Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

RODZAJE DZIOBÓW PTAKÓW

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "RODZAJE DZIOBÓW PTAKÓW"— Zapis prezentacji:

1 RODZAJE DZIOBÓW PTAKÓW

2 DZIÓB WSZYSTKOŻERCY Dzioby te są znane nam dobrze, ponieważ posiadają je np. wrony czy szpaki, które często widujemy. Dzioby ich nie są zbytnio duże, ale jak u wielu gatunków ostre przy końcu. Kolor ich jest przeważnie czarny.

3 DZIÓB DO PRZECEDZANIA Dziób ten jest bardzo długi. Ptaki, które je mają często przechowują w nim np. ryby . Do tego gatunku możemy zaliczyć pelikana.

4 DZIÓB ZIARNOŻERCY Dziób ten jest niewielkich rozmiarów. Występuje on przeważnie u małych ptaków takich jak np. wróbel. Służy on do wydziobywania ziaren z ziemi. Na końcu jest on ostry. Jednak nie musimy się obawiać, że coś nam się stanie, jeśli dziobnie nas np. wróbel.

5 DZIÓB DO SKUBANIA SZYSZEK
Dziób ten jest bardzo małych rozmiarów. Jego specyficzną cecha jest to, że przy końcach zaokrągla się on zarówno na dolnej jak i górnej części. Jest on koloru żółtego.

6 DZIÓB OWADOŻERCY Dziób ten jest bardzo mały, podobnie jak u ziarnożercy. Na końcu jest bardzo ostry. Służy on do łapania niewielkich owadów.

7 DZIÓB DRAPIEŻNIKA Dziób drapieżnika jest niebezpieczny dla człowieka, gdyż ptak z tym dziobem np. orzeł może nas z łatwościa bardzo cieżko zranić. Dzioby te służą do rozszarpywania zdobyczy w celu zdobycia pożywienia.

8 DZIÓB DO RYBOŁÓSTWA POD WODĄ
Dzioby te są średniego rozmiaru. Wystepują one u kaczek. Służa do łapania ryb pod wodą. Wyglądają one troche na zagięte.

9 DZIÓB OWOCOŻERCY Dziób owocożerców jest sporych rozmiarów. Ptaki dzięki niemu mogą zjadać spore owoce. Do najpopularniejszych przedstawicieli należy tukan. Ptaki te najczęściej pochodzą z ciepłych krajów i tam też żyją.

10 DZIÓB DO KŁUCIA W DREWNIE
Dziób ten jest średniego rozmiaru. Na końcu jest on ostry, gdyż musi przebić najczęściej korę drzewa. Służy on przeważnie ptakom do kłucia w drzewie. W ten sposób mają schronienie.

11 BILLS The beak, bill or rostrum is an external anatomical structure of birds which is used for eating and for grooming, manipulating objects, killing prey, probing for food, courtship and feeding young. The term also refers to a similar mouthpart in some monotremes, cephalopods, cetaceans, pufferfishes, turtles, Anuran tadpoles and sirens.


Pobierz ppt "RODZAJE DZIOBÓW PTAKÓW"

Podobne prezentacje


Reklamy Google