Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym. W roku 2005 w Polsce: W roku 2005 w Polsce: zginęło 5 444 osoby rannych zostało 61 191 osób.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym. W roku 2005 w Polsce: W roku 2005 w Polsce: zginęło 5 444 osoby rannych zostało 61 191 osób."— Zapis prezentacji:

1

2 Bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym.

3 W roku 2005 w Polsce: W roku 2005 w Polsce: zginęło osoby rannych zostało osób

4 Średnio w Polsce: Co drugi dzień ginie ( znika ) 30 osób ( 1 klasa) Codziennie rannych zostaje 168 osób ( ok. 6 klas )

5 Dane dotyczące woj. lubelskiego 2005 rok Liczba dzieci poszkodowanych w wypadkach Na drogach województwa lubelskiego z winy nieletnich do lat 14 doszło do 123 wypadków drogowych. Sprawcami 67 byli piesi, a 56 kierujący.

6 Dane dotyczące woj. lubelskiego 2005 rok Wskaźniki udziału nieletnich w strukturze sprawców i ofiar wypadków wyniosły odpowiednio: sprawcy - 5,0% ofiary - 8,8%

7 Przypomnijmy ! Dziecko jako pieszy. Chodzi chodnikiem, a w przypadku ulicy bez chodnika, zawsze poboczem lewej strony drogi, a gdy go nie ma lewą stroną drogi. Przechodzi po pasach dla pieszych tylko wtedy, gdy jest zielone światło i pojazdy zatrzymały się. Nigdy nie przebiega przez jezdnię. Wieczorem i nocą oraz w warunkach złej widoczności stosuje różne elementy odblaskowe, aby zasygnalizować kierowcom swoją obecność. Wysiadając z autobusu lub autokaru zaczeka aż odjedzie pojazd.

8 Dziecko jako rowerzysta. Dobrze gdy używa kasku – chroni głowę. Posiadając elementy odblaskowe i oświetlenie roweru zwiększa swoją widoczność głównie po zmroku. Trzyma się prawej strony jezdni. Zamiar skrętu sygnalizuje wyciągnięciem ręki i odwraca głowę do tyłu aby zrobić to bezpiecznie. Nie jeździ obok drugiego rowerzysty i zbyt blisko parkujących samochodów.

9 Jazda rowerem po zmierzchu.

10 Dziecko jako pasażer. Wszystkie dzieci w wieku do 12 lat, których wzrost nie przekracza 150 cm powinny siedzieć w fotelikach lub na siedziskach dostosowanych do ich wagi i wzrostu, oraz być zapięte pasami. Nie wyrzuca przedmiotów za okno lub nie wychyla się - może kogoś zranić lub zrobić sobie krzywdę. Wsiada i wysiada z samochodu od strony chodnika, aby nie narażać się na niebezpieczeństwo potrącenia przez jadące pojazdy.

11 Pamiętaj o pasach bezpieczeństwa!

12

13 ...mamy tylko jedno życie i warto je przeżyć....

14 Dziękuję za uwagę. W prezentacji wykorzystano : wybrane slajdy prezentacji Pamiętaj masz jedno życie zamieszczonej na stronie internetowej Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego,Pamiętaj masz jedno życie materiały ze strony internetowej PZU.


Pobierz ppt "Bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym. W roku 2005 w Polsce: W roku 2005 w Polsce: zginęło 5 444 osoby rannych zostało 61 191 osób."

Podobne prezentacje


Reklamy Google