Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Słowo Życia Październik 2012.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Słowo Życia Październik 2012."— Zapis prezentacji:

1 Słowo Życia Październik 2012

2 “Na Twoje słowo zarzucę sieci” (Łk 5,5).

3 Jezus skończywszy nauczanie, siedząc w łodzi Szymona powiedział do niego i jego towarzyszy, aby zarzucili sieci w morze. Szymon odpowiedział, że przez całą noc trudzili się na próżno, potem jednak dodał: “Lecz na Twoje słowo zarzucę sieci”.

4 I zarzucili je. Były tak bardzo wypełnione, że zaczynały się rwać
I zarzucili je. Były tak bardzo wypełnione, że zaczynały się rwać. Wtedy z pomocą przyszli inni współtowarzysze i oni też napełnili łodzie tak, że prawie się zanurzały.

5 Szymon, zdumiony tym tak samo jak Jakub i Jan, przypadł Jezusowi do nóg, prosząc Go, aby od niego odszedł, bo jest człowiekiem grzesznym.

6 Lecz Jezus powiedział, żeby się nie bał, bo odtąd będzie łowił ludzi
Lecz Jezus powiedział, żeby się nie bał, bo odtąd będzie łowił ludzi. I od tej chwili Szymon, Jakub i Jan zostali Jego uczniami.

7 To opowiadanie o cudownym połowie ryb jest symbolem przyszłej misji Apostołów. Postawa Piotra jest wzorem nie tylko dla innych apostołów i tych, którzy będą ich następcami, lecz dla każdego chrześcijanina.

8 “Na Twoje słowo zarzucę sieci” (Łk 5,5).

9 Po bezskutecznym nocnym połowie Piotr, który był doświadczonym rybakiem, mógł wyśmiać lub odrzucić prośbę Jezusa o zarzucenia sieci w dzień, w porze najmniej odpowiedniej. Tymczasem zaufał Jezusowi, rezygnując ze swego przekonania.

10 Każdy chrześcijanin, właśnie dlatego że jest wierzącym, jest powołany, by doświadczyć podobnej sytuacji. Jego wiara w różny sposób poddawana jest bowiem próbom.

11 Naśladować Chrystusa – to znaczy być zdecydowanym, zaangażowanym i wytrwałym, podczas gdy w świecie, w którym żyjemy, wszystko zdaje się zachęcać do wygodnego życia, do przeciętności i bierności. Naśladowanie Chrystusa wydaje się więc rzeczą niemożliwą do zrealizowania, zbyt wielką i z góry przegraną.

12 Trzeba więc siły, aby iść dalej, przeciwstawiając się wpływom otoczenia, środków masowego przekazu, a czasem nawet przyjaciół. Jest to ciężka próba, z którą trzeba się zmagać dzień po dniu, godzina po godzinie.

13 Kiedy jednak stawiamy jej czoła, podejmujemy ją, pozwoli nam stać się dojrzałymi chrześcijanami i sami doświadczymy, że te niezwykłe słowa Jezusa są prawdziwe, że Jego obietnice urzeczywistniają się. Nasze życie stanie się wtedy Bożą przygodą, stokroć bardziej fascynującą, niż moglibyśmy to sobie wyobrazić, która pozwoli nam zaświadczyć, że Bóg obsypuje wszelkimi dobrami tego, kto idzie za Nim – daje stokroć już w tym życiu, a ponadto życie wieczne, gdy tymczasem życie w świecie jest często nieciekawe, płytkie i jałowe. Cudowny połów ryb powtarza się.

14 “Na Twoje słowo zarzucę sieci” (Łk 5,5).

15 Jak więc wprowadzać te Słowa w życie?

16 Dokonując tego samego wyboru, co Piotr: „Na Twoje słowo. ”
Dokonując tego samego wyboru, co Piotr: „Na Twoje słowo...”. Zaufać Jego słowom, nie poddawać w wątpliwość tego, o co Jezus prosi. Przeciwnie: całe nasze zachowanie, działanie, życie oprzeć na Jego słowie.

17 Ukształtujemy wtedy nasze życie na tym, co najsolidniejsze i najpewniejsze, a jednocześnie – zdumieni – zobaczymy, że właśnie tam, gdzie ludzkie środki nie wystarczają, interweniuje Bóg i tam, gdzie po ludzku jest to niemożliwe, rodzi się życie.

18 “Na Twoje słowo zarzucę sieci” (Łk 5,5).
“Słowo życia”, publikowane co miesiąc przez Ruch Focolari. Tekst: Chiara Lubich, 1983 Grafika Anna Lollo we współpracy z ks. Placido D’Omina (Sycylia - Włochy) Ten komentarz do Słów życia jest tłumaczony na 96 języków i dialektów, dociera do kilku milionów ludzi na całym świecie za pośrednictwem druku, radia, telewizji i Internetu - więcej informacji na Plik PPS jest tłumaczony na wiele języków i dostępny na stronie (skąd też można go pobrać)


Pobierz ppt "Słowo Życia Październik 2012."

Podobne prezentacje


Reklamy Google