Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

EKOMIGACZE zapraszają na prezentację. W tym roku po raz drugi bierzemy udział w akcji: To już czwarta edycja konkursu, w ubiegłym roku zajęliśmy 10.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "EKOMIGACZE zapraszają na prezentację. W tym roku po raz drugi bierzemy udział w akcji: To już czwarta edycja konkursu, w ubiegłym roku zajęliśmy 10."— Zapis prezentacji:

1 EKOMIGACZE zapraszają na prezentację

2

3 W tym roku po raz drugi bierzemy udział w akcji: To już czwarta edycja konkursu, w ubiegłym roku zajęliśmy 10 miejsce ;-)

4 Elektrośmieci to zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. To przestarzałe lub zepsute pralki, lodówki, komputery, telefony, żarówki energooszczędne, telewizory, sprzęt audio, żelazka i inne podobne sprzęty zasilane na prąd lub na baterie.

5 Wielkogabarytowe urządzenia AGD: chłodziarki, lodówki, zamrażarki, pralki, suszarki do ubrań, zmywarki, kuchenki elektryczne, piekarniki, grzejniki elektryczne oraz klimatyzatory i wentylatory Sprzęt RTV: radioodbiorniki, telewizory, dyktafony, magnetofony, kamery, video, dvd, sprzęty hi-fi, wzmacniacze i instrumenty muzyczne Przyrządy do kontroli: czujniki dymu, regulatory ciepła, termostaty, urządzenia pomiarowe i panele kontrolne Automaty do wydawania: napojów, słodyczy oraz bankomaty

6

7

8

9 PAMIĘTAJ! Elektrośmieci nie wolno wyrzucać do zwykłego śmietnika – grozi za to kara grzywny nawet do 5 000 złotych! O zakazie wyrzucania elektrośmieci do śmietnika informuje znak przekreślonego kontenera, umieszczony na urządzeniach elektrycznych i elektronicznych.

10 Elektrośmieci można bezpłatnie oddać w punktach zbierania, Elektrośmieci można pozbyć się także w sklepie, przy zakupie nowego sprzętu tego samego typu, Elektrosmieci można przynieść do naszego Ośrodka.

11 Twój telefon komórkowy ma w sobie cenne metale szlachetne, takie jak srebro czy złoto? Z odpadów w postaci jednego miliona telefonów komórkowych odzyskano około: 34 kg złota, 350 kg srebra, 15 kg palladu, 15,87 ton miedzi

12 Dlaczego elektrosmieci nie można wyrzucać do zwykłego kosza? Elektrośmieci zawierają liczne szkodliwe substancje, które po wydostaniu się z uszkodzonej lodówki, pralki, komputera, świetlówki czy innego urządzenia elektronicznego, przenikają do gleby.

13

14

15 Dziękujemy za uwagę ;-)))


Pobierz ppt "EKOMIGACZE zapraszają na prezentację. W tym roku po raz drugi bierzemy udział w akcji: To już czwarta edycja konkursu, w ubiegłym roku zajęliśmy 10."

Podobne prezentacje


Reklamy Google