Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WAGNER SAILING RALLY 2012 Beef Island, Trellis Bay Styczeń 2012

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WAGNER SAILING RALLY 2012 Beef Island, Trellis Bay Styczeń 2012"— Zapis prezentacji:

1 WAGNER SAILING RALLY 2012 Beef Island, Trellis Bay 21-22 Styczeń 2012
ROK WAGNERA 2012 MEMORIAŁ WŁADYSŁAWA WAGNERA na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych (Karaiby) WAGNER SAILING RALLY Beef Island, Trellis Bay Styczeń 2012 Teczka organizatorów ROKU WAGNERA 2012 Dokumenty i fotografie Do 6 stycznia 2012

2 Kto to jest Władysław Wagner?
Urodził się w roku 1912 w Polsce, która odzyskała niepodległość i dostęp do morza w 1918 r. Jako młody harcerz zafascynował się nowo otwartymi możliwościami własnych dalekich rejsów i morskich przygód. Rozpoczął swoją podróż dookoła świata pod żaglami w 1932 ze świeżo wybudowanego portowego miasta Gdynia. Młody żeglarz kontynuował swój rejs z godnym podziwu uporem na pokładach trzech kolejnych jachtów nazwanych ZJAWA, ZJAWA II i ZJAWA III. W różnych etapach podróży towarzyszyli mu zmieniający się członkowie załogi. Jego rejs cieszył się dużą popularnością w kraju i za granicą. Po drodze spotykał się ze sławnym francuskim żeglarzem - Alain Gerbault. W roku 1939 zamknął swój wokółziemski krąg ale wybuch II Wojny Światowej uniemożliwił mu powrót do Polski. Zatrzymany w Wielkiej Brytanii spędził lata wojny w Polskiej Marynarce Handlowej podporządkowanej do British Admiralty. Geopolityczne rezultaty wojny przeszkodziły mu już na zawsze w powrocie do Ojczyzny i pozostał do końca życia emigrantem mieszkającym w Ameryce. Jako emigrant, pomimo jego nie dających się zaprzeczyć zasług, nie był szanowany ani wspominany przez polskie oficjalne władze tamtego okresu. Niestety ponowne odzyskanie niepodległości przez Polskę w roku 1990 nastąpiło trochę zbyt późno w jego życiu. Ze swoja brytyjską żona miał dwoje dzieci. Suzannę i Michael’a. Mieszkał przez długi okres czasu przy Trellis Bay na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych a następnie w San Juan, Puerto Rico, gdzie założył stocznię „Wagner Shipyard” dla wszelkiego rodzaju morskich jednostek. Opisał swoje żeglarskie dokonania w książkach “By the Sun and Stars”- 1988, “Pokusa horyzontu” i “Podług słońca i gwiazd” Zmarł w roku w Winter Park na Florydzie.

3 Kto proponuje postawienie memoriału?
Pomysł powstał wśród polskich żeglarzy zamieszkałych poza Polską, którzy mieli jeszcze okazję spotykać Wagnera osobiście. Obecnie propozycja jest już wspólna i ma poparcie społeczności polskich żeglarzy w kraju i za granicą - niezależnie od miejsca ich zamieszkania. Jako konsekwencja i rozwinięcie idei podobne rocznicowe uroczystości są planowane w Gdyni. Wszystko to jest oddolną inicjatywą zwykłych żeglarzy, którzy ogłosili rok 2012 ROKIEM WAGNERA ponieważ uważają, że to już NAJWYŻSZY CZAS aby zapewnić mu zasłużone i należne miejsce w polskiej zbiorowej świadomosci i w historii żeglarstwa. Osoby, które są zaangażowane w przygotowania: Jerzy Knabe London; Andrzej W.Piotrowski Chicago; Kris Kaminski Chicago; Zbigniew Turkiewicz Toronto. Powyższa lista nie jest zamknięta ani wyczerpująca. Na pewnych etapach przygotowań będą oni odwiedzali BVI celem konsultacji i przygotowań do realizacji projektu. Jak wspomniano ROK WAGNERA w 2012 ma specjalne znaczenie. Będzie to setna rocznica jego urodzin (17-go września 1912), osiemdziesiąta rocznica jego wyruszenia w historyczny rejs (8-go lipca 1932) i dwudziesta rocznica jego śmierci (15-go września 1992).

