Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ZWIERZAKI SĄ PRZYJACIÓŁMI CZŁOWIEKA…!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ZWIERZAKI SĄ PRZYJACIÓŁMI CZŁOWIEKA…!"— Zapis prezentacji:

1 ZWIERZAKI SĄ PRZYJACIÓŁMI CZŁOWIEKA…!

2 HISTORIA PIESKA… Pochodzenia psa od dawien dawna budziło duże zainteresowanie. Było ono, i jest nadal, problemem ciekawym i trudnym do rozwiązania. Nie można bowiem jednoznacznie określić czasu, kiedy po raz pierwszy przy boku człowieka pojawił się jego wierny towarzysz. Badania archeologiczne i studia w wykopaliskach sięgających kilka milionów lat wstecz wskazują, że wszędzie tam, gdzie istniały ślady pierwotnego człowieka spotykamy również ślady psa. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że pies był jednym z pierwszych zwierząt oswojonych przez człowieka.

3 6. Kiedy nabroisz - po prostu
KOCIE PRZYKAZANIA… MIAUUUU MIAUUU 1. Czyń świat miejscem zabawy. 2. Jeżeli czujesz się ignorowany, połóż się na klawiaturze komputera, a na pewno zostaniesz dostrzeżony. 3. Kiedy jesteś głodny, miaucz głośno. W końcu ktoś cię nakarmi, żebyś się zamknął. 4. Zawsze szukaj dobrze nasłonecznionych miejsc do spania. 5. Śpij często. 6. Kiedy nabroisz - po prostu 7. Różnorodność dodaje życiu pikanterii. Jednego dnia ignoruj ludzi, następnego nie dawaj im spokoju. 8. Wspinaj się na samą górę. Do tego właśnie służą zasłony. 9. Ciekawość to pierwszy stopień do... świetnej zabawy Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć Zostaw po sobie jakiś ślad dla przyszłych pokoleń. W ostateczności "podlej" wszystkie kąty.

4 KONIKI…!! Wiele roślin zawiera trucizny, które mogą zaszkodzić koniowi. W przeciwieństwie do swoich dziko żyjących przodków, nasze udomowione zwierzaki mają niewielki instynkt rozróżniania roślin nietrujących od trujących. Sytuacja ta staje się szczególnie niebezpieczna podczas przejażdżek w terenie. Może się tak zdarzyć, że koń akurat postanowi skubnąć roślinę zawierającą truciznę. Dlatego nie powinniśmy mu pozwalać na zjadanie czegokolwiek

5 NASZE PRZYJACIÓŁKI…ŻYRAFY
Ze swoja wyraznie dluga szyja, zyrafa jesr najwyzszym zwierzeciem na swiecie. Zyrafy zywia sie liscmi z gornych partii drzew, a ich dlugie gietkie szyje i 18-sto calowe jezyki pozwalaja im dosiegac duzych wysokosci. Zwierzeta te lubia spedzac czas wsrod duzej ilosci roslinnosci. Jednym z najwazniejszych zrodel pozywienia dla zyrafy sa drzewa akacji, wiec duza ilosc tych drzew jest wazna. Zyrafy czesto sa glodne i jedza regularnie, zjadajac okolo 75 funtow lisci na dzien.

6 ŻABKI… Żaby zazwyczaj źle się kojarzą i wiele osób nie chce ich w swoim stawiku, jednak to bardzo ciekawe stworzenia i nie sprawiają żadnych kłopotów a poza tym są pożyteczne. Jeśli w pobliżu naszego oczka znajdują się inne zbiorniki wodne żaby zapewne pojawią się same. Jeśli nie ma takowych a my chcielibyśmy mieć żaby to musimy je po prostu złapać i przetransportować do swojego stawiku. Łatwo powiedzieć "złapać" jednak często jest to zadanie ponad ludzkie możliwości, niestety nigdzie nie widziałem ich w sprzedaży więc nie widzę innego wyjścia. (UWAGA: obecnie żaby zielone podobnie jak pozostałe płazy znajdują sie pod całkowitą ochroną i ich łapanie jest wykroczeniem). Jeśli nasze oczko jest zbyt małe i nie ma wystarczającej ilości roślin i innych kryjówek żabom może się ono nie spodobać i wtedy wyruszą na poszukiwanie lepszego domu nie pytając nas o zdanie. Jeśli chcemy więc mieć te zwierzęta musimy zadbać o to by oczko wyglądało w miarę naturalnie, szczególnie dbając o strefę bagienną w której żaby spędzają większość czasu.

7 SŁONIKI… Obecnie słonie są największymi ssakami lądowymi. Jednak wbrew popularnym poglądom nie należy przypisywać im ociężałości. Spód stopy trąbowców wyściełają grube i sprężyste poduszki z galaretowatej tkanki łącznej. Dzięki nim kilkutonowy ciężar rozkłada się równomiernie, że na twardej ziemi słoń niemal nie zostawia śladów

8 CHOMIKI… Chomiki są zwierzętami wszystkożernymi. Oprócz ziarna, które jest podstawowym daniem, chętnie jedzą jabłka, marchew, biały i żółty ser, rzepę, szpinak, orzechy, seler oraz inne warzywa i owoce a także pieczywo (najlepiej wysuszone). Chomik powinien dostawać przede wszystkim pokarm roślinny z niewielkim dodatkiem produktów pochodzenia zwierzęcego. Należy podawać małe porcje, o temperaturze pokojowej.

9 ŚWINIA MORSKA… Świnki morskie są malutkimi gryzoniami. Ich długość ciała wynosi około cm, a ciężar to granica 700 gramów.  Gryzonie występują w trzech rodzajach futerka: gładkowłose, długowłose oraz rozetka. Istnieje bardzo dużo odmian barwnych. W stanie dzikim świnki morskie mają umaszczenie szare lub brunatne, a osobniki hodowane mają futerko plamiste. Najczęściej są to czarne, białe, czerwono-żółte, brązowe plamki. Świnka morska prowadzi naziemny tryb życia, nie potrafi wspinać się na drzewo itd. Żyje w koloniach, jest aktywna w dzień oraz w nocy


Pobierz ppt "ZWIERZAKI SĄ PRZYJACIÓŁMI CZŁOWIEKA…!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google