Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Działania związane z oszczędzaniem wody w naszej szkole

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Działania związane z oszczędzaniem wody w naszej szkole"— Zapis prezentacji:

1 Działania związane z oszczędzaniem wody w naszej szkole

2 Szkoła stara się zachęcać uczniów do oszczędzania wody poprzez umieszczenie w toaletach i nad kranami haseł propagujących świadome korzystanie z bogactwa jakim jest woda. Na lekcjach geografii, biologii a także chemii uczniowie zostali zapoznani ze składem wody, oraz podstawowymi informacjami np. w których krajach są niedobory wody i dlaczego? Dlaczego woda nie zawsze nadaje się do picia, a także został nam przedstawiony proces oczyszczania wody zanim trafi ona do naszych domów.

3

4 Działania związane z oszczędzaniem energii w naszej szkole

5 Nasza szkoła stara się brać czynny udział w propagowaniu akcji mających zmniejszyć zużycie energii w naszym rejonie. Oto niektóre z nich : Po zajęciach komputery w pracowniach są wyłączane a nie wprowadzane w stan uśpienia, W czasie lekcji światła na korytarzu są gaszone, W pracowniach są zainstalowane żarówki energooszczędne.

6

7 Działalności związane z ekologią w naszej szkole.
„Dbanie o środowisko to nasz cel…”

8 Wzbogacanie zieleni wokół szkoły

9

10 Półka ekologiczna. W szkolnej bibliotece została utworzona tzw. Półka ekologiczna, na której można odnaleźć propozycje książek i publikacji o tematyce związanej z ekologią m.in. -”Ekologia z ochroną środowiska” Ewa Pyłka- Gutkowska, -Ekologia. Słownik ekologiczny, -”Ekologia” Krebs, -”Życie naszej Ziemi” T. Umiński, -”Krótkie wykłady. Ekologia” A.Mackenzie - I wiele innych …

11

12 Alert ekologiczny W naszej szkole zostało wykonane i umieszczone na drzwiach głównych hasło propagujące Alert, tak aby zarówno uczniowie naszej placówki jak i społeczność Ryk była poinformowana o tym, iż I LO bierze aktywny udział w Alercie Ekologicznym.

13

14 Akcja „Pomóżmy kasztanowcom”
Program „Pomóżmy kasztanowcom” został zainicjowany w 2005r. przez Fundację Nasza Ziemia i Clear Channel Poland. W naszej szkole po raz kolejny odbyła się akcja „Pomóżmy kasztanowcom”. Jak co roku akcją objęliśmy kasztanowce rosnące przy ulicy Słowackiego 12. Przed rozpoczęciem akcji dowiedzieliśmy się od p. E. Łukasiak o znaczeniu kasztanowców, zagrożeniach cywilizacyjnych, szkodnikach atakujących te drzewa itp. Głównym zagrożeniem dla kasztanowców jest szrotówek kasztanowcowiaczek. Walka z nim polegała na grabieniu opadłych liści, a następnie ich utylizacją, a tym zajmuje się Wydział Ochrony Środowiska przy Urzędzie Miejskim w Rykach. Podczas akcji zebrano 12 worków liści.

15

16 Ekologia dziś – zdrowie jutro
Wewnątrz szkoły zostało umieszczone hasło „Ekologia dziś- zdrowie jutro”, aby zwrócić jeszcze większą uwagę uczniów na konieczność troszczenia się i chronienia naszej planety.

17 Ekologia dziś – zdrowie jutro

18 Akcja „ Zakręcona Nakrętka”
Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się do akcji zbierania nakrętek, które później były odkupowane przez przez firmy i przeznaczone do recyklingu. Pieniądze otrzymane z tejże sprzedaży zostały przeznaczone na cele charytatywne.

19

20 Szkolna zbiórka baterii
Od 2008 roku w ramach Alertu Ekologicznego nasza szkoła bierze udział w zbiórce zużytych baterii, programie stworzonym przez Organizację Odzysku REBA S.A. Podobnie jak w latach poprzednich w roku szkolnym 2012/2013 nasza szkoła przystąpiła do tej akcji. Zadaniem szkoły jako uczestnika programu jest propagowanie selektywnej zbiórki i recyklingu niebezpiecznych odpadów.

21

22 Selektywna zbiórka odpadów.
Każdy z nas może wnieść swoją cegiełkę w ochronie środowiska np. poprzez segregowanie odpadów. Dlatego też podobnie jak w latach ubiegłych w naszej szkole zostały rozstawione kosze do segregacji śmieci.

23 Ekologiczny pokaz mody
Uczniowie jak i uczennice naszej szkoły postanowili na wesoło przywitać wiosnę. Z tej okazji zorganizowali pokaz mody ekologicznej… dziewczęta jak i chłopcy pokazali się nam w strojach wykonanych z worków na śmieci, plastikowych butelek, tektur.

24

25

26 Akcja „ Stop wypalaniu traw”
Uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny włączyli się w akcję „ Stop wypalaniu traw”. Poprzez wywieszeniu plakatów staraliśmy się przypomnieć mieszkańcom naszej miejscowości jakie są skutki zarówno przyrodnicze jak i konsekwencje finansowe wypalania traw.

27

28 „Mądre dzieci segregują śmieci”
Ekologia jest tak samo ważna dla każdego z nas, bez względu na to czy ktoś jest matematykiem, biologiem, fizykiem, chemikiem, czy nawet humanistą … dlatego też PGKiM postanowiło zorganizować konkurs na wiersz dotyczący segregowania śmieci. Wzięły w nim udział także uczennice naszej szkoły zajmując pierwsze miejsca na podium… jak widać nawet osoba interesująca się j. polskim może przyczynić się do polepszenia stanu naszego środowiska.

29

30 Sprzątanie Świata Jak co roku we wrześniu nasza szkoła rozpoczęła akcję „Sprzątania świata” W pracach porządkowych uczestniczyła młodzież z całej szkoły. Porządkami objęto teren wokół szkoły, pobliski przystanek oraz teren wzdłuż ulic przyległych do naszej placówki.

31 Zbiórka butelek typu PET
Nasz szkoła miała też swój czynny udział w zbiórce butelek typu PET. Udało nam się zebrać wiele worków plastikowych butelek, które zamiast trwać wiele lat rozkładając się w ziemi zostaną poddane procesowi recyklingu i będą się nadawać do ponownego użycia.

32

33 Uczniowie naszej szkoły mają także wiele pomysłów na dalsze promowanie ekologii w szkole jak i miejscu zamieszkania. Oto najciekawsze z nich : 1.umieszczenie haseł w łazienkach o oszczędzaniu wody, 2 zaopatrzenie szkoły w większą ilość koszy przeznaczonych do segregacji śmieci, 3.przeprowadzenie zbiorki butelek typu pet. 4.umieszczenie haseł i plakatów zachęcających do oszczędzania energii

34 5.organizowanie prelekcji i spotkań o tematyce ekologicznej,
6.organizacja konkursów wiedzy o ekologii, gdyż im więcej wiem tym bardziej zdajemy sobie sprawę jak pożyteczna jest ekologia, 7.przygotowanie plakatów i ulotek informujących o tym by oszczędzać wodę, 8.przeprowadzenie zbiórki makulatury, 9. montaż liczników energii i wody w widocznym miejscu abyśmy zdawali sobie sprawę z tego ile zużywamy zarówno wody jak i energii.

35 Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "Działania związane z oszczędzaniem wody w naszej szkole"

Podobne prezentacje


Reklamy Google