4 YACHT KLUB POLSKI LONDYN YACHT CLUB of POLAND LONDON
17 Hillside Road, N15 6LU, London, UK Propozycja postawienia monumentu WŁADYSŁAWA WAGNERA na Beef Island, BVI Społeczność polskich żeglarzy, reprezentowana przez Komitet Organizacyjny przy Yacht Klubie Polski Londyn, proponuje postawienie pomnika lub memoriału dla Władysława WAGNERA, znanego na świecie jako WLADEK, na Beef Island, BVI, gdzie spędził on 10 lat swojego pionierskiego życia pozostawiając pierwszy pas startowy lotniska, kamienne budowle, uznanie i wdzięczną pamięć miejscowych mieszkańców. Przez żeglarzy będzie on zawsze pamiętany jako pierwszy Polak, który w latach opłynął świat pod żaglami. Po II Wojnie Światowej, z powodu niestabilności politycznej, zdecydował nie wracać do Ojczyzny i całą resztę swego życia spędził jako emigrant. Polscy żeglarze, którzy często odwiedzają ten akwen, chcą połączyć, podkreślić i upamiętnić te aspekty jego życia z okazji roku 2012, kiedy to przypadają jego Trzy Wielkie Rocznice. (Podobny wstęp przedstawiony był w języku angielskim, w lutym 2011 reprezentantowi Brytyjskich Wysp Dziewiczych w Londynie)

5 Cele konsultacji w przedstawicielstwie BVI w Londynie dnia 17 lutego 2011
Organizatorzy uważali, że nawiązanie dobrych stosunków z miejscowymi władzami na BVI było niezbędne i istotne dla zapewnienia sukcesu planowanego przedsięwzięcia. - Poinformowaliśmy władze o naszej propozycji. - Poprosiliśmy od poradę, pomoc i ukierunkowanie w jaki sposób uzyskać generalną akceptację naszego planu, uzgodnić terminy, przedyskutować i ustalić lokalizację monumentu oraz poprosić i uzyskać formalną współpracę z władzami lokalnymi we wszystkich sprawach, które mogą wyniknąć podczas realizacji programu. - Jako temat ostatni ale nie najmniej ważny, poruszyliśmy sprawy ‘public relations’, przewidywany wpływ na miejscową turystykę, współpracę ze społecznością lokalną oraz mediami w duchu wspólnego udziału w celebracji i upamiętnieniu Władysława Wagnera.

6 Odpowiedź Biura BVI .... Chciałbym poinformować, że macie pełne i zdecydowane poparcie ze strony Brytyjskich Wysp Dziewiczych (UK) i jest mi niezmiernie miło, że ostatecznie udało się ustalić datę spotkania w zatoce Trellis wyspy Beef na weekend w dniach stycznia Jestem pewien, że będzie to spektakularny weekend z okazji zainstalowania i odsłonięcia tablicy pamięci Pana Wagnera. Poinformowałem Biuro Turystyki BVI o Waszej prośbie o ich udział i poparcie i otrzymałem od nich entuzjastyczną zgodę. W międzyczasie skontaktuje się z Wami reprezentant Biura Turystyki BVI. Możecie również sami skontaktować się z Dyrektorem, Panią Hadassah Ward, pod telefonem nr lub em Z poważaniem Kedrick Malone Dyrektor / Przedstawiciel Brytyjskich Wysp Dziewiczych (UK) w UK. ......

7 Geneza ROKU WAGNERA Wkrótce po wojnie, ożeniony z brytyjską poddaną, Wagner osiedlił się na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych (BVI). Spędził tam pionierskie lata swego życia, ale umarł mieszkając na Florydzie. Jeszcze za czasów PRL-u, kiedy to Wagner, jako polityczny emigrant, nie zasługiwał na oficjalne uznanie, bywały okazje aby dać mu znać, że mimo wszystko są w Polsce żeglarze, którzy o nim pamiętają. Jednym z nich był w latach 1970-tych kpt. ż.w. handlowej i kapitan jachtowy Andrzej Drapella, który gościł Wagnera na dowodzonym przez siebie r/v ‘Mazurka’ - dzięki informacjom otrzymanym od Zdzisława Pieńkawy. Młodszy od Wagnera morski obieżyświat Ludomir Mączka, podczas swoich żeglarskich wędrówek, też odwiedzał Wagnera.

