Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Palenie tytoniu jest jednym z czynników zagrażających zdrowiu, a nawet życiu. Papierosy… Skutki palenia… Zanieczyszczanie organizmu… Wypowiedz się… Papierosy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Palenie tytoniu jest jednym z czynników zagrażających zdrowiu, a nawet życiu. Papierosy… Skutki palenia… Zanieczyszczanie organizmu… Wypowiedz się… Papierosy."— Zapis prezentacji:

1

2 Palenie tytoniu jest jednym z czynników zagrażających zdrowiu, a nawet życiu. Papierosy… Skutki palenia… Zanieczyszczanie organizmu… Wypowiedz się… Papierosy – nietani nałóg Bibliografia

3 Środki czyszczące do podłóg Obecny w rozpuszczalnikach Trucizna zwalczająca mrówki Środki owadobójcze Butan – paliwo do zapalniczek

4 Uzależnienie od tytoniu prowadzi do kłopotów: zdrowotnych rodzinnych finansowych szkolnych

5 Każdy wypalony papieros skraca życie przeciętnie o 7 minut. CIEKAWOSTKA Kraje, w których wypala się rocznie najwięcej papierosów: Chiny – 1643mld USA – 451mld Japonia – 328mld Rosja - 258mld Indonezja – 215mld Wg Statystyk w Indiach palenie jest przyczyną 900tys. Zgonów rocznie. To tyle co mieszkańcy Krakowa, Kalisza i Ostrowa Wlkp. razem.

6 Wyobraź sobie, że uprawiasz kapustę, która zdobywa wyróżnienia w różnych konkursach. Wiele jej nie potrzeba: tylko wody, słońca i czystego powietrza

7 A teraz wyobraź sobie, że dostarczasz swojej kapuście brudną wodę i zanieczyszczone powietrze. Taka już nagrody nie zdobędzie. Będzie miała dziwny zapach i nie urośnie odpowiednio duża.

8 Niestety ludzie, którzy palą papierosy, robią dokładnie to samo – z tym, że swoim organizmom, a nie kapuście.

9 Lubię palić – myślę, że przez to wyglądam fajnie. Moja mama pali od szesnastego roku życia. Mówi, że przez to wygląda tak staro – jej skóra jest bardziej pomarszczona niż u kogoś, kto nie pali. Moja koleżanka jest w ciąży, ale twierdzi, że nie przestanie palić, bo nie chce urodzić dużego dziecka. Boję się, że ona niszczy zdrowie tego dziecka. Moja babcie pali, odkąd skończyła 15 lat. Teraz choruje na rozedmę płuc i jest w bardzo ciężkim stanie. Ciężko jest mi patrzeć, jak cierpi. Nigdy nie będę palić. To mój organizm i to ja będę decydować, czy będę palić papierosy lub pić alkohol.

10 Przeciętny polski palacz wypala jedną paczkę papierosów dziennie. Paczka papierosów kosztuje średnio 11zł. W ciągu roku każdy palacz wydaje ok. 4000zł na papierosy. Za te pieniądze można kupić ledowy telewizor 3D!

11 Porozmawiajmy o… PALENIU I PICIU. – Paul Mason Wikipedia.org: Serwis info. Interia.pl

12 W czasach uczniowskich Fajki były dla mnie Pierwsza klasa. Jeszcze całkiem Młody byłem, Gdy się płuca pozbawiłem. Miałem kaszlu nawałnicę, Wiec wyjęli mi tchawice. Ostrzegali, ja olałem, I wciąż dalej tak kaszlałem. Los znów wygrał tu Z człowiekiem, Bo skończyłem w łóżku z wiekiem. Nie ma głupich? – w to nie wierzę… Teraz zimny w trumnie leżę. Andrew Fuesk Peters i Polly Peters

13 Wykonała klasa IA


Pobierz ppt "Palenie tytoniu jest jednym z czynników zagrażających zdrowiu, a nawet życiu. Papierosy… Skutki palenia… Zanieczyszczanie organizmu… Wypowiedz się… Papierosy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google