Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wykonała: klasa VI grupa B. W każdej dziedzinie naszego życia istnieją pewne zasady, dzięki którym toczy się życie. Także w Internecie są zasady, które.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wykonała: klasa VI grupa B. W każdej dziedzinie naszego życia istnieją pewne zasady, dzięki którym toczy się życie. Także w Internecie są zasady, które."— Zapis prezentacji:

1 Wykonała: klasa VI grupa B

2

3 W każdej dziedzinie naszego życia istnieją pewne zasady, dzięki którym toczy się życie. Także w Internecie są zasady, które powinny być "wyznawane" przez każdego internautę.

4 Zasady netykiety wynikają wprost z ogólnych zasad przyzwoitości lub są odzwierciedleniem niemożliwych do ujęcia w standardy ograniczeń technicznych wynikających z natury danej usługi Internetu.

5 Myśl(!) Nie działaj na czyjąś szkodę Nie nadużywaj Główne zasady:

6 Komunikacja elektroniczna

7 Poczty elektronicznej używaj "z głową". Odbieraj pocztę codziennie, tak jak zaglądasz codziennie do skrzynki na listy z pocztą tradycyjną. Natomiast gdy masz zamiar odbierać e-maile raz na miesiąc to albo nie podawaj nikomu swojego adresu, lub przy podawaniu zaznacz, że odbierasz pocztę średnio raz na miesiąc. Nie przesyłaj pocztą plików większych niż 200KB bez uprzedzenia adresata. Nie rozsyłaj łańcuszków szczęścia. E-mail

8 Nie rozsyłaj spamu (np. reklam). Sprawdzaj swój komputer w celu usuwania wirusów, byś nie przesyłał wirusów innym internautom. Nie pisz bez potrzeby dużymi literami, gdyż oznaczają one raczej krzyk. Staraj się pamiętać o tym, żeby nadawać tytuł wysyłanym emailom, najlepiej odzwierciedlający zawartość wiadomości.

9 Komunikatory (np. GG)

10 Gdy ustawiasz status opisowy w programie GG (lub podobnym np. Tlen) postaraj się, żeby dawał on jakąkolwiek(!) informację, jeśli masz zamiar w nim pisać o sprawach nikomu(!) niepotrzebnych jak np. "papa!!! :)))))))))", "Elvis żyje", "Eminem the best", "kocham Iksińską". Nie rozsyłaj łańcuszków szczęścia.

11 Status opisowy wykorzystuj wtedy, gdy masz coś ważnego do przekazania w tej akurat formie jak np. "będę o godzinie 22:00", "tylko w ważnych sprawach", "dziś jestem do 23:00", "chętnie porozmawiam z kimś" itp.

12 Nie wstawiaj w wiadomości naraz całej galerii emoticon (tzw. buziek) np. 50 na raz, bo kogoś w końcu krew zaleje i poza tym jaki to ma sens? Emoticons mają, jak sama nazwa mówi, wyrażać uczucia, które nie tak łatwo przekazać przez Internet.

13 Jeśli już piszesz do kogoś kto Cię nie zna i rozmawiasz z nim przez ten komunikator pierwszy raz, to wypada się przedstawić, bo ten nieszczęśnik zamiast choćby Twej ksywki widzi tylko Twój numer identyfikacyjny.

14 9 przykazań internauty

15

16

17

18

19

20 Marek Bzinkowski Aleksandra D ą browa Ola Głowacz Damian Lasecki Dominika Paj ą k Julita Skowron Joanna Wojciechowska oraz pani Agata Fokt – Danielska. Wykonali:

21

22 W naszej prezentacji wykorzystaliśmy elementy z następujących źródeł: http://www.netykieta.dlawas.net/ http://www.1gif.pl/ http://www.sparklee.com/ http://teraz.com.pl/animowane_gify.html http://blogiceo.nq.pl/ http://gify.free-forum-or-site.com/ http://blogmedia24.pl/

23 Prezentacja powstała w ramach programu Szkoła z klasą 2.0

24 Dziękujemy za uwagę

25


Pobierz ppt "Wykonała: klasa VI grupa B. W każdej dziedzinie naszego życia istnieją pewne zasady, dzięki którym toczy się życie. Także w Internecie są zasady, które."

Podobne prezentacje


Reklamy Google