8 WORLD POLONIA SAILING JAMBOREE
Geneza ROKU WAGNERA c.d WORLD POLONIA SAILING JAMBOREE 1991 Gdynia - Szczecin Później był pomysł i zamiar udziału Kapitana Wagnera w pierwszym zlocie żeglarzy emigrantów organizowanym w Polsce w roku 1991 przez Andrzeja W. Piotrowskiego i Jerzego Knabe. Udział jachtu ZJAWA III z Kpt. Władkiem Wagnerem za sterem byłby symbolicznym zakończeniem rejsu Wielkiego Żeglarza. Pomimo wielu starań, ze względu na chorobę Kapitana i niemożność odszukania ZJAWY III niestety do tego nie doszło.

9 Geneza ROKU WAGNERA c.d Kapitan Andrzej Piotrowski z Chicago w tych samych latach 1990-tych, odwiedzał go na Florydzie. Kilka tygodni przed śmiercią zdążył przekazać Wagnerowi od Polskiego Związku Żeglarskiego dzwon okrętowy (patrz zdjęcie z r.1992) z napisem „Pierwszemu Polakowi na wielkim kręgu – żeglarze polscy”. Miała z nim bezpośrednie kontakty również Anna Rybczyńska, która dzięki temu mogła napisać o nim swoje książki. W ostatnich latach coraz częściej słychać było o nim w internecie, gdzie szczególnie frapująco pisał o nim Zbigniew Turkiewicz z Toronto.

10 www.hermandaddelacosta.pl i www.projektwagner2012.glt.pl
Z początkiem nowego tysiąclecia Prezydent Karaibskiej Republiki Żeglarskiej Andrzej Piotrowski, znowu rzucił na forum Bractwa Wybrzeża pomysł upamiętnienia w tym właśnie miejscu, na Karaibach, pierwszego Polaka, który opłynął świat pod żaglami,. Zbliżający się rok 2012, z przypadającymi w nim trzema ważnymi rocznicami, oraz liczne zgromadzenie przychylnych dla pomysłu żeglarzy - na jubileuszu 20-lecia polskiego klubu żeglarskiego w Nowym Jorku - dały ostateczny impuls do rozpoczęcia konkretnych przygotowań. W internecie zostało szeroko ogłoszone zaproszenie do współpracy. W grudniu 2010 powstał komitet organizacyjny w postaci grupy znajdującej się pod adresem: Swój akces do niej zgłosiły chętne do działania osoby i organizacje. Są to: Bractwo Wybrzeża, Polska Fundacja Morska, kluby żeglarskie zrzeszone w Polish Yachting Association of North America (PYANA), Republika Karaibska i Yacht Klub Polski. Pod koniec roku 2011 dołączyli do nich polscy radioamatorzy oraz nowy armator brygu sts Fryderyk Chopin – firma 3Oceans. Ich wspólnym a rozszerzonym celem stało się doprowadzenie do podkreślenia rocznic ROKU WAGNERA nie tylko na Karaibach ale również w Polsce, a szczególnie w Gdyni, skąd rozpoczął się jego historyczny rejs. Informacje o postępie przygotowań podawane są na stronie polskiego Bractwa Wybrzeża: i a dalej rozpowszechniane przez naszych patronów medialnych.

11 Władysław Wagner W.Wagner (lat 19) w 1931 r. ZJAWA III, II i I
Podczas rejsu z australijskimi członkami załogi: Dave Walsh & Bernard Plowright ZJAWA III, II i I

12 1. Poczas rejsu dookoła świata 2/3. Z żoną Mabel i dziećmi 4
1. Poczas rejsu dookoła świata /3. Z żoną Mabel i dziećmi 4. Urna z prochami Wagnera

13

14 Tekst tablicy umieszczanejna Bellamy Cay
Książki Wagnera i o Wagnerze

15 Lokalizacja tablicy – na Bellamy Cay w zatoce Trellis wyspy Beef

16 Zapraszamy na uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej
Spotkanie polskich żeglarzy w tym celu pod nazwą WAGNER SAILING RALLY odbędzie się w dniach stycznia na Karaibach, Brytyjskie Wyspy Dziewicze (BVI), Beef Island, Trellis Bay, Bellamy Cay. Współrzędne dla żeglarzy: N 18˚26,79’ W 064˚31,91’ Swój udział zapowiedziały liczne załogi z kraju i zagranicy. Wysoką rangę temu wydarzeniu nada udział żaglowca FRYDERYK CHOPIN. Zgłoszenia udziału nie są obowiązkowe ponieważ organizacja rejsów zależy wyłącznie do ich uczestników. Ale zapowiedzi przybycia są mile widziane. Mogą ułatwić kompletowanie lub wymianę załóg oraz umożliwić udział żeglarzom nie mającym swojego pokładu. Powstała specjalna strona internetowa by to ułatwiać: Pomyślnych wiatrów w drodze do Trellis Bay !

