Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Słowo Życia Październik 2009.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Słowo Życia Październik 2009."— Zapis prezentacji:

1 Słowo Życia Październik 2009

2 “ Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie” (Łk 21,19)

3 “Wytrwałość” Słowo to pochodzi z języka greckiego, jest jednak bogatsze w treść, bo znaczy też: cierpliwość, stałość, wytrzymałość, ufność.

4 Wytrwałość jest nam koniecznie potrzebna, kiedy cierpimy, kiedy jesteśmy kuszeni, zniechęceni, kiedy nas zwodzi świat, kiedy jesteśmy prześladowani.

5 Myślę, że i ciebie dotknęła któraś z tych sytuacji, że przekonałeś się, iż bez wytrwałości byś przegrał Może nawet teraz znajdujesz się w jakiejś trudnej sytuacji.

6 Inaczej nie zasługujesz na miano chrześcijanina.
Co należy uczynić? Podnieś się, i ... wytrwaj. Inaczej nie zasługujesz na miano chrześcijanina.

7 Wiesz o tym, że kto chce naśladować Chrystusa, powinien każdego dnia brać swój krzyż, powinien – przynajmniej wolą – ukochać cierpienie. Powołanie chrześcijanina – to powołanie do wytrwałości.

8 I nie lęka się stawiać jej na równi z cudami.
Św. Paweł Apostoł ukazuje wspólnocie swoją wytrwałość jako znak, po którym można rozpoznać prawdziwego chrześcijanina. I nie lęka się stawiać jej na równi z cudami.

9 Tylko wtedy, gdy kochamy krzyż i jesteśmy wytrwali, potrafimy iść za Chrystusem, który jest w Niebie, a w konsekwencji – zbawić się.

10 “ Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie”

11 Można wyróżnić dwie grupy ludzi: tych, którzy wprawdzie czują się powołani do tego, by być prawdziwymi chrześcijanami, lecz to zaproszenie pada w ich duszach, niczym ziarno, na skalisty grunt. Wielki entuzjazm, słomiany zapał, i… nic nie pozostaje.

12 Druga grupa, to ci, którzy przyjmują to zaproszenie tak, jak ziemia żyzna przyjmuje ziarno. I życie chrześcijańskie kiełkuje, rośnie, przezwycięża trudności, przetrwa nawałnice. Ci należą do wytrwałych a …“przez swoją wytrwałość ocalicie wasze dusze”.

13 Oczywiście, jeśli chcesz wytrwać, nie wystarczy oprzeć się tylko na swoich siłach. Potrzebna ci pomoc Boga. Św. Paweł nazywa Go “Bogiem, który daje cierpliwość”. Jego proś o cierpliwość i On ci ją da.

14 Jeśli jesteś chrześcijaninem, nie możesz poprzestać na tym, że jesteś ochrzczony i sporadycznie spełniasz praktyki religijne czy dzieła miłosierdzia. Trzeba, byś wzrastał jako chrześcijanin. A na płaszczyźnie duchowej nie ma wzrostu bez prób, cierpień, bez pokonywania przeszkód.

15 Naprawdę wytrwałym umie być tylko ten, kto kocha
Naprawdę wytrwałym umie być tylko ten, kto kocha. Miłość nie dostrzega przeszkód, trudności, nie liczy się z koniecznością poświęceń. A wytrwałość jest miłością, która przeszła przez próby. Maryja jest wzorem wytrwałości.

16 Proś Boga, aby zapalił w twym sercu miłość do Niego, a wytrwałość będzie jej konsekwencją we wszystkich trudnościach życia i dzięki niej ocalisz swoje życie.

17 “ Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie”

18 Chciejmy wielkich rzeczy.
Pozostał jeszcze jeden ważny szczegół: wytrwałość jest zaraźliwa. Człowiek wytrwały dodaje innym odwagi, aby wytrwali do końca. Chciejmy wielkich rzeczy.

19 Mamy tylko jedno – i to krótkie – życie
Mamy tylko jedno – i to krótkie – życie. Trzeba zacisnąć zęby i dzień po dniu stawiać czoła każdej nadchodzącej trudności, aby iść za Chrystusem... - wówczas ocalimy swoje życie.

20 “ Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie”
“Parola di Vita”, pubblicazione mensile del Movimento dei Focolari. Testo di Chiara Lubich, Giugno 1979 Grafica di Anna Lollo in collaborazione con don Placido D’Omina (Sicilia - Italia)


Pobierz ppt "Słowo Życia Październik 2009."

Podobne prezentacje


Reklamy Google