Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła z energią.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła z energią."— Zapis prezentacji:

1 Szkoła z energią

2 Kampania na rzecz oszczędzania energii
Szkoła Podstawowa Nr 5 z Oddz. Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Kołobrzegu

3 Wychowankowie świetlicy klas I – III, członkowie koła ekologicznego dla klas młodszych oraz członkowie koła przyrodniczego klas IV -VI przeprowadzili na terenie naszej szkoły kampanię na rzecz oszczędzania energii:

4 Akcja happeningowa "Szanuj Energię"
- rozwieszenie haseł - naklejek promujących oszczędzanie energii w biurach, klasopracowniach (dot. drukarek, kser i żarówek)

5

6

7

8 Akcja "Czy ta żarówka musi świecić?"
podczas której naklejaliśmy przy włącznikach światła nalepki propagujące oszczędzanie energii (zaprojektowaliśmy i wydrukowaliśmy nalepki)

9

10

11

12

13 Akcja "Jesteśmy Strażnikami Energii"
wyznaczenie dyżurnych spośród uczniów klas III - wyłączanie zbędnego oświetlenia, zamykanie drzwi, okien.

14

15 Na terenie placówki rozwieszono także plakaty, przeprowadzono pogadanki na temat oszczędzania energii. Uczniowie rozdali nauczycielom i rodzicom przygotowane przez siebie ulotki na temat oszczędzania energii.

16 CHCESZ MIEĆ WIĘCEJ W PORTFELU?-OSZCZĘDZAJ ENERGIĘ PRZYJACIELU!
WYMIEŃ ŻARÓWKI NA ENERGOOSZCZĘDNE GAŚ NIEPOTRZEBNE ŚWIATŁO UŻYWAJ SPRZĘTU AGD MĄDRZE Lodówkę ustaw z dala od źródeł ciepła, z możliwością wentylacji, nie wkładaj do niej nic gorącego. Zmywarkę i pralkę włączaj, gdy są pełne. ZMIEŃ SPRZĘT AGD NA EKONOMICZNY WYŁĄCZAJ NIEUŻYWANE URZĄDZENIA Komputery, drukarki, ładowarki, telewizory czy radia marnują mnóstwo energii w trybie czuwania. OBNIŻ TEMPERATURĘ W MIESZKANIU 2°C mniej, to zużycie ciepła mniejsze o 10-20% OCIEPL SWÓJ DOM ZAINSTALUJ TERMOSTATY NA GRZEJNIKACH ZAKRYTE GRZEJNIKI NIE OGRZEJĄ DOMU WIETRZ MIESZKANIE SZYBKO I INTENSYWNIE, PRZY SZEROKO OTWARTYCH OKNACH

17

18

19 Szkoła nasza bierze udział w zbiórce zużytych baterii - konkurs szkolny.  
Przystąpiliśmy do III Edycji konkursu Planeta Energii (Edukacja najmłodszych uczniów - przekazywanie wiedzy o energii elektrycznej, o jej oszczędzaniu, nauka bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z urządzeń elektrycznych oraz prawidłowego zachowania w pobliżu obiektów energetycznych).

20 W terminie X – XII 2012 zrealizowano na terenie szkoły:
6 scenariuszy lekcyjnych w oparciu o materiały edukacyjne dostarczone przez Grupę Energa "W krainie prądu elektrycznego" w klasach I - III, w ramach szkolnego koła ekologicznego 6 scenariuszy lekcyjnych w oparciu o materiały edukacyjne uzyskane z prezentacji multimedialnej OZE , w ramach koła przyrodniczego klas IV-VI.

21 Staramy się o zmianę zachowań społeczności szkolnej
Staramy się o zmianę zachowań społeczności szkolnej. Jej członkowie gaszą światło, kiedy to tylko możliwe (np. na korytarzach podczas lekcji), krótko wietrzą klasopracownie, pilnują właściwej temperatury w pomieszczeniach i zakręcają krany. Uczniowie stworzyli też uczniowski patrol energetyczny, który tuż po przerwie sprawdza pomieszczenia szkolne pod kątem marnowania mediów i gasi zbędne światło czy dokręca krany. Te wszystkie dobre nawyki uczniowie przenoszą do swoich domów rodzinnych.

22 Dziękujemy za uwagę Bożena Ponikiewska Joanna Zosik
Szkoła Podstawowa Nr 5 z Oddz. Integracyjnymi w Kołobrzegu


Pobierz ppt "Szkoła z energią."

Podobne prezentacje


Reklamy Google