Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Debata 2013 XIX edycja Sejmu Dzieci i Młodzieży. Tegoroczna XIX edycja Sejmu Dzieci i Młodzieży odbywa się pod hasłem Lokalnego ekorozwoju. Ekologia to.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Debata 2013 XIX edycja Sejmu Dzieci i Młodzieży. Tegoroczna XIX edycja Sejmu Dzieci i Młodzieży odbywa się pod hasłem Lokalnego ekorozwoju. Ekologia to."— Zapis prezentacji:

1 Debata 2013 XIX edycja Sejmu Dzieci i Młodzieży

2 Tegoroczna XIX edycja Sejmu Dzieci i Młodzieży odbywa się pod hasłem Lokalnego ekorozwoju. Ekologia to temat, który dotyczy każdej społeczności, mieszkańców małego miasteczka, czy dużej metropolii. Jest to, też temat o którym większość z Nas już słyszała. Ekorozwój to rozwój, który nie zagraża środowisku naturalnemu: dba o lasy, wodę, powietrze, ziemię. Przez co również dba o ludzi, którzy żyją w tym środowisku naturalnym.

3 Odpowiedzmy sobie na pytanie: Czy kiedykolwiek przyczyniłeś się w lokalny ekorozwój i w jaki sposób go realizowałeś w naszej gminie ?

4 Tematem naszej debaty będzie: Jak było do tej pory? (Akcje dotyczące zasobów: energii, wody, odpadów) Na to pytanie odpowiedzą nam eksperci, ale to później. Zajmijmy się na razie jak to jest w naszych domach. Co powinniśmy zrobić aby oszczędzać.

5 ENERGIA ELEKTRYCZNA Jak oszczędzać? To proste…

6 Każdy z nas używa w domach urządzeń RTV, AGD. Ale po zakończeniu pracy danym urządzeniem zapominamy o wyjęciu wtyczki z gniazdka. Takim urządzeniem jest np. mikrofala, komputer, telewizor. Po wprowadzeniu takich zasad w domu, możemy zmniejszyć zużycie energii w danym miesiącu.

7 Przeważnie w domach używamy normalnych żarówek które pobierają mnóstwo prądu. Możemy temu zaradzić poprzez zakupienie żarówek energooszczędnych.

8 WODA Co zrobić żeby zużywać jej mniej ?

9

10 ODPADY Co z nimi robić ?

11

12 Pewnie każdy mieszkaniec chcę aby jego miejscowość była czysta.

13 Oto nasza piękna Blachownia…

14

15

16

17

18 … ale niekiedy to piękno traci urok.

19

20

21 Musimy to zmienić! Musimy polepszyć nasz ekorozwój ! Zmieńmy świat na lepsze !

22 Dziękuje za uwagę ! Prezentacje przygotował: Paweł Zawis


Pobierz ppt "Debata 2013 XIX edycja Sejmu Dzieci i Młodzieży. Tegoroczna XIX edycja Sejmu Dzieci i Młodzieży odbywa się pod hasłem Lokalnego ekorozwoju. Ekologia to."

Podobne prezentacje


Reklamy Google