17

18 Trellis Bay z lotu ptaka

19 Robocze wizyty na BVI i koszty przygotowań organizacyjnych Roku Wagnera
Wizyty na Beef Is. przed naszą uroczystością karaibską były koniecznym choć kosztownym elementem przygotowań organizacyjnych. Dokonane zostały uzgodnienia lokalizacji, plany przygotowania terenu, nawiązano współpracę ze społecznością lokalną, wspólnie powstał program całej uroczystości na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Organizatorzy pracują społecznie ale nie dało się uniknąć niezbędnych wydatków zewnętrznych. Stąd powstaje oczywista potrzeba pozyskania funduszy od sponsorów firmowych lub indywidualnych. Jeżeli po odbyciu Wagner Sailing Rally 2012 na Karaibach pozostaną nadwyżki finansowe organizatorzy zamierzają przeznaczyć je na działania wspomagające przeprowadzenie podobnych uroczystości Wagnerowskich w Gdyni (w lipcu 2012).

20 Istnieje możliwość przekazywania swojej kontrybucji na rzecz organizacji WSR I ROKU WAGNERA Lista ofiarodawców znajdzie się w okolicznościowym wydawnictwie. Każdy otrzyma końcowe rozliczenie wpływów i wydatków. Już dziękujemy za pomoc! Konto specjalne PYANA w USA: Wpłaty z USA: Wpłaty spoza granic USA: Routing number: SWIFT CODE: CHASUS33 Acc. number: Acc. number: Czeki płatne dla: Polish Yachting Association of North America proszę wysyłać na adres: Michał Laster Plover Pl., Pittsburg, CA 94565

21 Wpłaty poprzez YKP Londyn są przyjmowane na konta Komandora:
Jerzy KNABE, 17 Hillside Road, LONDON, N15 6LU, UK w CITIBANK International plc London, UK. Wpłaty proszę koniecznie oznaczać identyfikacją wpłacającego i hasłem Wagner 2012 Wpłaty w funtach szterlingach na konto: Wpłaty w euro na konto Wpłaty w dolarach USA na konto Przekazując wpłaty wewnątrz UK należy podać Sort Code: oraz numer konta (pomijając początkowe dwa zera) Przekazując wpłaty spoza granic UK należy podać kod BIC/SWIFT: CITIGB2L - ten sam dla każdego z powyższych rachunków oraz indywidualnie dla: Sterling Current Account kod IBAN: GB69CITI Euro Savings Account kod IBAN: GB47CITI US Dollar Savings Account kod IBAN: GB03CITI a dla US$ dodatkowo Routing number: Czeki w funtach szterlingach, mogą być płatne dla: Yacht Club of Poland London Czeki w innych walutach powinny być płatne dla: Jerzy Knabe Proszę wysyłać je do: YKP Londyn, 17 Hillside Road, London N15 6LU, UK.

22 Sprawozdanie z wizyty na BVI w lipcu 2011
W dniach lipca 2011 przebywali na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych przedstawiciele organizatorów: Andrzej W. Piotrowski – prezydent Karaibskiej Republiki Żeglarskiej i Krzysztof Kamiński – komandor Polish Yachting Association of North America. W trakcie wizyty uzgodnili z managerem The Last Resort (Ben Banford - zięć właściciela Tony Snell’a) lokalizację postumentu z tablicą poświęconą W. Wagnerowi. Spotkali się również kilkakrotnie z właścicielem Cyber Cafe (Jeremy Wright) nawiązując współpracę w zakresie imprez na brzegu Trellis Bay podczas zlotu WSR Mr. Jeremy Wright wziął na siebie koordynację tych działań z innymi biznesami. Z właścicielami guest house The Loose Mongoose (Chris i Mary Ann Syms) uzgodniono sprawy noclegowe dla ewentualnych VIP-ów.

