Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Słowo Życia Lipiec 2012 «Kto ma, temu będzie dodane i w nadmiarze mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą nawet to, co ma.» (Mt 13,12)

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Słowo Życia Lipiec 2012 «Kto ma, temu będzie dodane i w nadmiarze mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą nawet to, co ma.» (Mt 13,12)"— Zapis prezentacji:

1

2 Słowo Życia Lipiec 2012

3 «Kto ma, temu będzie dodane i w nadmiarze mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą nawet to, co ma.» (Mt 13,12)

4 Tymi słowami Jezus odpowiada swoim uczniom, którzy Go pytali, dlaczego mówi w przypowieściach.

5 Wyjaśnia im, że nie wszystkim ludziom dane jest poznanie tajemnic Królestwa Bożego, lecz jedynie ludziom właściwie nastawionym, tym, którzy przyjmują Jego słowa i żyją według nich.

6 Wśród jego słuchaczy są bowiem tacy, którzy z własnej woli zamykają oczy i uszy, dlatego patrząc nie widzą, i słuchając, nie słyszą ani nie rozumieją.

7 Są to ci, którzy widzą i słyszą Jezusa, ale są przekonani, że znają już całą prawdę, nie wierzą Jego słowom ani czynom, które je potwierdzają. W końcu dochodzi do tego, że tracą nawet to trochę, które mają.

8 «Kto ma, temu będzie dodane i w nadmiarze mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą nawet to, co ma.» (Mt 13,12)

9 Jakie więc znaczenie posiada to zdanie Jezusa? On zachęca nas do otworzenia serca na Słowo, które nam głosi i z którego zażąda od nas rachunku na końcu życia.

10 Ewangelie ukazują nam, że głoszenie Słowa jest centrum wszystkich pragnień i czynów Jezusa.

11 Widzimy Go wędrującego z miasta do miasta, na drogach, polach, we wsiach, w domach, w synagogach, głoszącego orędzie zbawienia, zwracającego się do wszystkich, ale szczególnie do biednych, pokornych, usuniętych na margines.

12 Jezus porównuje swoje Słowo do światła, do soli, do drożdży, do sieci zarzuconej w morze, do ziarna rzuconego w ziemię. I odda życie, ażeby ogień zawarty w tym Słowie zapłonął.

13 «Kto ma, temu będzie dodane i w nadmiarze mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą nawet to, co ma.» (Mt 13,12)

14 Jezus oczekuje, że Słowo, które głosi, przemieni świat.

15 Dlatego nie zgadza się, by w obliczu tej nowiny pozostawać niezaangażowanym, letnim, obojętnym. Nie dopuszcza, aby tak wielki dar, raz otrzymany, miał pozostać bezużyteczny.

16 Aby to swoje żądanie uwydatnić, Jezus potwierdza tu jeszcze raz prawo leżące u podstaw całego życia duchowego: jeśli ktoś wypełnia Jego Słowo, On będzie go coraz głębiej wprowadzał w bogactwa i nieporównane radości swego Królestwa;

17 jeśli ktoś – przeciwnie – zaniedba to Słowo, Jezus mu je odbierze i powierzy innym, by przyniosło owoc.

18 «Kto ma, temu będzie dodane i w nadmiarze mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą nawet to, co ma.» (Mt 13,12)

19 To Słowo Życia ostrzega nas zatem przed poważnym błędem, jaki możemy popełnić: przed przyjmowaniem Ewangelii po to, by uczynić ją wyłącznie przedmiotem podziwu, studiów, dyskusji, a nie po to, by wprowadzić ją w życie.

20 Tymczasem Jezus oczekuje od nas przyjęcia Słowa i wcielenia go tak, by kształtowało wszystkie nasze czyny i by dzięki temu – przez świadectwo naszego życia – stało się światłem, solą, zaczynem, który stopniowo przemienia społeczeństwo.

21 Wybierzmy więc w tym miesiącu szczególnie jedno z wielu Słów Życia Ewangelii i wprowadźmy je w czyn. Do naszej radości dodamy jeszcze jedną radość.

22 «Kto ma, temu będzie dodane i w nadmiarze mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą nawet to, co ma.» (Mt 13,12) Słowo życia, życia, publikowane co miesiąc przez Ruch Focolari. Tekst: Chiara Lubich, 1996 Grafika: Anna Lollo we współpracy z ks. Placido DOmina (Sycylia - Włochy) Ten komentarz do Słów życia jest tłumaczony na 96 języków i dialektów, dociera do kilku milionów ludzi na całym świecie za pośrednictwem druku, radia, telewizji i Internetu - więcej informacji na http://focolare.pl Plik PPS jest tłumaczony na wiele języków i dostępny na stronie www.santuariosancalogero.org (skąd też można go pobrać)


Pobierz ppt "Słowo Życia Lipiec 2012 «Kto ma, temu będzie dodane i w nadmiarze mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą nawet to, co ma.» (Mt 13,12)"

Podobne prezentacje


Reklamy Google