Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

maj 2013 Słowo Życia Dawajcie a będzie wam dane; miarą dobrą, ubitą, utrzęsioną i wypełnioną ponad brzegi wsypią w zanadrza wasze. (Łk 6,38)

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "maj 2013 Słowo Życia Dawajcie a będzie wam dane; miarą dobrą, ubitą, utrzęsioną i wypełnioną ponad brzegi wsypią w zanadrza wasze. (Łk 6,38)"— Zapis prezentacji:

1

2 maj 2013 Słowo Życia

3 Dawajcie a będzie wam dane; miarą dobrą, ubitą, utrzęsioną i wypełnioną ponad brzegi wsypią w zanadrza wasze. (Łk 6,38)

4 Czy nigdy ci się nie zdarzyło, że otrzymałeś od przyjaciela jakiś podarunek i odczułeś potrzebę odwzajemnienia się?

5 Nie po to, aby spłacić dług, ale by wyrazić prawdziwą wdzięczność i miłość? Na pewno tak.

6 Jeżeli tobie się to zdarza, możesz sobie wyobrazić, jak to jest u Boga; u Boga, który jest Miłością.

7 On zawsze odwzajemnia każdy dar, jaki ofiarujemy naszym bliźnim w Jego Imię. Prawdziwi chrześcijanie doświadczają tego bardzo często. I za każdym razem jest to niespodzianką.

8 Bóg bowiem jest niewyczerpany w swoich pomysłach. Można tu przytoczyć setki, tysiące przykładów, można napisać o tym całą książkę.

9 Okazałoby się wówczas, jak bardzo prawdziwe jest zdanie: Miarę dobrą, ubitą, utrzęsioną i wypełnioną ponad brzegi wsypią w zanadrza wasze", co oznacza obfitość z jaką Bóg odpłaca, Jego wielkoduszność.

10 Zapadła już noc, gdy w skromnym mieszkaniu w Rzymie grupka dziewcząt, która chciała żyć Ewangelią, przygotowywała się do snu.

11 Nagle zadzwonił dzwonek. Kto mógłby przyjść o tej porze? W drzwiach stanął mężczyzna, na którego twarzy malował się wielki niepokój a nawet rozpacz: następnego dnia miał zostać eksmitowany z mieszkania wraz z całą rodziną, ponieważ nie zapłacił czynszu.

12 Oddały mu wszystko bez wahania. Dziewczęta spojrzały na siebie i bez słowa sięgnęły do szuflady, w której przechowywały resztę swoich pensji oraz pieniądze odliczone na opłacenie rachunków za gaz, telefon i światło.

13 Tej nocy zasnęły szczęśliwe. Ktoś inny o nich pamiętał.

14 Przyjeżdżam natychmiast taksówką - odezwał się głos owego mężczyzny. Zdziwione czekały. Jeszcze przed świtem zadzwonił telefon:

15 Twarz gościa mówiła, że coś się zmieniło: Wczoraj wieczorem, zaledwie wróciłem do domu, otrzymałem spadek, którego się nigdy nie spodziewałem. Serce mi mówiło, że muszę się z wami podzielić. Podarowana suma była dwukrotnie większa od tej, którą tak hojnie ofiarowały.

16 Dawajcie a będzie wam dane; miarą dobrą, ubitą, utrzęsioną i wypełnioną ponad brzegi wsypią w zanadrza wasze.

17 Spróbuj. Ale nie po to, aby zobaczyć efekt, lecz dlatego, że kochasz Boga. Czy i ty przeżyłeś kiedyś podobne doświadczenie? Jeżeli nie, pamiętaj, że dar ofiarowany temu, kto prosi, powinien być ofiarowany bezinteresownie, bez liczenia na rewanż.

18 Jeżeli tylko chcemy, mamy skarby niewyczerpane: nasz wolny czas, serce, uśmiech, radę, naszą kulturę, pokój, nasze słowo, które może przekonać kogoś posiadającego, aby podzielił się z tym, który niczego nie ma... Powiesz: niczego nie posiadam. Nieprawda.

19 Rozejrzyj się: pamiętasz tego chorego w szpitalu, tę samotną wdowę, kolegę, który odszedł od ciebie przygnębiony, tego młodego człowieka bez pracy, ciągle smutnego, brata potrzebującego pomocy, swego przyjaciela w więzieniu, tego nieśmiałego ucznia? W nich czeka na ciebie Chrystus. Powiesz: ale nie wiem, komu mam dawać.

20 Przyjmij postawę chrześcijanina, którą przesiąknięta jest cała Ewangelia, a która jest zaprzeczeniem zamknięcia się i zbytniego zatroskania.

21 Odrzuć pewność opartą na dobrach ziemskich, a oprzyj się na Bogu. Tak sprawdzi się twoja wiara w Niego, która szybko zostanie potwierdzona darem, jaki do ciebie powróci.

22 Jasne, że Bóg nie postępuje w ten sposób, aby cię wzbogacić czy też wzbogacić nas. Czyni tak, aby wielu innych zobaczyło te małe cuda sprowokowane naszym dawaniem i czyniło podobnie.

23 Czyni to, abyśmy mając więcej, mogli więcej dawać, abyśmy - jako prawdziwi administratorzy dóbr należących do Boga - pozwalali im krążyć we wspólnocie, która nas otacza, aż będzie można o nas powiedzieć, jak mówiono o pierwszej wspólnocie jerozolimskiej: "nikt z nich nie cierpiał niedostatku".

24 Czy nie czujesz, że żyjąc w ten sposób przyczyniasz się do odnowy społecznej, której oczekuje świat?

25 "Dawajcie, a będzie wam dane". Z pewnością Jezus myślał przede wszystkim o nagrodzie, którą otrzymamy w niebie, ale wszystko to, co spotyka nas już tu na ziemi, jest zapowiedzią i gwarancją tej nagrody.

26 Tekst: Chiara Lubich, październik 1998 Grafika Anna Lollo we współpracy z ks. Placido DOmina (Sycylia, Włochy) * * * Ten komentarz do Słów życia jest tłumaczony na 96 języków i dialektów, dociera do kilku milionów ludzi na całym świecie za pośrednictwem druku, radia, telewizji i Internetu - więcej informacji na http://focolare.pl/ Plik PPS jest tłumaczony na wiele języków i dostępny na stronie www.santuariosancalogero.org Dawajcie a będzie wam dane; miarą dobrą, ubitą, utrzęsioną i wypełnioną ponad brzegi wsypią w zanadrza wasze.


Pobierz ppt "maj 2013 Słowo Życia Dawajcie a będzie wam dane; miarą dobrą, ubitą, utrzęsioną i wypełnioną ponad brzegi wsypią w zanadrza wasze. (Łk 6,38)"

Podobne prezentacje


Reklamy Google