23 Nawiązano kontakt (i przeprowadzono wywiad) z Mr
Nawiązano kontakt (i przeprowadzono wywiad) z Mr. Obel Penn, jego synem Ephraimem i wnuczką Shamorą. Mr. Obel Penn był prawą ręką W. Wagnera podczas jego pobytu w Trellis Bay. Również nawiązano kontakt z Carol Vanterpool, miejscową artystką i bardzo wpływową osobą na wyspach – właścicielką lokalu Cyber Cafe na lotnisku Beef Island Airport. Organizatory WSR 2012 odwiedzili BVI Tourist Board w stolicy wysp Road Town przedstawiając projekt WSR 2012 pani Jenifer David i uzyskując jej poparcie. Pani J. David obiecała pismo popierające z BVI Tourist Board i pomoc w uzyskaniu podobnego z biura Premiera BVI. W tym samym dniu odwiedzono redakcję The BVI Beacon w stolicy. Pan Freeman Rogers, wydawca i redaktor naczelny pisma, po zapoznaniu się z naszym projektem obiecał daleko idącą pomoc medialną. Wizyta skutkowała również uzyskaniem podczas w/w wizyt kolejnymi kontaktami, które zamierzamy kontynuować. Między innymi nawiązano kontakt ze znanym Aragorn’s Studio. Oceniając wizytę z perspektywy czasu trzeba przyznać, że zakończyła się dużym sukcesem K.K. & A.P.

24 Mamy dwa logo naszego spotkania
Wybraliśmy dwie z różnych otrzymanych propozycji jako logo naszego BVI WAGNER SAILING RALLY 2012:

25 Odwiedziny u Mabel Wagner
Poszukiwanie faktów o okolicznościach życia Wagnerów na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych skierowało nas we wrześniu 2011 do żony Wagnera mieszkającej na Florydzie. Dostarczyła nam ona wielu interesujących informacji – tak wiele, że jest ich dosyć na dużo obszerniejszą publikację.. Mabel przypomniała jak wielkie znaczenie miał dla nich jacht RUBICON. Nie tylko przypłynęli na nim z Wielkiej Brytanii wkrótce po zakończeniu wojny ale jednostka ta służyła im wiernie jako środek transportu w ich pionierskich przedsięwzięciach a miedzy nimi pierwszym czarterom dla turystów przybywających na BVI. Inna ważna informacja to, że ich dom rodzinny nie stanął na wysepce Bellamy Cay ale na brzegu zatoki Trellis Bay, w tym miejscu gdzie teraz jest przedłużony pas startowy lokalnego lotniska. Wladek był zresztą ściśle związany z budową tego lotniska od samego początku. Ich dom nazywał się ‘Tamarind House’. Teraz już nie istnieje ale Mabel trzyma jego model na parapecie swojego okna. W inym miejscu prezentacji mamy zdjęcie całej rodziny Wagnerów przed tym domem. Budynek, który postawili na Bellamy Cay nazywał się ‘Trellis Bay Club House’. Ważnym rezultatem tej naszej wizyty jest, że udało się w porę poprawić tekst na tablicy pamiątkowej tak aby odpowiadała historycznym faktom K.K. & A.P.

26 Opowieść z Bellamy Cay (według http://66. 114. 45
Wysepka Bellamy Cay jest znana z „The Last Resort”, restauracji wsławionej przez muzyka i komika Tony Snell’a oraz przez ‘Chocolate’, brunatnego osła popijającego rum i wino. Budynki na wysepce były pierwotnie postawione w latach 1950-tych przez polskiego żeglarza dookoła świata z ery lat 1930-tych nazwiskiem Wladek Wagner. Na początku wysepka była właściwie pionową skałą, zatem by uzyskać poziomy teren do postawienia budynków Wagner palił ogniska podgrzewając miejscowo skałę, potem zalewał to miejsce wodą powodując spękania i odpryski. Potem Władek i jego żona wlekli ten urobek do brzegu wysepki i wrzucali go do zatoki. Tony i Jackie Snell otworzyli pierwotnie oryginalny Last Resort na wyspie Little Jost w roku 1971, ale wykupili Władka w roku 1973 i przenieśli restaurację i swoje występy na Bellamy Cay. Przez ponad 25 lat występy Tony’ego były ‘obowiązkowym przedstawieniem’ dla uczestników czarterów, zarówno ‘bareboat’ jak i załogowych. Znał on większość kapitanów czarterowych jachtów a jego monologi były przeplatane złośliwymi uwagami na temat każdego jachtu, jego słabej zdolności do żeglugi, skłonności kapitana do nadużywania alkoholu lub wątpliwej reputacji dziewczyny podającej sałatki. A my wiemy co było dawniej – tak mówi Mabel Wagner: Maleńka wysepka w środku Trellis Bay została sprzedana Mabel Wagner przez królową Elżbietę II w roku Była częścią orginalnego projektu P Trellis Bay zaproponowanego przez rodzinę Wagnerów. Skalista wysepka została transformowana w Trellis Bay Club House. Wiele lat później stała się znana jako The Last Resort, prowadzony przez Tony Snell.

