Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

NETYKIETA Netykieta to zbiór zasad dobrego zachowania w Internecie. Została ona stworzona przez Internautów po to, żeby pomóc skutecznie i przyjemnie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "NETYKIETA Netykieta to zbiór zasad dobrego zachowania w Internecie. Została ona stworzona przez Internautów po to, żeby pomóc skutecznie i przyjemnie."— Zapis prezentacji:

1 NETYKIETA Netykieta to zbiór zasad dobrego zachowania w Internecie. Została ona stworzona przez Internautów po to, żeby pomóc skutecznie i przyjemnie komunikować się z innymi.

2 n e t y k i e t a Dotyczy więc wszystkich, którzy za pomocą Internetu komunikują się z innymi za pomocą np. internetowych forów i grup dyskusyjnych, komunikatorów czy stron internetowych.

3 Mało kto wie, że pisanie drukowanymi literami w internecie odbierane jest jako krzyk. Nikt zaś nie lubi osób, które ciągle krzyczą. Dlatego lepiej unikać wciskania przycisku „caps lock” w naszym komputerze.

4 Polskie znaki w systemie Windows domyślnie zapisywane są w innym formacie niż ten, który obowiązuje w Internecie. Dlatego warto albo zmienić to w ustawieniach systemu albo po prostu pisać bez polskich znaków .

5 Różnice w sposobie zapisu mogą spowodować, iż odbiorca zamiast polskich liter zobaczy przedziwne znaczki.

6 Nieprzestrzeganie Netykiety może spowodować, że inni użytkownicy Internetu będą Cię ignorować, a uparte łamanie jej zasad może się wiązać z innymi przykrymi konsekwencjami, jak np.: zgłoszenie nadużycia do działu abuse i odcięcie "niegrzecznego" użytkownika od określonej usługi internetowej przez administratora tej usługi.

7 Reguł tych należy przestrzegać przede wszystkim, dlatego, że pozwalają one używać sieci możliwie najefektywniej, nie narażając na szkodę innych członków cyberspołeczności.

8 Prezentację przygotowała:
Asia Walesiak kl.4a


Pobierz ppt "NETYKIETA Netykieta to zbiór zasad dobrego zachowania w Internecie. Została ona stworzona przez Internautów po to, żeby pomóc skutecznie i przyjemnie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google