Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Można wykorzystywać jedynie wiatr i fale Wyjątki: Kiwka przy zwrocie Pompowanie na fali w celu wejścia w ślizg.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Można wykorzystywać jedynie wiatr i fale Wyjątki: Kiwka przy zwrocie Pompowanie na fali w celu wejścia w ślizg."— Zapis prezentacji:

1

2 Można wykorzystywać jedynie wiatr i fale Wyjątki: Kiwka przy zwrocie Pompowanie na fali w celu wejścia w ślizg

3 Jacht musi być odcumowany przed sygnałem przygotowania P (przepis 45) Jach musi być po przedkursowej stronie linii startu Po falstarcie powracamy na stronę przedkursową ustępując innym jachtom (21.1)

4 Ukończenie. Jacht kończy, gdy jakakolwiek część jego kadłuba lub załogi lub osprzętu będąc w pozycji normalnej przekracza linię mety z kierunku kursu od ostatniego znaku: albo po raz pierwszy albo po przyjęciu kary zgodnie z przepisem 44.2 albo po naprawieniu błędu popełnionego na linii mety zgodnie z przepisem 28.1. W wyścigu. Jacht jest w wyścigu od swojego sygnału przygotowania do chwili ukończenia i opuszczenia linii mety i jej znaków lub wycofania się, albo do chwili zasygnalizowania przez komisję regatową generalnego odwołania, odroczenia, lub przerwania.

5 Jacht musi wystartować, pozostawić każdy znak po wymaganej stronie we właściwej kolejności oraz ukończyć żeglując w taki sposób, aby nić przedstawiająca jego drogę po wystartowaniu aż do momentu ukończenia, po naciągnięciu: (a)omijała każdy znak po wymaganej stronie, (b)dotykała każdy okrążany znak (c)przechodziła pomiędzy znakami bramki z kierunku od poprzedniego znaku. Jacht może naprawiać ewentualne błędy w zakresie wymagań tego przepisu. Po ukończeniu jacht nie musi całkowicie przekroczyć linii mety.

6 10 NA PRZECIWNYCH HALSACH Gdy jachty są na przeciwnych halsach jacht będący na lewym halsie musi ustąpić jachtowi na prawym halsie. 11NA TYM SAMYM HALSIE, W KRYCIU Gdy jachty są na tym samym halsie i są w kryciu, jacht nawietrzny musi ustąpić jachtowi zawietrznemu. 12NA TYM SAMYM HALSIE, GDY NIE MA KRYCIA Gdy jachty są na tym samym halsie i nie są w kryciu, jacht swobodny z tyłu musi ustąpić jachtowi swobodnemu z przodu. 13PODCZAS ZWROTU NA WIATR Po przejściu dziobem linii wiatru jacht musi ustępować innym jachtom do czasu, aż znajdzie się na kursie ostro na wiatr. W tym czasie przepisy 10, 11 i 12 nie mają zastosowania. Jeżeli dwa jachty podlegają niniejszemu przepisowi w tym samym czasie, to jacht znajdujący się po lewej burcie drugiego lub znajdujący się z tyłu musi ustąpić.

7 Swobodny z tyłu i swobodny z przodu; Krycie. Jacht jest swobodny z tyłu w stosunku do innego jachtu, gdy jego kadłub i osprzęt będąc w pozycji normalnej, znajdują się za linią prostopadłą przechodzącą przez najbardziej do tyłu wysunięty punkt kadłuba i osprzętu tego drugiego jachtu znajdujących się w pozycji normalnej. Ten drugi jacht jest swobodny z przodu. Jachty są w kryciu, gdy żaden z nich nie jest swobodny z tyłu. Jachty są również w kryciu, gdy jacht znajdujący się pomiędzy nimi jest w kryciu z obydwoma. Określenia te stosują się zawsze do jachtów na tych samych halsach. Nie stosują się one do jachtów na przeciwnych halsach chyba, że ma zastosowanie przepis 18 albo obydwa jachty żeglują pełniej od wiatru rzeczywistego niż dziewięćdziesiąt stopni

8

9 Kurs właściwy. Kurs, jakim jacht mógłby żeglować w celu jak najszybszego ukończenia pod nieobecność innych jachtów, do których odnosi się przepis zawierający to określenie. Jacht nie ma kursu właściwego przed jego sygnałem startu.

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26 http://game.finckh.net/indexpol.htm Definicje: http://game.finckh.net/reg_pol/rrs_definit.ht m http://game.finckh.net/reg_pol/rrs_definit.ht m https://www.youtube.com/watch?v=OjnpS4X KdhM https://www.youtube.com/watch?v=OjnpS4X KdhM https://www.youtube.com/watch?v=WWHf42t oTkU&feature=related https://www.youtube.com/watch?v=WWHf42t oTkU&feature=related


Pobierz ppt "Można wykorzystywać jedynie wiatr i fale Wyjątki: Kiwka przy zwrocie Pompowanie na fali w celu wejścia w ślizg."

Podobne prezentacje


Reklamy Google