27 Piracka przeszłość Bellamy Cay
Bellamy Cay leżąca w zatoce Trellis Bay była przez wiele lat w połowie XX wieku własnością rodziny polskiego żeglarza Władysława Wagnera, który zbudował tam Trellis Bay Club House. Ale znacznie wcześniej znany brytyjski pirat Samuel Bellamy używał wysepki (wtedy zwanej Blanco) podczas swoich pirackich operacji na terenie Karaibów. To od niego pochodzi jej obecna nazwa. Samuel Bellamy urodził się w 1689 roku w Hittisleigh w Devonshire, w Anglii. Black Sam jak brzmiał jego zbójecki pseudonim nosił długie czarne włosy przewiązane wstążką i zwał się Robin Hoodem mórz (Robin Hood of the seas). Pirat również doceniał zalety Trellis Bay jako dogodnego miejsca do remontów swoich żaglowców Postillion, Mary Anne i Whydah. Z uwagi na swoje rycerskie maniery uważany był za Księcia Piratów (Prince of Pirates). Słynny pirat zginął podczas potężnego sztormu w kwietniu 1717 roku, kiedy jego żaglowiec Whydah został rzucony na mieliznę w okolicach stanu Massachusetts i rozbity przez szalejące fale. Z całej załogi uratowały się tylko 2 osoby.

28 Polscy radioamatorzy w akcji na rzecz Roku Wagnera
Kapitan jachtowy Janusz Słowiński, który jest również radioamatorem zainicjował ze swoim klubem radiowym SP9KRT akcję organizowania łączności z krótkofalowcami całego świata z okazji Roku Wagnera. Będzie ona popularyzować jego postać i osiągnięcia daleko poza środowiska żeglarskie. W związku z Wagner Sailing Rally 2012 łączności nawiązywane będą z Polski od 7-go do 26-go stycznia, ze stacji o znaku wywoławczym specjalnego znaczenia SN2012WW a sam kpt. Słowiński z pokładu Fryderyka CHOPINA będzie nadawał jako MM czyli Maritime Mobile. Partnerzy łączności dowiadują się co to za okazja znajdując ten znak wywoławczy w internecie na stronie

29 Ten radioamatorski Award będzie nadawany z okazji Roku Wagnera za łączności z polskimi stacjami specjalnymi: HF80WW 8.06 – HF20WW 15.08 – HF100WW 17.09 – Wystarczy porównać daty trzech rocznic Wagnera w roku 2012 by wiedzieć skąd biorą się takie znaki wywoławcze...

30 Szkolny statek żaglowy zbudowany w Gdańsku
STS FRYDERYK CHOPIN Dane techniczne: kadłub stalowy, długość 55,5 metra, zanurzenie 3,8 metra, powierzchnia ożaglowania 1200 m², wysokość masztów 37m silnik pomocniczy 538 KM. Armator: Oceans sp. z o.o. , Warszawa. Szkolny statek żaglowy zbudowany w Gdańsku i pływający pod polską banderą od roku 1992. Ten największy eksploatowany na świecie bryg bierze udział w WSR 2012 w swoim specjalnym rejsie. Będzie flagowym stakiem całej uroczystości. Armator, kapitan i organizatorzy przyjmą na jego pokładzie lokalne osobistości z Brytyjskich Wysp Dziewiczych z Gubernatorem i Premierem na czele. .

