 ulotek „Dzieci palących rodziców też będą palaczami”. Free powerpoint template:

11 „Czyste Powietrze Wokół Nas”
Przebieg monitoringu Do dnia sporządzania sprawozdania przeprowadzono wizytacje w 11 placówkach, co stanowi 84,6% placówek realizujących program na terenie powiatu krapkowickiego w roku szkolnym 2011/2012. Free powerpoint template:

12 „Czyste Powietrze Wokół Nas”
Program został zrealizowany w formie zaproponowanych 5 zajęć warsztatowych zgodnie z jego założeniami i celami. Free powerpoint template:

13 „Czyste Powietrze Wokół Nas”
Jego realizacja została rozszerzona o: powiatowy konkurs pt. „Mamo, Tato nie pal przy mnie papierosów!”, wprowadzenie do zajęć maskotki Dinka rajd rowerowy, piknik rodzinny, udział w zajęciach pielęgniarki . Free powerpoint template:

14 „Czyste Powietrze Wokół Nas”
Podsumowanie realizacji programu w powiecie krapkowickim dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, które były ciekawe i dostosowane do ich możliwości rozwojowych i intelektualnych. Wykazały się wysokim poziomem wiedzy nt. szkodliwości dymu tytoniowego. Bardzo spodobał im się główny bohater- Dinek, Free powerpoint template:

15 „Czyste Powietrze Wokół Nas”
z rozmów z dziećmi wynika, że rodzice rzadziej sięgali po papierosy w ich obecności, zaczęły się kształtować oczekiwane nawyki rodziców. Zwiększyła się więź rodzinna i współodpowiedzialność za zdrowie bliskich, Free powerpoint template:

16 „Czyste Powietrze Wokół Nas”
w trakcie przeprowadzania wizytacji koordynatorzy przedszkolni często zgłaszali zapotrzebowanie na maskotkę- Dinka, duży plakat z Dinkiem, koszulkę z Dinkiem czy płytę z filmem Free powerpoint template:

17 „Czyste Powietrze Wokół Nas”
13 przedszkoli zdecydowała się na kontynuację realizacji programu w roku szkolnym 2012/2013 Free powerpoint template:

18 Free powerpoint template: www.brainybetty.com
Dziękuję za uwagę! Free powerpoint template:


Pobierz ppt "Sekcja Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej"

Podobne prezentacje


Reklamy Google