Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Diety Natalia Szalak kl.I N. Dieta, co to jest? Dieta to pewien sposób odżywiania, dostosowany do danej osoby oraz, co najważniejsze, do danych celów.Będąc.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Diety Natalia Szalak kl.I N. Dieta, co to jest? Dieta to pewien sposób odżywiania, dostosowany do danej osoby oraz, co najważniejsze, do danych celów.Będąc."— Zapis prezentacji:

1 Diety Natalia Szalak kl.I N

2 Dieta, co to jest? Dieta to pewien sposób odżywiania, dostosowany do danej osoby oraz, co najważniejsze, do danych celów.Będąc na diecie można także przybierać na wadze, a nie tylko chudnąć. W żywieniu dietetycznym wyróżnia się przede wszystkim dietę podstawową. Zawiera ona wszystkie składniki pokarmowe w ilościach przewidzianych dla człowieka zdrowego. Tę dietę stosuje się zarówno w odżywianiu ludzi zdrowych, jak i chorych, którzy nie wymagają specjalnego żywienia. Dieta stanowi nieodłączny element życia każdego człowieka i jest ona bardzo ważna w prawidłowym rozwoju organizmu oraz ważna dla uniknięcia chorób związanych z odżywianiem się.

3 Zasady diet: uczęszczanie na siłownie i korzystanie z usług klubów fitness może być dopełnieniem diety,który poprawi efekt. Posiłki należy jeść regularnie co 3 - 4 godziny. Należy spożywać 4 - 5 posiłków dziennie; 3 główne i 2 mniejsze przekąski. Zawsze należy zjeść śniadanie, rano nasz układ trawienny lepiej trawi, szybciej trawi, nie jest przemęczony a zjedzone pożywienie zamienia sie na potrzebna nam w ciągu całego dnia energię. Najlepiej jeść częściej mniejsze porcje, niż rzadko, a dużo. Kiedy długo nie jemy miedzy jednym a drugim posiłkiem organizm robi zapasy z jedzenia, bo nie wie, kiedy znowu otrzymać pożywienie. Nie można podjadać między posiłkami, ale czasem pewne produkty smaczne są dozwolone do tak zwanego podjadania

4 Diety można podzielić na : a) dieta antycellulitowa b) dieta nawilżająca c) dieta oczyszczająca d) dieta przeciwzmarszczkowa e) dieta odchudzająca f) dieta ujędrniająca g) dieta dla cery naczyńowej h) dieta na piękne włosy i paznokcie i) dieta na płaski brzuch j) dieta dla sportowców i osób pracujących fizycznie k) dieta dla osób pracujących umysłowo l) dieta dla emerytów m) dieta dla dzieci n) dieta w czasie choroby o) dieta w czasie upałów / mrozów p) dieta antydepresyjna

5 Diety antycellulitowe: Podstawą tej diety jest to że nie stosuje się jej przez jakiś czas lecz jest to sposób na życie.Najważniejsze by wyeliminować z diety potrawy tłuste ponieważ, sprzyjają one gromadzeniu się wody. Należy także zmniejszyć spożywanie soli,ograniczyć słodycze i fast-foody,ponieważ są w nich szkodliwe substancje, które odkładają się w komórkach tłuszczowych. Najlepiej jeść mało, ale często, najlepiej 4-5 razy dziennie. Powinno się pić także 2 litry niegazowanej wody mineralnej dziennie o niskiej zawartości sodu. To ważne, by wypłukać z organizmu jak najwięcej toksyn. Owoce i warzywa zawierają łatwo przyswajalne witaminy i mikroelementy dlatego są ważne w tej diecie.

6 Diety oczyszczające: 1.Tego typu dietę mogą zastosować jedynie osoby zdrowe. Przeciwwskazaniem są schorzenia układu pokarmowego, moczowego i krążenia. 1.W czasie stosowania diety należy zrezygnować z używania ciężkostrawnych produktów, używek i żywności przetworzonej. 2.Po kuracji efektem powinno być uczucie lekkości. Dieta usuwa nadmiar wody z organizmu, dzięki czemu pozbywa się uczucia ciężkości, obrzęków i worków pod oczami. Skóra stanie się jędrniejsza i gładsza.

7 Diety odchudzające: Odchudzanie nie jest prostą sprawą. Zwłaszcza dla tych, którzy lubią jeść. Musimy pamiętać, że dieta oznacza nie tylko odchudzanie, to pewien styl życia, trening własnego ciała i umysłu. Istnieje setki diet odchudzających, do najpopularniejszych należą: *Dieta Dukana *Dieta Niskoenergetyczna *Dieta beztłuszczowa * Dieta błonnikowa *Dieta Kopenhaska

8 Dieta Dukana: Dieta Dukana najpopularniejsza ostatnio z diet, zwana też dieta proteinowa lub dieta białkowa. Dieta Dukana składa się z kilku faz. Trzeba je dokładnie poznać, przeanalizować i przemyśleć zanim rozpocznie się proces odchudzania. Należy także zgromadzić odpowiednie produkty i najlepiej wydrukować te dozwolone i te zabronione. Dieta Dukana to inaczej nazywana dieta proteinowa. I faza zaskakuje organizm spożywaniem przez 5 dni głównie protein. Proteiny - czyli białka proste, pełnią główną rolę budulcową w organizmie.

9 Dieta niskoenergetyczna: Należy zjadać mniej,jednak wszelkie zmiany wprowadzać stopniowo i powoli. Druga zasada: tylko ujemny bilans energetyczny daje spadek wagi. Trzecia zasada: nie powinno się chudnąć więcej niż kilogram w ciągu tygodnia, aby nie doprowadzić do jo-jo, wytworzenia się anemii, uczucia ssania w żołądku, huśtawek nastroju, czy problemów z cerą, włosami i paznokciami. Szczególnie zatem uważać należy na tłuszcze, a także na cukry proste (glukoza i fruktoza) oraz dwucukry (sacharoza). Sacharoza zawarta jest we wszelkiego rodzaju słodyczach. W związku z tym jeśli smażymy, pieczemy lub cokolwiek innego robimy z potrawami, nie używamy w tym celu tłuszczu.

10 Diety dla sportowców: Dieta sportowca powinna być urozmaicona składającą się z produktów o najwyższej jakości i o łatwo przyswajalnych związkach odżywczych. Dieta dla sportowca powinna zawierać : około 70 kcal energii na każdy kg masy ciała 50-60% węglowodanów, od 15-20% białka około 30% tłuszczów nienasyconych - zdrowych.


Pobierz ppt "Diety Natalia Szalak kl.I N. Dieta, co to jest? Dieta to pewien sposób odżywiania, dostosowany do danej osoby oraz, co najważniejsze, do danych celów.Będąc."

Podobne prezentacje


Reklamy Google