31 Lista zaproszonych gości
1. Dr. Orlando Smith - BVI Premier & Mrs.Smith 2. Dr. Kedrick - BVI Premier-Deputy & Mrs.Pickering 3. Mr. Myron Walwyn - Education & Culture Minister & Mrs.Walwyn 4. Mr. Ronnie Skelton - Helth & Social Development Minister & Mrs. Skelton 5. Mr. Mark Vanterpool - Communication & Works Minister & Mrs. Vanterpool 6. Mr. Ralph O’Neal - Opposition Leader 7. Sir Richard Branson - Chairman Virgin Group 8. Excellency Mr.Boyd McCleary – Governor & Mrs. McCleary 9. Mrs. InezArchibald - Governor Acting & Mr.Archibald QC 10. Mrs. Carol Vanterpool - Reso Cyber Cafe, Airport 11. Mr. Ben Benford - manager of The Last Resort Mrs.Benford 12. Mr.Tony Snell - Owner of The Last Resort 13. Mr. Obel Penn (Wladek Wagner’s friend) 14. Mr. Epfraim Penn - Owner of Trellis Bay Market (son of Mr. Obel Penn) 15. Mrs. Marlon Penn - MP (Mr. Obel Penn daughter) 16. Mrs. Charles Penn & Mrs. Penn

32 Lista zaproszonych gości c.d.
17. Ms. Juliette Penn - Obel’s granddaughter 18. Ms. Nattaniel Penn - Obel’s granddaughter 19. Ms. Shamora Penn - Obel’s granddaughter 20. Ms. Sharoma Penn - Obel’s granddaughter 21. Mr Chris & Mrs Marry Ann Syms - owner of The Loose Mongoose Guest House 22. Mr. Jeromy Wright - owner of Cyber Cafe 23. Mr. Dick Aragorn - The Aragorn Studio 24. Mr. Steven Steer - Minine’s Plants, contractor 25. Mr. Geoffrey Brooks - Virgin Island Maritime Museum 26. Mrs. Branda Lettsometye - Head of Culture Department 27. Mrs. Catherine Smith - College Professor of History 28. Dr. Henry Jarecki - Norman Island Owner 29. Mr. James Bridgewater - Comodore of Royal BVI Yacht Club 30. Mr. Clive Petrovic - College Professor of History 31. Mrs. Judith Towel - writer of history of Trellis Bay 32. Mrs. Hadassah Ward – Director of BVI Tourist Board

33 Wizyta robocza organizatorów w grudniu 2011
Józef Aleksandrowicz komandor Polsko Kanadyjskiego K.Ż. w Toronto Zbigniew Turkiewicz z Port Credit YC, Mississauga odwiedzili BVI (2-5 grudnia) i spotkali się z wieloma lokalnymi partnerami w sprawie przygotowań i programu WSR 2012 (21-22 stycznia 2012). Pomiędzy nimi byli: Mr. Jeremy Wright z Cyber Café we współpracy z Mr. Aragorn z Aragorn Studio przygotują wszystkie szczegóły wieczornego party i porannej Mszy Św, które są planowane na brzegu zatokiTrellis. Mr. Ben Benford z restauracji The Last Resort potwierdził umiejscowienie tablicy i podjął się przygotowań do umieszczenia i uroczystości odsłonięcia Tablicy Pamiątkowej potwierdzając zapewnienie transportu wodnego, nagłośnienia, dostępności napojów i posiłków podczas całego Rally. Mr. Steven Steer z firmy Minine’s podjął się urządzenia terenu i technicznego wykonania potrzebnych robót murarsko-kamieniarskich według ustaleń. Ms. Carol Vanterpool podjęła sie rozprowadzenia pisemnych zaproszeń do władz i osobistości miejscowych wedłu uzgodnionej listy..

