Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pewnie nie raz słyszałeś jak mama mówi :,,Uważaj to niebezpieczne!. A co to właściwie to niebezpieczeństwo? Jak się przed nim ustrzec? Tego dowiecie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pewnie nie raz słyszałeś jak mama mówi :,,Uważaj to niebezpieczne!. A co to właściwie to niebezpieczeństwo? Jak się przed nim ustrzec? Tego dowiecie."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Pewnie nie raz słyszałeś jak mama mówi :,,Uważaj to niebezpieczne!. A co to właściwie to niebezpieczeństwo? Jak się przed nim ustrzec? Tego dowiecie się w naszej prezentacji.

4

5 Fajnie poznać kogoś na czacie, ale czy to znaczy że chcemy się z tą osobą od razu spotykać? Jaką mamy gwarancję, że poznana w Internecie osoba będzie tą samą osobą w "realu"? Żadną. Dlatego lepiej zachować ostrożność i poprosić rodziców o radę.

6 W sieci jest wiele stron udających normalne serwisy. Jednak, często są one zrobione tylko po to, żeby wyłudzić twój adres e-mail i zalać potem skrzynkę tonami spamu. Bądź ostrożny rejestrując się w niesprawdzonych serwisach. O rety ! Moja wnuczka wyjechała do Afryki

7 Jeśli ktoś wysyła ci obraźliwe maile albo zaczepia na czacie - nie odpowiadaj. Po co się wkręcać? Takie złośliwe osoby tylko na to czekają. Lepiej zignorować ich wiadomości - w końcu znudzi im się wysyłanie tych głupot i poszukają innej ofiary.

8 Jeśli nie masz pewności, z kim rozmawiasz na czasie czy GG, nie zgadzaj się na połączenie wideo. Zwłaszcza jeśli ta osoba sama go nie udostępnia. Chyba nie chcesz rozmawiać z osobą cię widzi a ją nie?

9 To że masz program antywirusowy czy antyspamowy to połowa sukcesu. Nie zapomnij włączyć opcji update'owania tych programów. Dzięki temu, będą zabezpieczały komputer przed najnowszymi wirusami. A nowe wirusy pojawiają się codziennie.

10 Chyba, że masz ochotę na to by ktoś grzebał w twojej poczcie, koncie w Naszej Klasie czy Gronie. I, na przykład, wysyłał głupie wiadomości do wszystkich twoich znajomych. Jako ty.

11 Takie dane jak twoje imię, nazwisko, numer telefonu czy komórki powinny być przez ciebie pilnie strzeżone. Nie należy ich podawać osobom poznanym przypadkowo na czacie czy gadu-gadu. Nigdy nie wiadomo, jak takie osoby będą chciały te dane wykorzystać.

12

13 Bezpieczeństwo drogowe jest kwestią ważną dla nas wszystkich i wszyscy możemy przyczynić się do jego zwiększenia. Mimo iż podejmowane do tej pory działania były skuteczne, liczba ofiar śmiertelnych wypadków drogowych jest w Unii Europejskiej niezwykle wysoka.

14 Rocznie na drogach UE dochodzi do 1,3 mln wypadków, w których ginie ok. 43 000 osób, a 1,7 mln odnosi obrażenia. Chyba nie chcesz dołączyć do tych 43 000 osób

15 Główną przyczyną tak wysokiej śmiertelności jest zachowanie kierowców: rozwijanie nadmiernej prędkości, jazda pod wpływem alkoholu lub narkotyków, zmęczenie, niezapinanie pasów bezpieczeństwa, jazda bez kasku itp.

16 Codziennie rano wyruszasz w drogę do szkoły i codziennie wracasz do domu. Niezależnie od tego, w jaki sposób pokonujesz tę trasę - ważne, byś poznał zasady ruchu drogowego, aby być bezpiecznym każdego dnia.

17 Światło czerwone – STOP (nie wolno wchodzić na jezdnię) Światło zielone – IDŹ – (można przechodzić przez jezdnię)

18 Zawsze zatrzymuj się przed jezdnią. Spójrz w lewo. Spójrz w prawo. Ponownie spójrz w lewo. Możesz przejść na drugą stronę jezdni, pod warunkiem, że nie nadjeżdża żaden pojazd.

19

20 Życie masz tylko jedno ! Nie ryzykuj !

21

22 Przygotowując codziennie posiłki we własnej kuchni często nie jesteśmy świadomi, jak niebezpieczne może być nieodpowiednie umycie czy przyrządzenie pokarmów, które są częstym siedliskiem różnego rodzaju patogenów. Odpowiednia higiena i obróbka może ryzyko zakażenia znacznie ograniczyć..

23 Jedząc surowe mięso czy to w postaci niedogotowanego mięsa, tatara, surowej ryby możesz zarazić się tasiemcem lub włośnicą. Zarazić się możesz również używając tej samej deski do krojenia mięsa czy ryb i warzyw jedzonych na surowo. Używaj więc oddzielnych desek. Po krojeniu surowego mięsa czy ryb należy również zdezynfekować blat kuchenny.

24 Mokre pozostawione przy kranie tygodniami mogą zawierać dziesiątki tysięcy mikroorganizmów na centymetrze kwadratowym. W rzeczywistości brudna ścierka czy gąbka zawiera największą koncentrację patogenów w całym domu, jest ich na niej więcej niż w toalecie. Wycieranie nią zamieni czystą i zdrową powierzchnię w coś na wzór kanału ściekowego.

25 Istnieje jedna zasada: ugotowane mięso może być podgrzewane, ale tylko raz. Dlatego jeżeli robisz gulasz, możesz podgrzać go następnego dnia, jednak nie powinien być podgrzewany ponownie. Podobnie rzecz się ma z lodami, nigdy nie zamrażaj ich ponownie. Kiedy topnieją są doskonałą pożywką dla takich okropieństw jak salmonella.

26 Tostery zabijają więcej ludzi niż rekiny. Są potencjalnie śmiercionośne z powodu możliwości porażenia prądem - mają nie schowane fragmenty kabli. A ludzie często próbują wyciągnąć tost ze pomocą metalowego noża. Bój się mnie!

27

28 Klasa 5 Dane szkoły: Szkoła podstawowa im. Św. Jana Bosko w Zakrzowie Zakrzów 323 tel. 122818017 Moje dane: tel. 608051944 Zakrzów 198 dominika.tomczyk@onet.com.pl

29 Klasa 5 Dane szkoły: Szkoła podstawowa im. Św. Jana Bosko w Zakrzowie Zakrzów 323 tel. 122818017 Moje dane: Tel:510108260 Ochmanów 132 32-003 Podłęże wiktoriatota@spoko.pl

30 ,,BEZPIECZNY PUCHATEK,,KOMPUTER ŚWIAT GRAFIKA GOOGLE


Pobierz ppt "Pewnie nie raz słyszałeś jak mama mówi :,,Uważaj to niebezpieczne!. A co to właściwie to niebezpieczeństwo? Jak się przed nim ustrzec? Tego dowiecie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google