Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Park Zdrojowy w Jastrzębiu-Zdroju im. dra Mikołaja Witczaka to publiczny park miejski położony w dzielnicy Zdrój pomiędzy ulicami 1 Maja i Witczaka. Pierwotnie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Park Zdrojowy w Jastrzębiu-Zdroju im. dra Mikołaja Witczaka to publiczny park miejski położony w dzielnicy Zdrój pomiędzy ulicami 1 Maja i Witczaka. Pierwotnie."— Zapis prezentacji:

1

2 Park Zdrojowy w Jastrzębiu-Zdroju im. dra Mikołaja Witczaka to publiczny park miejski położony w dzielnicy Zdrój pomiędzy ulicami 1 Maja i Witczaka. Pierwotnie był to centralny punkt jastrzębskiego sanatorium, stworzony w drugiej połowie IX wieku. Wybudowano w nim większość obiektów sanatoryjnych, z których wiele pozostało do dzisiaj jako zabytki. Obecnie jest to największy park w mieście, jeden z największych parków w województwie śląskim o powierzchni 18 ha.

3 Na przestrzeni lat do parku sprowadzono rzadkie gatunki roślin, m.in.: miłorząb dwuklapowy (Chiny), żółtnicę pomarańczową (Ameryka Północna) czy kasztan jadalny (południe Europy) i wiele innych; występują tu też gatunki popularne w Europie, takie jak brzozy czy graby. Oto kilka przykładów roślin parkowych.

4

5

6

7

8

9 Ciekawe zabytki Parku Zdrojowego W naszym parku warto zobaczyć Dom Zdrojowy, muszlę koncertową, łazienki i pijalnię wód. Dawniej w parku znajdowała się skocznia narciarska, którą rozebrano po II wojnie światowej. Ciekawostkami parku są zegar kwiatowy i rzeźba przedstawiającą tańczącą parę.

10

11

12 Mostki japońskie

13

14

15

16

17 Park Zdrojowy jest również miejscem, w którym regularnie odbywają się koncerty, spektakle dla dzieci i inne wydarzenia kulturalne.

18 Kontakt z przyrodą w różnych porach roku to najlepsza forma rekreacji. Parkowe ścieżki można wykorzystać do spacerów oraz innych form aktywności ruchowej. Spacerując po Parku Zdrojowym możemy lepiej poznać naturalną przyrodę Jastrzębia- Zdroju.


Pobierz ppt "Park Zdrojowy w Jastrzębiu-Zdroju im. dra Mikołaja Witczaka to publiczny park miejski położony w dzielnicy Zdrój pomiędzy ulicami 1 Maja i Witczaka. Pierwotnie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google