Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkolne pracownie komputerowe otwarte dla społeczności lokalnej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkolne pracownie komputerowe otwarte dla społeczności lokalnej."— Zapis prezentacji:

1 Szkolne pracownie komputerowe otwarte dla społeczności lokalnej

2 Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Jana Heweliusza w Żukowie Wyposażenie szkolnych pracowni komputerowych Serwer 10 stanowisk roboczych Drukarka laserowa Skaner Zestaw multimedialny wykorzystywany przez innych nauczycieli w czasie klasowych prezentacji, akademii, szkoleń, warsztatów Słuchawki i mikrofony dla uczniów

3 Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Jana Heweliusza w Żukowie Szkolne pracownie komputerowe Microsoft Windows XP Professional Microsoft Office 2007 OpenOffice Eli 2.0 Logomocja Photomajster, Prezi

4 Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Jana Heweliusza w Żukowie Pierwsze szkolenie dla rodziców zostało przeprowadzone jesienią 2005 roku. Wzięło w nim udział 20 osób. Potem w kolejnych latach były organizowane kolejne kursy komputerowe dla Rodziców i pozostałych mieszkańców Gminy Żukowo. Szkolenia są często prowadzone w ramach projektów unijnych i kończą się egzaminem ECDL Start. Szkolenia dla Rodziców i pozostałych mieszkańców Gminy Żukowo

5 ECDL – Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych Nasza szkoła jest miejscem, gdzie wszystkie zainteresowane osoby mogą przystąpić do zdawania poszczególnych modułów z ECDLa. Raz w tygodniu, w środę w godzinach od 17.00 do 19.00 nasi absolwenci, nasi nauczyciele, rodzice naszych uczniów oraz pozostali mieszkańcy naszej gminy i nie tylko, mogą przygotować się do wybranego modułu, poćwiczyć oraz zdać egzamin. Z roku na rok zainteresowanie ECDLem się zwiększa.

6 W naszej szkole są dwa laboratoria ECDL, które podlegają pod Centrum w Sopocie. Wśród naszych nauczycieli mamy egzaminatora ECDL Core, ECDL Advanced, e-Citizen, e- Nauczyciel.

7 Na rok szkolny 2005/2006, potem na lata 2006/2007, 2007/2008 a następnie w 2008 roku na kolejne dwa lata otrzymaliśmy ZNAK JAKOŚCI INTERKL@SA co dało nam możliwość stosowania opłat zniżkowych dla wszystkich osób zdających egzaminy ECDL w naszej szkole.

8 W naszej szkole zostało zorganizowane szkolenie dla nauczycieli z Gminy Żukowo pt. "Jak korzystać z tablicy interaktywnej?". Szkolenie poprowadziła pani Justyna Juńska-Nacel, a wzięło w nim udział siedmiu nauczycieli. Mieli oni możliwość zapoznania się ze skutecznymi i ciekawymi sposobami wykorzystania tablicy interaktywnej na zajęciach z różnych przedmiotów.

9 Nasze pracownie są dostępne dla uczniów nie tylko w czasie lekcji. Uczniowie korzystają z komputerów i Internetu na kółku informatycznym oraz w ramach innych zajęć pozalekcyjnych, np. z języka angielskiego, geografii czy matematyki. Z pracowni mogą korzystać również uczniowie nie należący do kół zainteresowań. Od poniedziałku do czwartku po zakończeniu lekcji przez 1-2 godziny pracownie są do dyspozycji uczniów. Mogą oni w tym czasie skorzystać z Internetu, wydrukować materiały potrzebne na dowolny przedmiot.

10 Szkolenia dla uczestników Cyfrowej Szkoły

11 Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Jana Heweliusza w Żukowie Warsztaty eTwinning dla Grona Pedagogicznego

12 Mając Laboratorium Komercyjne ECDL w ubiegłym roku szkolnym w naszej szkole do egzaminu ECDL Start przystąpiło 20 uczniów z naszej szkoły oraz 30 uczniów z innych szkół gimnazjalnych z naszej gminy.


Pobierz ppt "Szkolne pracownie komputerowe otwarte dla społeczności lokalnej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google