Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przepisy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przepisy."— Zapis prezentacji:

1 Przepisy

2 Środki napędowe przepis 42
Można wykorzystywać jedynie wiatr i fale Wyjątki: Kiwka przy zwrocie Pompowanie na fali w celu wejścia w ślizg

3 Start Jacht musi być odcumowany przed sygnałem przygotowania P (przepis 45) Jach musi być po przedkursowej stronie linii startu Po falstarcie powracamy na stronę przedkursową ustępując innym jachtom (21.1)

4 Ukończenie. Jacht kończy, gdy jakakolwiek część jego kadłuba lub załogi lub osprzętu będąc w pozycji normalnej przekracza linię mety z kierunku kursu od ostatniego znaku: albo po raz pierwszy albo po przyjęciu kary zgodnie z przepisem 44.2 albo po naprawieniu błędu popełnionego na linii mety zgodnie z przepisem 28.1. W wyścigu. Jacht jest w wyścigu od swojego sygnału przygotowania do chwili ukończenia i opuszczenia linii mety i jej znaków lub wycofania się, albo do chwili zasygnalizowania przez komisję regatową generalnego odwołania, odroczenia, lub przerwania.

5 Przepis 28 Jacht musi wystartować, pozostawić każdy znak po wymaganej stronie we właściwej kolejności oraz ukończyć żeglując w taki sposób, aby nić przedstawiająca jego drogę po wystartowaniu aż do momentu ukończenia, po naciągnięciu: (a) omijała każdy znak po wymaganej stronie, (b) dotykała każdy okrążany znak (c) przechodziła pomiędzy znakami bramki z kierunku od poprzedniego znaku. Jacht może naprawiać ewentualne błędy w zakresie wymagań tego przepisu. Po ukończeniu jacht nie musi całkowicie przekroczyć linii mety.

6 10 NA PRZECIWNYCH HALSACH
Gdy jachty są na przeciwnych halsach jacht będący na lewym halsie musi ustąpić jachtowi na prawym halsie. 11 NA TYM SAMYM HALSIE, W KRYCIU Gdy jachty są na tym samym halsie i są w kryciu, jacht nawietrzny musi ustąpić jachtowi zawietrznemu. 12 NA TYM SAMYM HALSIE, GDY NIE MA KRYCIA Gdy jachty są na tym samym halsie i nie są w kryciu, jacht swobodny z tyłu musi ustąpić jachtowi swobodnemu z przodu. 13 PODCZAS ZWROTU NA WIATR Po przejściu dziobem linii wiatru jacht musi ustępować innym jachtom do czasu, aż znajdzie się na kursie ostro na wiatr. W tym czasie przepisy 10, 11 i 12 nie mają zastosowania. Jeżeli dwa jachty podlegają niniejszemu przepisowi w tym samym czasie, to jacht znajdujący się po lewej burcie drugiego lub znajdujący się z tyłu musi ustąpić.

7 Swobodny z tyłu i swobodny z przodu; Krycie.
Jacht jest swobodny z tyłu w stosunku do innego jachtu, gdy jego kadłub i osprzęt będąc w pozycji normalnej, znajdują się za linią prostopadłą przechodzącą przez najbardziej do tyłu wysunięty punkt kadłuba i osprzętu tego drugiego jachtu znajdujących się w pozycji normalnej. Ten drugi jacht jest swobodny z przodu. Jachty są w kryciu, gdy żaden z nich nie jest swobodny z tyłu. Jachty są również w kryciu, gdy jacht znajdujący się pomiędzy nimi jest w kryciu z obydwoma. Określenia te stosują się zawsze do jachtów na tych samych halsach. Nie stosują się one do jachtów na przeciwnych halsach chyba, że ma zastosowanie przepis 18 albo obydwa jachty żeglują pełniej od wiatru rzeczywistego niż dziewięćdziesiąt stopni

8

9 Kurs właściwy Kurs właściwy. Kurs, jakim jacht mógłby żeglować w celu jak najszybszego ukończenia pod nieobecność innych jachtów, do których odnosi się przepis zawierający to określenie. Jacht nie ma kursu właściwego przed jego sygnałem startu.

10

11 Na różnych halsach

12 Na tym samym halsie

13 Nabywanie prawa drogi

14

15

16

17

18

19

20

21

22 Miejsce przy znaku

23 Wewnętrzny na linii startu

24 Przy przeszkodzie

25 Gdy przeszkodą jest jacht

26 Definicje: m https://www.youtube.com/watch?v=OjnpS4X KdhM https://www.youtube.com/watch?v=WWHf42t oTkU&feature=related


Pobierz ppt "Przepisy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google