34 Program Piątek, 20 stycznia 2012 Sobota, 21 stycznia 2012
The Loose Mongoose Guest House, Biuro WSR 2012 czynne od rana Zgłoszenia przybyłych jachtów i załóg, sprawy organizacyjne. Godz. 19:00 - The Last Resort na Bellamy Cay. Wieczór zapoznawczy. Nieformalne polskie spotkanie. Sobota, 21 stycznia 2012 Godz. 08:00 - Podniesienie gali flagowej na uczestniczących jednostkach. Godz. 09: Zamontowanie tablicy przywiezionej przez sy Husaria Godz. 13:00 - Uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej W.WAGNERA Godz. 15:00 - Przyjęcie na sts Fryderyk Chopin dla lokalnej społeczności i organizatorów – za zaproszeniami od kapitana Transport wodny 14:30 – 15:00. Godz. 17:00 - Odwiedziny sts Fryderyk Chopin przez uczestników WSR Transport wodny - wymiana gości 16:30 – 17:00 Godz. 19:00 – Cyber Cafe Party na brzegu Trellis Bay Niedziela, 22 stycznia 2012 Godz. 10:00 – Aragorn Studio i Cyber Cafe – Msza św. w języku polskim, ksiądz przybywa z wyspy St. Croix. Godz. 12:00 – Trellis Bay – Defilada jachtów uczestniczących w WSR 2012 O zachodzie słońca. Zdjęcie gali flagowej. Godz. 19:00 - The Last Resort na Bellamy Cay. Spotkanie Uczestników. Zakończenie WSR 2012 wTrellis Bay. Sprawy organizacyjne regat. Poniedziałek, 23 stycznia 2012 Regaty na trasie: Tortola – Jost van Dyke. Szczegółowy program ze spotkania niedzielnego. Przewidywany start godz. 12:00 Wieczorem - restauracja Abe’s by the Sea, Great Harbour, Jost van Dyke Zakończenie regat. Spotkanie pożegnalne uczestników regat i WSR 2012

35 sy HUSARIA Jacht regatowy HUSARIA nalezy do jednego z organizatorów - Krzysztofa Kamińskiego z Chicago. Nazwa jego pochodzi od znanej z historii słynnej polskiej jazdy konnej odnoszącej wielkie sukcesy militarne w bitwach 16, 17 a nawet 18 wieku. Udział jachtu HUSARIA w WSR 2012 ma takie szczególne znaczenia, że jest jednostką flagową społeczności polskich żeglarzy zamieszkałych poza granicami Polski jest jachtem który przybywa by wziąć udział w WSR 2012 w najdalszym przypuszczalnie rejsie (z odległości ponad 6000 Mm) na jego pokładzie przybywa na Beef Island Tablica Pamiątkowa Wagnera ufundowana i wykonana przez Janusza Kędzierskiego z Nowego Jorku.

36 Album okolicznościowy
Ten pokazany - w języku angielskim jest jeszcze w druku... ETA - Beef Island 21 styczeń 2012 Polska wersja wzbogacona w ilustrowane sprawozdania z wydarzeń na Karaibach będzie wydana na czas przed wydarzeniami 80-lecia rejsu W.Wagnera z Gdyni, 8 lipca 2012 Wiadomo już, że bratnie wydawnictwo okolicznościowe w języku polskim z okazji ROKU WAGNERA jest w trakcie opracowania w Polsce i będzie dostępne na Szantach, Conradach, Kolosach i wielu innych imprezach żeglarskich.

37 Jerzy Knabe YKP Londyn 5 stycznia 2012
Przesłanie Zamykamy tą prezentację przed zamknięciem przygotowań więc trzeba się liczyć z poprawkami wprowadzonymi przez życie... ROK WAGNERA nie jest organizowany w celach rekreacyjnych, rozrywkowych ani zarobkowych. Wynika z potrzeby serca i poczucia historycznej sprawiedliwości wśród polskiej społeczności żeglarskiej. Wagner Sailing Rally nie była sponsorowana przez żadną instytucję. ROK WAGNERA dopiero się zaczyna. Mamy nadzieję, że zainicjowane przez nas wyrazy pamięci będą kontynuowane w Polsce, gdzie pamięć o Władysławie Wagnerze ucierpiała najbardziej. Będziemy również dokładać do tego swoich starań. Uczestnikom WSR z góry dziękujemy za przybycie i przepraszamy, że udział w spotkaniu, z podanych wyżej powodów, może okazać się kosztowny. Nasze korzyści są natury raczej duchowej czyli moralnej i z pewnością przyczyniają się do integracji naszego środowiska. Korzyści materialne będą raczej mieć, i to na dłuższą metę, mieszkańcy BVI, bo Tablica na Bellamy Cay ma wszelkie szanse stać się dodatkowa atrakcją turystyczną zwiększającą frekwencję nie tylko polskich ale i międzynarodowych żeglarzy. Jerzy Knabe YKP Londyn stycznia 2012

38 Prezentacja ta była rozbudowywana wraz z postępem przygotowań do uroczystości 5 Styczeń 2012


Pobierz ppt "WAGNER SAILING RALLY 2012 Beef Island, Trellis Bay Styczeń 2012"

Podobne prezentacje


Reklamy Google