Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Herby w gminach. Dąb jest również motywem często wykorzystywanym w herbach, a także w symbolice wojskowej, szczególnie germańskiej, do której chętnie nawiązywały.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Herby w gminach. Dąb jest również motywem często wykorzystywanym w herbach, a także w symbolice wojskowej, szczególnie germańskiej, do której chętnie nawiązywały."— Zapis prezentacji:

1 Herby w gminach. Dąb jest również motywem często wykorzystywanym w herbach, a także w symbolice wojskowej, szczególnie germańskiej, do której chętnie nawiązywały armie niemieckie. Podano tu kilka przykładowych herbów gmin.

2 Herb gminy Malanów Projekt herbu, przygotowany według sugestii samorządowców przez heraldyków z Warszawy, przyjęty został podczas sesji rady gminy 30 grudnia 1999 roku. Propozycja wykonania herbu i flagi dla gminy padła jeszcze wiosną 1999 roku. Zamysłem projektu było umieszczenie w herbie elementów nieodłącznie kojarzących się z gminą Malanów. W centralnej jego części znajduje się dąb Bartek rosnący w Kotwasicach. Oprócz dębu w herbie widnieją jeszcze dzwon z wieży kościelnej oraz krzyż biskupi. Wszystkie trzy elementy są koloru złotego. Znajdują się one na zielonym tle, co symbolizuje rolniczy charakter miejscowości.

3 Gmina Słopnice Gmina Słopnice to gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie limanowskim. W latach gmina położona była w województwie nowosądeckim. Siedziba gminy to Słopnice. Według danych z 30 czerwca 20042, gminę zamieszkiwało 5848 osób.

4 Gmina Osielsko Gmina Osielsko – gmina wiejska w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie bydgoskim. W latach gmina położona była w województwie bydgoskim. Siedziba gminy to Osielsko. Według danych z 31 lipca 2008 r., gminę zamieszkiwało 9851 osób[1]. Wójtem jest Wojciech Sypniewski od 14 maja 2007 prezes stowarzyszenia BTŻ Polonia Bydgoszcz[2].

5 Gmina Dębowiec Gmina Dębowiec to gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie cieszyńskim. W latach gmina położona była w województwie bielskim. Siedziba gminy to Dębowiec. Według danych z 30 czerwca 20042, gminę zamieszkiwało 5498 osób.

6 Gmina Dąbrowa Chełmińska
Gmina Dąbrowa Chełmińska to gmina wiejska w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie bydgoskim. W latach gmina położona była w województwie bydgoskim. Siedziba gminy to Dąbrowa Chełmińska. Według danych z 30 czerwca 20042, gminę zamieszkiwało 7058 osób.

7 Siedziba władz gminy to Dąbie.
Gmina Dąbie Gmina Dąbie to gmina wiejska w województwie lubuskim, w powiecie krośnieńskim. W latach gmina położona była w województwie zielonogórskim. Siedziba władz gminy to Dąbie. Według danych z 30 czerwca 20042, gminę zamieszkiwało 5056 osób.

8 Gmina Bodzechów Gmina Bodzechów to gmina wiejska w województwie świętokrzyskim, w powiecie ostrowieckim. W latach gmina położona była w województwie kieleckim. Siedziba gminy to Ostrowiec Świętokrzyski. Według danych z 30 czerwca 20042, gminę zamieszkiwało 13 430 osób. W wyborach parlamentarnych w 2007 w gminie Bodzechów padł rekord poparcia dla Partii Kobiet. Za tą partią opowiedziało się 2,74% głosujących w gminie. [1]

9 W mieście znajduje się stacja kolejowa Eberswalde Hauptbahnhof
Eberswalde (do Eberswalde-Finow) - miasto we wschodniej części Niemiec, w kraju związkowym Brandenburgia, nad kanałami Odra-Hawela oraz Finow. Powstało z połączenia miast Eberswalde i Finow mieszkańców (2007). W mieście znajduje się stacja kolejowa Eberswalde Hauptbahnhof


Pobierz ppt "Herby w gminach. Dąb jest również motywem często wykorzystywanym w herbach, a także w symbolice wojskowej, szczególnie germańskiej, do której chętnie nawiązywały."

Podobne prezentacje


Reklamy Google